رفتن به نوشته‌ها

هنگام ویرایش ویدئو ، فریم های کلیدی چیست؟

اگر تازه وارد دنیای ویرایش ویدئو شده اید ، احتمالاً به مواردی از فریم های کلیدی برخورد کرده اید و فکر کرده اید که آنها چیست. هر نرم افزار یا برنامه ویرایش کامل ویدئو دارای فریم های کلیدی است. این یک ابزار اساسی و جهانی برای هرگونه ویرایش است که شامل حرکت ، انیمیشن یا انتقال می شود.

در این مقاله ، ما یک مرور کلی از آنچه پرسنل کلیدی هستند و چگونه آنها با یکدیگر ارتباط دارند ، ارائه می دهیم. هنگامی که نحوه عملکرد فریم های کلیدی و نحوه دستکاری آنها در ویرایشگر خود را درک کردید ، گزینه های بیشتری برای ویرایش حرکت در اختیار خواهید داشت.

پرسنل کلیدی چیست؟

فریم های کلیدی نشانگرها (یا لنگرهایی) هستند که هنگام شروع و پایان انیمیشن ، برنامه ویرایش را مطلع می کنند. قبل از ویرایش دیجیتال ، هر فریم کلیدی باید با دست کشیده شود. اکنون برنامه انتقال بین دو یا چند نکته کلیدی را پر می کند. انیمیشن ها می توانند شامل طیف گسترده ای از جلوه ها باشند ، مانند:

  • افزایش و کاهش می یابد.

  • چرخاندن فریم ها

  • چپ ، راست ، بالا ، پایین یا مورب.

  • موقعیت ویدئو را تغییر دهید.

  • جابجایی اشیاء دو بعدی یا سه بعدی

  • کدورت را تغییر دهید.

  • شدت فیلترها را تغییر دهید.

  • تغییر مقادیر سرعت

معمولاً دو یا چند فریم کلیدی در جدول زمانی کلیپ قرار می گیرد – و ویرایشگر برای هر نقطه ویرایش متحرک انجام می دهد. این امر باعث ایجاد تغییر در وضعیت ویدئو بین فریم های کلیدی اول و بعدی می شود.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید بر روی یک کلیپ بزرگنمایی کنید تا جریان بعدی ایجاد شود ، یک فریم کلیدی را در جایی که می خواهید بزرگنمایی شروع شود ، و دیگری را در انتهای کلیپ قرار دهید. در فریم کلید دوم ، بزرگنمایی می کنید. در حین پخش ، آن را در زمان واقعی بین فریم های کلیدی افزایش می دهید.

اکثر برنامه ها انتقال خودکار بین فریم های کلیدی را ارائه می دهند ، اما ویرایشگر همچنین می تواند با تغییر نحوه عملکرد کلیپ از یک فریم کلیدی به فریم دیگر ، نوع انتقال را سفارشی کند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع در درون یابی keyframe به خواندن ادامه دهید.

از آنجا که فریم های کلیدی با نشانگرهای بصری و انتقال آنها با گرافیک نمایش داده می شوند ، در هر برنامه متفاوت به نظر می رسند ، اما عملکرد آنها در همه سیستم عامل ها یکسان است.

فاصله keyframe چقدر است؟

فاصله بین فریم های کلیدی یا فاصله بین فریم های کلیدی مدت زمان بین دو فریم کلیدی است. این می تواند به اندازه کل کلیپ یا به اندازه یک ثانیه کوتاه باشد.

فاصله فریم های کلیدی می تواند بر نحوه انتقال تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، بزرگنمایی برای فاصله زمانی طولانی تر ، مانند دو ثانیه ، می تواند منجر به یک حرکت کندتر و کشویی شود. در همین حال ، اثر مقیاس بندی در فواصل 0.2 ثانیه سریعتر و صاف تر به نظر می رسد.

مطالب مرتبط: نحوه استفاده از Motion Tracker برای تثبیت فریم ها در Adobe After Effects

معمولاً فاصله کلیدی کوتاه تر به این معنی است که این قسمت از کلیپ فشرده می شود ، اما این لزوماً کیفیت را تغییر نمی دهد (بسته به برنامه ای که استفاده می کنید و تنظیمات شما). با این حال ، فاصله طولانی فریم های کلیدی می تواند کیفیت را کاهش دهد ، زیرا انتقال انیمیشن بخش بیشتری از ویدیو را تحت تأثیر قرار می دهد ، به ویژه اگر Motion Blur فعال باشد.

درون یابی فریم های کلیدی هنگام ویرایش ویدئو

درون یابی keyframe نحوه انتقال شما از یک قاب کلید به قاب دیگر را توضیح می دهد. فریم های کلیدی به سادگی ابزارهایی هستند که تعیین می کنند در کجا یک گذار در بخش کلیپ اتفاق می افتد ، اما انتقال بین فریم های کلیدی مهم است ، زیرا نوع حرکت نیز به این صورت تعیین می شود.

