رفتن به نوشته‌ها

هر آنچه در مورد TPM و ویندوز 11 باید بدانید

ماژول Trusted Platform (TPM) تراشه کوچکی است که درون پردازنده تعبیه شده است و دارای ویژگی امنیتی در سطح سخت افزاری است. این فناوری از سیستم شما در برابر بدافزار محافظت می کند و از دستکاری هسته کامپیوتر جلوگیری می کند. TPM دارای یک سوئیچ منحصر به فرد به نام EK است که به سخت افزار متصل است. با استفاده از این ویژگی ، سازمان ها می توانند از راه دور دستگاهی را برای سخت افزار و نرم افزار اسکن کنند و جعلی بودن آن را تأیید کنند. در این مقاله از Anzel Web ، همه مواردی را که باید در مورد TPM و ویندوز 11 بدانید بررسی خواهیم کرد.

TPM در چیپست ویندوز 11؟

؟ TPM چیست و چگونه به ویندوز 11 متصل می شود

TPM یک مولد اعداد تصادفی است که مربوط به سخت افزار است. این ویژگی در تلفن های هوشمند نیز موجود است. انواع مختلف TPM وجود دارد و در بعضی موارد فقط کد رمزگذاری شده است ، نه یک قسمت فیزیکی. برای نصب ویندوز 11 باید TPM 2.0 داشته باشید. در این مقاله به بررسی Windows 11 TPM و نحوه فعال سازی آن از Anzel Web می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

TPM چیست و چرا ویندوز 11 به آن نیاز دارد؟

برای درک این بخش ، مثالی می زنیم. BitLocker می تواند کلیدهای رمزگذاری شده را در TPM ذخیره کند تا از اطلاعات شما محافظت کند. وقتی سیستم شما شروع به کار می کند ، کد ذخیره شده در TPM دستگاه ها را باز می کند. اگر دزد دستگاه سیستم شما را برداشته و بخواهد آن را روی رایانه دیگری قرار دهد ، بدون کلید ذخیره شده در TPM به اطلاعات شما دسترسی نخواهد داشت ، زیرا TPM در برابر دستکاری مقاوم است.

برای نصب ویندوز 11 ، به TPM 2.0 نیاز دارید. برای اینکه بتوانید سیستم خود را برای این منظور بررسی کنید ، روی منوی شروع کلیک کنید و tpm.msc را در جعبه جستجو وارد کنید. روی آن کلیک کنید.

هر آنچه در مورد TPM و ویندوز 11 باید بدانید

در غیر این صورت ، Windows + R را فشار دهید و این عبارت را در کادر تایپ کنید و OK را کلیک کنید.

هر آنچه در مورد TPM و ویندوز 11 باید بدانید

برگه وضعیت را علامت بزنید. این بخش باید در حالت TPM آماده استفاده باشد. در بخش اطلاعات تولید کننده TPM ، می توانید نسخه TPM سیستم خود را نیز مشاهده کنید.

هر آنچه در مورد TPM و ویندوز 11 باید بدانید

روش دیگر کلیک راست روی منوی “شروع” است. روی مدیر دستگاه ضربه بزنید.

هر آنچه در مورد TPM و ویندوز 11 باید بدانید

در صفحه باز شده ، روی «دستگاه امنیتی» ضربه بزنید. نوع TPM را در این بخش بررسی کنید.

هر آنچه در مورد TPM و ویندوز 11 باید بدانید

متناوباً ، می توانید cmd را در بخش جستجوی منوی شروع جستجو کنید. روی Command Prompt کلیک کرده و Run as Administrator را در سمت راست انتخاب کنید.

هر آنچه در مورد TPM و ویندوز 11 باید بدانید

دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

wmic / namespace: \ root cimv2 Security microsofttpm path win32_tpm get * /format:textvaluelist.xsl

هر آنچه در مورد TPM و ویندوز 11 باید بدانید

اگر سیستم شما تراشه TPM دارد ، سه مورد زیر باید در حالت واقعی باشند:

  • فعال شده
  • فعال شده است
  • IsOwned است

TPM چیست و چگونه فعال می شود؟

اکثر سیستم های دارای ویندوز 10 که از سال 2016 ساخته شده اند دارای این تراشه هستند.

البته ممکن است سیستم شما TPM 2.0 داشته باشد اما غیرفعال باشد. tpm.msc را در منوی جستجو تایپ کنید تا فعال شود. سپس بر روی آن کلیک کنید. به برگه Action بروید و روشن کردن TPM را کلیک کنید.

همچنین می توانید از طریق BIOS یا UEFI آن را بررسی کنید. این برای مدلهای مختلف رایانه ای کمی متفاوت است. در هر صورت ، باید وارد تب تنظیمات BIOS یا UEFI شوید. سپس به دنبال TPM باشید. اگر فعال است ، Enable را بنویسید.

برای نصب ویندوز 11 باید سیستم مورد نیاز را داشته باشید. می توانید این موارد را در مقاله مرور سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 11 بررسی کنید.

اگر تراشه TPM یا نسخه 2.0 ندارید چه می کنید؟

هنگام نصب ویندوز 11 ممکن است با خطای زیر روبرو شوید.

TPM

در این حالت ، باید Shift + F10 را فشار دهید تا خط فرمان باز شود. اکنون باید regedit.exe را اجرا کرده و LabConfig را در برگه HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM Setup ایجاد کنید. LabConfig دو ورودی دارد:

BypassTPMCheck = dword: 00000001

BypassSecureBootCheck = dword: 00000001

ذخیره تغییرات. گزینه دیگر ایجاد یک فایل متنی با پسوند .reg (ابتدا فایل متنی را در کد زیر ایجاد و جایگذاری کنید و سپس قالب .txt را به .reg تبدیل کنید) با کد زیر:

Windows Registry Editor نسخه 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetupLabConfig] “BypassTPMCheck” = dword: 00000001 “BypassSecureBootCheck” = dword: 00000001

فایل .reg را در یک درایو فلش ذخیره کرده و هر بار که ویندوز 11 را آزاد می کنید آن را نصب کنید. هنگام نصب ، Shift + F10 را فشار دهید و یک دفترچه یادداشت بنویسید. سپس Enter را فشار دهید. در Notepad به بخش File بروید. پرونده را پیوست کنید. این نیازهای TPM + SecureBoot را دور می زند.

روش دیگر این است که می خواهید با اجرای setup.exe مستقیماً ویندوز را ارتقا دهید. شما باید appraiserres.dll را به جای همان پرونده در پوشه جدید Windows ، در پوشه ISO Windows 10 قرار دهید. پس از انجام این کار ، تصویر ISO را با برنامه هایی مانند Rufus یا AnyBurn از نو بسازید. برای نصب بهتر سیستم عامل جدید ، می توانید از Windows ADK برای ایجاد خودکار فرایند ایجاد ISO استفاده کنید.

TPM در ویندوز 11 معمولاً همان چیزی نیست که شما برای نصب ویندوز نیاز دارید. حال باید منتظر ماند و دید مایکروسافت چه تغییرات دیگری را اعلام خواهد کرد.

اگر با خطا روبرو شدید این کامپیوتر هنگام نصب ویندوز 11 نمی تواند ویندوز 11 را راه اندازی کند ، نحوه عیب یابی این کامپیوتر نمی تواند خطای Windows 11 Windows 11 را شروع کند را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، همه مواردی را که باید در مورد TPM و ویندوز 11 بدانید بررسی کردیم. آیا سیستم شما توانایی نصب ویندوز 11 را دارد؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید