9
آگوست

هر آنچه که باید درباره بازی های M1 Mac بدانید

متأسفانه وضعیت بازی در M1 Mac بسیار غیر معمول است. در حالی که مک ها هرگز بهترین سگ ها در صنعت بازی نبوده اند ، اما هنوز هم می توان از آنها برای بازی های سرگرم کننده و موثر استفاده کرد.

در دوران دبیرستان به یاد دارم ، من برای بازی Halo: Combat Evolved بر روی رایانه های مکی که مدرسه من داشت ، بسیار دوست داشتم به آزمایشگاه های کامپیوتر بروم – البته حداکثر 25 فریم در ثانیه. به سرعت پیش بروید و ما به لطف سیستم M1 روی یک تراشه ، وارد دوران انقلابی برای دستگاه های Mac می شویم. با این حال ، این به معنای تجربه بهتر بازی نیست.

این مقاله به بررسی علت آن می پردازد.

بازی مک قبل از تراشه M1

رده ویژه Mac OS X در فروشگاه Steam

Mac به دلایل مختلف هرگز رهبر واقعی در صنعت بازی سازی نبوده است. ماهیت Mac های مدرن منجر به سفارشی سازی ناکافی ، کارت های گرافیکی کوچک تر و معماری های مختلف سیستم می شود. در واقع ، سهم بازار گیمرهای macOS آنقدر کوچک است که اکثر توسعه دهندگان حتی به فکر ایجاد نسخه های اصلی بازی Mac نیستند ، این تنها دلیل دیگری برای نصب ویندوز بر روی Mac شما است.

به عنوان یک شاخص خوب برای عدم پشتیبانی ، در حال حاضر حدود 7000 بازی برای macOS در Steam وجود دارد ، در حالی که بیش از 20000 بازی Steam برای Windows وجود دارد.

راه حل اغلب استفاده از Boot Camp بود ، برنامه ای که به کاربران Mac اجازه می داد ویندوز را روی یک پارتیشن جداگانه روی هارد دیسک خود نصب و اجرا کنند. این امکان دسترسی یکپارچه به کل کتابخانه بازی ویندوز را فراهم کرد.

تعدادی از ابزارهای دیگر مانند Parallels و CrossOver در دسترس بودند که دومی آنها ابزاری برای راه اندازی ویندوز در لینوکس ، macOS و سیستم عامل کروم از طریق لایه سازگاری منبع باز ویندوز ارائه کردند. همچنین Rosetta وجود دارد ، یک فرایند ترجمه داخلی که به برخی از کدهای اینتل (64 بیتی) اجازه می دهد تا توسط سیستم های مک جدید M1 درک شوند.

رایانه های شخصی مخصوص کارگران حلقه و Mac ها برای کارگران هستند

متأسفانه ، بسیاری از این گفته ها در مورد بسیاری از کاربران Mac صادق است و می تواند به توضیح برخی از دلایل ثانویه بودن بازی های Mac در رایانه ها کمک کند. سفارشی سازی مک ها نه تنها دشوار است ، بلکه در اکثر مواقع تقریباً غیرممکن است. با گذشت زمان ، اپل تصمیم گرفت قطعاتی مانند ورودی RAM و SSD را به نسل های جدید مک بوک ها لحیم کند – از نسل سوم در سال 2016 به بعد.

همین امر در مورد کارت های گرافیک نیز صدق می کند ، جایی که هیچ جایی برای دستگاه های مک لپ تاپ وجود ندارد ، بنابراین می توانید دستگاه خود را تغییر دهید تا قابل پخش باشد. اگر در حال کار بر روی چیزی مانند Mac Mini هستید ، می توانید یک پردازنده گرافیکی خارجی را متصل کرده تا عملکرد گرافیکی خود را بهبود بخشیده و بازی های سخت مانند بازی های موجود در بازار را اجرا کنید.

مطالب مرتبط: بهترین پردازنده گرافیکی خارجی برای مک بوک پرو

معرفی تراشه M1

این ما را به وضعیت فعلی بازی های Mac می رساند. به دلیل به دست آوردن معماری های جدید سیستم در نتیجه سیستم M1 بر روی یک سیستم تراشه ، Boot Camp دیگر در دسترس کاربران Mac نیست و منبع اصلی شبیه سازی و دسترسی ویندوز را حذف می کند.

با این حال ، بدون هیچ تغییری ، CrossOver می تواند بر روی M1 mac اجرا شود ، با عملکرد شگفت انگیز خوبی. این درست است ، اگرچه CrossOver برای اجرای کد x86 خود از طریق Rosetta 2 اپل تقلید شده است.

به طور مشابه ، Parallels از گذار به M1 استقبال کرد ، وبلاگ Parallels گفت که تیم “از دیدن عملکرد ، بهره وری انرژی و ویژگی های مجازی سازی ارائه شده در مک با تراشه Apple M1 بسیار هیجان زده است.” Parallels همچنین از فناوری روزتا استفاده می کند و نوید یک تجربه فوق العاده از ویندوز به مک را می دهد.