گرافیک ها در اینجا ظاهر می شوند ، آنها نمایش بصری درون یابی فریم های کلیدی هستند. سه نوع درون یابی فریم کلیدی وجود دارد که جامع ترین برنامه های ویرایش ویدئو همه آنها را ارائه می دهد. بیایید نگاه کنیم که آنها چیست.

درون یابی خطی

درون یابی خطی یک حرکت یکنواخت و یکنواخت است. این بدان معناست که وضعیت ویدئوی شما با سرعت ثابتی از فریم کلید اول به مرحله دوم منتقل می شود.

به عنوان مثال ، اگر در ابتدای کلیپ یک فریم کلیدی و در انتها با جلوه بزرگنمایی 50 درصد تنظیم کنید ، فریم ها از ابتدای کلیپ شروع به افزایش می کنند و همان سرعت را حفظ می کنند تا آخرین فریم کلیدی به 50 درصد برسد. به

درون یابی خطی پس از اثرات

درون یابی را نگه دارید

درون یابی نگهدارنده مقدار اثر را بر روی یک کلید کلید نگه می دارد و سپس به طور ناگهانی به مقدار صفحه کلید بعدی تغییر می کند. گرافیک آن مانند یک موج مربعی به نظر می رسد (با توجه به اینکه فیلم دارای بیش از دو فریم کلیدی است) و نتایج بصری فریم ها مانند استروبوسکوپ خواهد بود.

در زیر نمونه ای از درون یابی حفظ شده در مقدار مقیاس یک کلیپ در Adobe After Effects آمده است. در حین پخش ، به نظر می رسد که فریم ها ناگهان بزرگتر و کوچکتر می شوند ، زیرا مقادیر جلوه زوم حفظ می شوند و از یکی به دیگری رد می شوند.

درون یابی را بعد از اثرات نگه دارید

اگرچه نمودارهای سرعت می توانند هر نوع درون یابی داشته باشند ، اما درون یابی احتمالی یک روش نسبتاً متداول برای بدست آوردن اثر مورد نظر است. در زیر نمونه ای از نمودار سرعت در برنامه ویرایش ویدئو Star Star آورده شده است. در حین پخش ، فریم ها سریع-کند-سریع-آهسته حرکت می کنند.

Vepocity Hold Interpolation Star Star

درون یابی Bézier (سهولت)

درون یابی Bezier ترکیبی از درون یابی خطی و نگهدارنده را دارد و کاملاً سفارشی است ، بنابراین می توانید نوع حرکت بین فریم های کلیدی را به صورت دستی تنظیم کنید.

در زیر یک نمودار درون یابی نسبتاً استاندارد Bézier در After Effects آمده است. حرکت این کلیپ به آرامی شروع به افزایش می کند و با رسیدن به مقدار فریم کلیدی بعدی به طور تصاعدی سریعتر می شود. این امر در مقایسه با حرکت روباتیک اثرات خطی و مهارکننده ، جلوه ای طبیعی تر و طبیعی تر ایجاد می کند.

درون یابی After Effects Bézier

نمودار keyframe زیر را در Video Star بررسی کنید. شما می توانید یک keyframe را در هر کجا که می خواهید قرار دهید ، و خطوط گرافیکی از طرح شما پیروی می کنند. در این مثال ، ما اندازه (مقیاس) را طوری تنظیم کرده ایم که در حین پخش این کار به یک اثر افزایش و کاهش صاف منجر شود. به عنوان یک درون یابی نگهدارنده جهشی نخواهد داشت زیرا خطوط نمودار منحنی هستند.

Bezier Interpolation of keyframes Graph Star Star

همه چیز در نمودارهای درون یابی Bezier گنجانده شده است ، بنابراین بسیاری از برنامه های ویرایش ویدئو تنظیمات از پیش تعیین شده (رایگان یا خرید جداگانه) را ارائه می دهند یا به شما اجازه می دهند تنظیمات فریم کلیدی را به عنوان کد برای استفاده مجدد در آینده صادر کنید. اگر تازه وارد ویرایش گرافیک شده اید ، ایستگاه از پیش تنظیم شده و کدها می توانند به شما کمک کنند تا گرافیک مورد نظر خود را بدون نیاز به قرار دادن فریم های کلیدی به دست آورید.

فریم های کلیدی از پیش تعیین شده Video Star

Keyframes یک ابزار اساسی برای ویرایش ویدئو است که شامل حرکت است و نیازی به ویرایش دستی هر فریم را از بین می برد. با استفاده از فریم های کلیدی می توانید انیمیشن ها را دقیقاً همانطور که می خواهید دستکاری کنید و بنابراین انتقالها هنگام ویرایش به خودی خود تبدیل می شوند.

امکانات با فریم های کلیدی بی پایان است ، پس چرا چند عکس نگیرید و نرم افزار ویرایش ویدئوی خود را بارگذاری نکنید تا آنها را امتحان کنید؟


بهترین ابزارها در Premiere Pro: موضوعی که داغ داغ هنرمندان در همه سطوح است.
5 ابزار مفید در Adobe Premiere Pro

Premiere Pro پر از مجموعه ای از ابزارهای قدرتمند ویرایش ویدئو است ، اما اینها برخی از مفیدترین آنها هستند.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید