14
ژوئن

هوش مصنوعی جدید فیس بوک می تواند سبک متن را از یک عکس به یک کلمه کپی کند

جدیدترین پروژه هوش مصنوعی فیس بوک شگفت انگیز است ، اما می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.


فیس بوک TextStyleBrush را معرفی می کند

مفهوم deepfakes بسیاری از مردم را می ترساند. بیشتر اوقات ، وقتی این پروژه های مجهز به هوش مصنوعی مورد توجه گسترده قرار می گیرند ، به این دلیل است که از آنها غیراخلاقی استفاده شده است.

از سرقت هویت گرفته تا اخبار جعلی ، منفی کامل این فناوری را دیده ایم. اما یک شرکت فیس بوک که می خواهد به جای آن از آن برای نوآوری در آینده استفاده کند.

TextStyleBrush چیست؟

محققان در فیس بوک مدل AI جدید خود پایش “TextStyleBrush” خود را در اتاق خبر ارائه دادند. با استفاده از تنها یک تصویر در هر کلمه ، می تواند متن را ویرایش و جایگزین کند در حالی که از قلم یا سبک تصویری که در آن نوشته شده کپی می کند.

این ابزار هم بر روی متن دست نوشته و هم در متن واقعی در صحنه کار می کند. این یک شاهکار چشمگیر است زیرا همانطور که خود فیس بوک اشاره کرده است ، هوش مصنوعی باید سبک های متن “نامحدود” را درک کند.

نمونه هایی از TextStyleBrush در محل کار

نه تنها انواع مختلفی از تایپوگرافی و خوشنویسی وجود دارد ، بلکه بسیاری از جزئیات سبک شناسی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر کسی در شیب یا منحنی بنویسد چه می شود؟ یا سطحی که خواندن متن روی آن دشوار است؟ در مورد ازدحام پس زمینه یا نویز تصویر چطور؟

فیس بوک توضیح داد که مدل TextStyleBrush به همان شیوه کار ابزارهای قلم مو شیک در پردازنده های کلمه ، اما برای زیبایی متن در تصاویر کار می کند:

هم در تست های خودکار و هم در نظرسنجی های کاربر برای هر نوع متنی از دقت مدرن پیشی می گیرد. (…) ما رویکرد جامع تری در یادگیری اتخاذ می کنیم و محتوای تصویر متن را از تمام جنبه های ظاهری آن در کل کلمه متمایز می کنیم. ارائه ظاهر کلی می تواند به عنوان یک انتقال شات بدون آموزش مجدد بر روی الگوهای سبک منبع جدید استفاده شود.

اگر می خواهید تخریب فنی بیشتری از ویژگی های TextStyleBrush داشته باشید ، می توانید مقاله کامل را در وبلاگ هوش مصنوعی فیس بوک بخوانید.

برنامه تلفن همراه Google Translate دارای ویژگی مشابه هوش مصنوعی جدید فیس بوک است که از این رو جایگزین متن نیز می شود ، اما هدف آن حل یک مشکل دیگر است. همانطور که از نام آن پیداست ، در عوض متن را به زبان دلخواه شما ترجمه می کند.

مرتبط: ویژگی های موبایل Google Translate را که باید بدانید

چهره ها تنها چیزی نیستند که می توان عمیقاً جعل کرد

ما در مورد این نظرسنجی شنیده ایم زیرا فیس بوک امیدوار است که با ارسال آن ، حتی تحقیقات و بحث های بیشتری در مورد حملات متن عمیق وجود داشته باشد.

دنیای فنی غالباً در مورد میزان نگرانی جعلیان صحبت می کند ، اما در مورد اینکه چطور اکنون می توان از فن آوری ها برای ایجاد جعل های جذاب دست نوشته ها ، کتیبه ها و غیره استفاده کرد ، به اندازه کافی بحث نمی کند.

فیس بوک می گوید ، اگر محققان و متخصصان هوش مصنوعی بتوانند از بازیگران بد جلو بیایند ، تشخیص اینکه چه زمانی از deepfake ها به طور سو mal استفاده می شود و سیستم هایی برای مبارزه با آنها آسان تر خواهد شد.


تام کروز Deepfake
ایجاد این جعل های عمیق قانع کننده تام کروز آسان نبود

نه ، این واقعاً تام کروز نیست که یک ترفند جادویی در TikTok انجام می دهد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.