رفتن به نوشته‌ها

هکر یک رمزنگاری 600 میلیون دلاری را سرقت می کند – اما یک حرکت نیمه دراماتیک را برمی گرداند

سرقت 600 میلیون دلاری ارزهای رمزنگاری شده پس از بازگشت مهاجمان بیش از 260 میلیون دلار وجوه سرقت شده ، چرخشی غیرمنتظره داشت.

260 میلیون ارز رمزنگاری شده سرقت شد

در 11 آگوست 2021 ، پلتفرم تامین مالی غیر متمرکز (DeFi) Poly Network اعلام کرد که قربانی هک 611 میلیون دلاری ارزهای رمزنگاری شده شده است.

Poly Network یک پروتکل ترکیبی برای یک بستر مالی غیر متمرکز است که به کاربران امکان می دهد بین بیت کوین ، اتریوم و سایر شبکه های بزرگ بلاک چین تبادل کنند.

مهاجم Poly Network بیش از 270 میلیون دلار در اتریوم ، 256 میلیون دلار در توکن های Binance Smart Chain و 85 میلیون دلار دیگر در توکن های Polygon جابجا کرد و این حمله را به یکی از بزرگترین هک های DeFi تبدیل کرد ، که بیشترین سرقت پول را در یک حمله نسبت به بقیه انجام می دهد. کنار هم قرار دادن

اما در یک چرخش غیرمنتظره ، مهاجم منتخبی از ارزهای رمزنگاری شده را در شبکه Poly بازگرداند. حساب های Poly Network 3.3 میلیون دلار در Ethereum ، 256 میلیون دلار در نشانه های Binance Smart Chain و 1 میلیون دلار در توکن های Poly Network دریافت کردند.

با این حال ، این حدود 269 میلیون دلار در Ethereum مبهم است و همچنین 84 میلیون دلار در توکن های Polygon.

مطالب مرتبط: پروتکل بلاک چین چیست و چرا برای رمزنگاری مهم است؟

آیا هکر رمزنگاری وجدان مهمی دارد؟

این واقعیت که هکر اصلاً توکن ها را پس داده است بیش از یک معجزه است. در اکثر هک های ارزهای رمزنگاری شده ، وجوه به محض خروج از حساب ، برگشت ناپذیر از دست می رود.

در این مورد ، همه چیز تغییر قابل توجهی در سرعت داشته است. مهاجم یک سری پرسش و پاسخ در مورد حمله و دلایل آن منتشر کرد.

به طور خلاصه ، مهاجم متوجه اشکالی شد که می تواند در Poly Network استفاده شود ، اگرچه به قول خودشان ، “هک Poly به اندازه ای که تصور می کنید فوق العاده نیست”.

اما صدای غالب در پرسش ها و پاسخ های مهاجمان این است که هک لزوما مخرب نیست ، بلکه نشان می دهد که Poly Network محافظت نمی شود و اگر آنها بتوانند حمله را کنترل کنند ، سرانجام شخص دیگری متوجه می شود.

اطلاعات داخلی؟ نه من ، اما چه کسی می داند؟ من مسئولیت افشای این آسیب پذیری را بر عهده می گیرم قبل از اینکه همه خودی ها آن را پنهان کرده و از آن سوء استفاده کنند!

روی هم رفته ، این گردباد 24 ساعت در دنیای ارزهای رمزنگاری شده بود. Poly Network یک پروتکل است که به کاربران رمزنگاری اجازه می دهد تا بین بلاک چین های مختلف ارز مبادله کنند.

اما این حمله زیان های مخربی را نشان می دهد که بخشی جدایی ناپذیر از ارز رمزنگاری شده است ، یکی از بزرگترین تفاوت های ارز رمزنگاری شده و فیات. هنگامی که یک ارز رمزنگاری شده به سرقت می رود ، قربانی نمی تواند کاری بسیار غیر از امید انجام دهد و از مهاجم بخواهد که به هوش آید و سریع.


بیت کوین ، به زبان ساده توضیح داده شده است
کتاب الکترونیکی رایگان: بیت کوین به زبان ساده توضیح داده شده است

این کتاب الکترونیکی حاوی اطلاعات متخصصان ، پیوندهایی به منابع مفید و توصیه هایی برای بهترین خدمات بیت کوین است که باید استفاده کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید