31
مارس

هنگام ارتقا به iOS 14.5 ، اپل باتری های آیفون را دوباره مرتب می کند

ششمین نسخه بتا برای iOS 14.5 شامل یک ویژگی مجدد کالیبراسیون باتری برای آیفون 11 است.


سلامتی باتری آیفون

ششمین نسخه بتا iOS 14.5 اپل ویژگی جدیدی را ارائه می دهد که گزارش وضعیت باتری را برای آیفون 11 ، آیفون 11 پرو و ​​آیفون 11 پرو مکس کالیبره می کند (اما نه آیفون 11 مینی).

این در پاسخ به گزارش های نادرست بهداشتی و کاهش توانایی های عملکرد اوج است که گزارش شده است که بر برخی از آیفون ها تأثیر منفی گذاشته است.

کالیبراسیون باتری ها

در سند پشتیبانی اپل که توسط MacRumors مشاهده شده است ، اپل خاطر نشان كرد:

“تنظیم مجدد گزینه های حداکثر ظرفیت و حداکثر عملکرد در دوره های شارژ منظم اتفاق می افتد و این فرایند ممکن است چندین هفته طول بکشد. درصد نمایش داده شده حداکثر ظرفیت در هنگام کالیبراسیون تغییر نمی کند. گزینه های حداکثر عملکرد ممکن است تغییر نکند. به روز شده اند ، اما این ممکن است مورد توجه قرار نگیرد توسط بیشتر کاربران. اگر پیام قبلی باتری کم نمایش داده شود ، این پیام پس از به روزرسانی در iOS 14.5 حذف خواهد شد. ”

اپل خاطرنشان می کند که در طی این فرآیند کالیبراسیون مجدد ، کاربران پیامی را دریافت می کنند تنظیمات > باتری > سلامت باتری. پس از اتمام این فرایند کالیبراسیون ، حداکثر ظرفیت و حداکثر داده های عملکرد به روز می شوند تا اطلاعات دقیق تری را منعکس کنند.

اگر با کالیبراسیون مجدد میزان باتری کاهش یافته باشد ، iPhone پیام تأیید را نمایش می دهد. اگر پیام سرویس باتری چشمک بزند ، اپل گفته است که باتری های آسیب دیده را به طور رایگان جایگزین می کند. این کار را می توان در فروشگاه اپل یا ارائه دهنده خدمات مجاز اپل انجام داد.

اجتناب از “باتری گیت” دیگر

این اولین بار نیست که اپل به روزرسانی های مربوط به باتری را با یک نسخه iOS ارائه می دهد. چند سال پیش ، در اواخر سال 2016 ، برخی از کاربران آیفون گزارش دادند که تلفن هایشان وقتی تقریبا به 30 درصد باتری رسیدند ، خاموش شدند. اپل به روزرسانی منتشر کرده است که “الگوریتم های مدیریت عملکرد و خاموش شدن باتری را در iOS بهبود می بخشد. این امر به طور قابل توجهی چنین استثنائاتی را کاهش داد.

با این حال ، در برخی از محله ها به دلیل عدم شفافیت کافی اپل در اقدامات خود ، این انتقاد صورت گرفت و منجر به اتهاماتی شد که برای ترغیب مردم به ارتقا ، آیفون های قدیمی را کند می کند. این امر منجر به تناقض “باتری گیت” شد.

همانطور که در وب سایت جدید اپل برای موضوع فعلی نشان داده شده است ، اپل به ویژه مراقب است که در مورد مشکلات باتری در iOS شفاف باشد. از این طریق ، او نه تنها نشان می دهد که به سرعت با مشکل کنار می آید ، بلکه همه کارها را نیز بسیار آشکار انجام می دهد.

به زودی به iOS 14.5 وارد خواهید شد

علاوه بر ویژگی کالیبراسیون مجدد باتری ، iOS 14.5 beta 6 شامل به روزرسانی ویژگی صوتی Siri است. با این کار ایده صدای پیش فرض سیری و همچنین افزودن دو گزینه صوتی جدید حذف می شود.

دقیقاً مشخص نیست که iOS 14.5 چه زمانی در نسخه غیر بتا در دسترس عموم قرار دارد. با این وجود کاملاً محتمل به نظر می رسد که جایی در ماه آوریل باشد.


مردی که ماسک دارد و از آیفون استفاده می کند.
بهترین ویژگی های جدید در iOS 14.5

در اینجا تمام ویژگی های جدیدی که از به روزرسانی به iOS 14.5 در iPhone یا iPad خود دریافت می کنید وجود دارد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.