12
جولای

هسته لینوکس 5.14 چندین پیشرفت در لپ تاپ ایجاد کرده است: اکنون آنها را بررسی کنید

هسته لینوکس 5.14 برخی پیشرفت های جدید را برای لپ تاپ های ساخته شده توسط Lenovo ، Dell ، Asus و Microsoft ارائه داده است.


بهبود لپ تاپ با هسته لینوکس 5.14

هسته لینوکس 5.14 در آینده چندین پیشرفت برای لپ تاپ برای دستگاه های ساخته شده توسط Lenovo ، Dell ، Asus و Microsoft اضافه می کند. بنابراین ، اگر از دستگاه قابل حمل یکی از این سازندگان استفاده می کنید ، می توانید در تجربه کاربر پیشرفت های چشمگیری داشته باشید.

بیایید ببینیم که چه ویژگی های جدیدی می توانید از هسته نسخه 5.14 انتظار داشته باشید.

هسته 5.14 چه پیشرفت هایی را در لپ تاپ ایجاد می کند؟

نسخه 5.14 عمدتا از لپ تاپ های x86 که توسط شرکت های بزرگی مانند Lenovo ، Dell و Asus فروخته می شوند بهره مند خواهد شد. طبق بیانیه انتشار هسته ، برخی از ویژگی های جالب و جذاب جدید برای دستگاه های Lenovo ThinkPad و چندین دستگاه Dell وجود دارد. پشتیبانی از Linux برای دستگاه های Surface نیز باید با این تکرار بهبود یابد.

کاربران دستگاه های Lenovo ThinkPad می توانند گزینه BIOS خود را مستقیماً از تنظیمات سیستم تغییر دهند. این رفتار دل را تقلید می کند سیستم های مدیریت WMI راننده ای که از سال گذشته کار نکرده است. هسته 5.14 همچنین پشتیبانی از سوئیچ های فیزیکی kill را که در دستگاه های جدیدتر Dell یافت می شوند ، اضافه می کند.

5.14 برای درایور ISST (Intel Speed ​​Select Technology) اصلاحاتی دارد که باید برخی از مشکلات عملکردی که بسیاری از کاربران با آن روبرو هستند را برطرف کند. همچنین شامل خواهد شد intel_skl_int3472 درایور مدیریت سنسور دوربین برای بسیاری از دستگاه های مجهز به Intel.

بعلاوه ، پشتیبانی سخت افزاری مداوم برای دستگاههایی با Microsoft Surface بعنوان بخشی از پیشرفتهای لپ تاپ 5.14 وعده داده شده است. به طور خلاصه ، MS Surface جمع کننده-cdev امکان ارسال رویداد به فضای کاربر را فراهم می کند. با این کار سیستم های عیب یابی برای کاربران لینوکس آسان تر می شود.

علاوه بر این ، هسته 5.14 به کاربران این امکان را می دهد تا هر دو طرفدار دستگاه های Lenovo X1 Carbon Gen 9 را کنترل کنند. ASUS-NB-WMI درایور برای لپ تاپ های ASUS ROG Zephyrus G14 و G15 حذف خواهد شد زیرا دیگر نیازی به آنها نیست.

عملکرد لپ تاپ را با Linux Kernel 5.14 بهبود ببخشید

همانطور که مشاهده می کنید ، هسته 5.14 چندین پیشرفت در لپ تاپ ها برای کاربران لینوکس ایجاد می کند. این به ویژه برای کاربران ThinkPad لنوو و همچنین دستگاه های جدیدتر Dell بسیار مفید خواهد بود. کاربران دستگاه های Microsoft Surface همچنین از مزایای اضافی مشکلات عملکرد اشکال زدایی بهره مند خواهند شد.

با این حال ، اگر در لینوکس تازه کار هستید ، ممکن است از خود بپرسید که هسته ها چیستند و چگونه کار می کنند. بهترین راه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها ، شروع با راهنمای مبتدیان هسته های لینوکس است.


linux-os-kernel
هسته لینوکس چیست و چگونه نسخه خود را بررسی می کنید؟

لینوکس یک سیستم عامل است ، درست است؟ خوب ، دقیقاً نه! این در واقع هسته اصلی است. اما هسته لینوکس چیست؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.