در نهایت ، فناوری Apple Rosetta 2 یک شبیه ساز است که برای کمک به انتقال بین پردازنده های اینتل و اپل طراحی شده است. همانطور که در بالا ذکر شد ، اساساً برنامه های ساخته شده بر اساس معماری اینتل را به چیزی تبدیل می کند که Apple Silicon بتواند آن را درک کرده و اجرا کند.

در دستگاه های M1 ، اگر برنامه یا برنامه ای فقط دارای کد Intel باشد ، macOS به طور خودکار وارد Rosetta می شود و فرایند ترجمه را آغاز کرده و سپس برنامه ترجمه شده را به جای نسخه اصلی اجرا می کند. بهترین بخش این است که پس از ترجمه اولیه ، مک شما کار خود را به خاطر می آورد و بلافاصله در برنامه ترجمه شده شروع به کار می کند.

مطالب مرتبط: M1 MacBook Air در مقابل M1 MacBook Pro: آیا ارزشش را دارد؟

بازی هایی که هنوز در دسترس هستند

خوشبختانه این تنوع پلتفرم ها ، برنامه ها و شبیه سازها به این معنی است که کاربران M1 Mac هنوز گزینه هایی برای بازی با محتوای دلخواه خود دارند. چه شبیه سازی تجربه بازی در ویندوز و چه ترجمه بازی هایی که زمانی برای مک های قدیمی متولد شده بودند به برنامه های جدیدتر ، هنوز گزینه هایی وجود دارد.

من اولین نفری هستم که می گویم ابزارهای ذکر شده در اینجا احتمالاً بهترین راه برای نزدیک شدن به این مورد است ، زیرا تعداد بازی های موجود برای M1 Mac بسیار محدود است ، فقط 28. با توجه به این ، این لیست شامل بازدیدهای قابل توجهی مانند Minecraft است. و World of Warcraft.

بنابراین ، با همه موارد گفته شده ، در اینجا لیستی از تعداد بازی های موجود در هر پلتفرم یا ابزار متفاوت آمده است. این لیست در زمان نگارش جاری است و از لیست اصلی ویکی بازی Apple گرفته شده است:

  • بازی های سازگار با M1 Rosetta 2: 305

  • بازیهای سازگار با M1 CrossOver با ویندوز: 125

  • M1 Parallels سازگار با بازی های ویندوز: 214

این لیست همچنین خلاصه ای از تعداد کل عناوین موجود را ارائه می دهد: ردیابی 773 بازی ، که 597 مورد از آنها در دستگاه های M1 (به استثنای بازی های iOS / iPadOS) موجود است. اگرچه در مقایسه با بازیهای 20k + که برای کاربران معمولی ویندوز در دسترس است ، رنگ پریده است ، اما شامل بسیاری از آثار کلاسیک و جدید مانند Assassin’s Creed ، Call of Duty ، Fortnight ، FIFA ، Grand Theft Auto ، Hitman ، The Sims ، Star Wars و بسیاری دیگر می شود. . دیگران

در مورد آینده بازی های M1 مثبت فکر کنید

تعاملات اجتماعی در The Sims 4

در حالی که تیم Parallels به این موضوع پرداخته است ، شایان ذکر است که مزایای تراشه M1 به احتمال زیاد یک موشک را تحت نظر کاربران Mac از نظر عملکرد ، سرعت ، معماری سیستم ساده و موارد دیگر آتش می زند. این می تواند به این معنی باشد که بازی های Mac می توانند به همان اندازه روان و هیجان انگیز مانند دستگاه های Windows باشند.

سرعت فریم ، نمایش گرافیک ، عملکرد GPU ، استفاده از باتری و زمان شارژ می تواند به طور بالقوه افزایش یابد و به طور قابل توجهی تجربه بازی شما را بهینه کند. در حالی که این بیشتر در حال حاضر حدس و گمان است ، چیزی است که ما به طور بالقوه منتظر آن هستیم با تمام اخبار مربوط به در دسترس بودن کم بازی های M1.

اگرچه محدودیت هایی وجود دارد ، اما M1 Gaming هنوز هم متزلزل است

همه چیز محکوم و تیره و تار نیست ، خواننده عزیز. اگرچه ما اشاره کردیم که برخی مشکلات دسترسی و تدارکات مربوط به بازی های M1 وجود دارد ، اما هنوز چیزهای زیادی برای انتظار وجود دارد.

بزرگترین نقاط مثبت مزایای طبیعی تراشه M1 نسبت به نسخه های دیگر Mac است. با نرم افزار و سخت افزار مناسب ، بازی های M1 می توانند به همان اندازه سرگرم کننده و روان باشند که کاربران از سایر پلتفرم ها انتظار داشتند. شاید برای بدست آوردن چنین تجربه ای در حال حاضر مجبور باشید کمی بیشتر تلاش کنید.


بازی های مک
6 نکته برای بهبود بازی مک

اگر در Mac بازی می کنید ، باید این نکات مهم را برای تجربه بهتر بدانید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده