27
جولای

هر آنچه در مورد اتومبیل اپل و موارد بعدی می دانیم

بسیاری از تحولات منتشر شده از اردوگاه اپل نشان می دهد که ما در واقع یک ماشین از این شرکت خواهیم داشت که طی چند سال آینده به خیابان ها می آید. پس از یک دهه تلاش ، اپل به اندازه کافی دور هم جمع شده است تا تاریخ واقعی انتشار را ارائه دهد ، اما هنوز مطمئن نیست که دقیقاً چه نوع خودرویی خواهد بود.

در اینجا همه اخبار موجود در مورد طراحی ، عملکرد ، نرم افزار و مشارکت وجود دارد ، بنابراین می توانید با استفاده از تخیل خود ایده ای راجع به Apple Car بدست آورید.

تاریخچه توسعه اتومبیل اپل

عکس دو نفر در یک جلسه کاری

از سال 2014 ، اپل در تاسیسات خود در کالیفرنیا روی آنچه “Project Titan” نامیده می شود ، کار می کند. مشخص شد که این پروژه بر توسعه اولین اتومبیل برقی متمرکز است که اپل تاکنون انجام داده است.

چند سال بعدی توسعه شاهد مشکلات داخلی و سایر مشکلات بود که منجر به کند شدن پروژه تایتان شد. در سال 2016 ، یکی از مهندسان ارشد تیم را ترک کرد و در اندکی افزایش در رانندگی مستقل در سال 2019 ، اپل بیش از 200 کارمند خود را اخراج کرد.

به نظر می رسد این تغییر نشان می دهد که اپل بیشتر روی نرم افزارهای موجود در پشت ماشین و کمتر روی خود ماشین تمرکز کرده است. تنها در سال 2018 بود که یک تحلیلگر اپل گفت که در واقع این شرکت هنوز در حال توسعه یک ماشین است.

کشمکش های مداوم داخلی ، تغییر در مدیریت و کاهش کارکنان باعث شد تا بسیاری از مردم باور کنند که این پروژه اصلاً به تعویق افتاده است. اما تحولات در دسامبر 2020 نشان می دهد که اپل هنوز قصد دارد آنچه را که آغاز کرده است به اتمام برساند. رویترز ماجرا را گزارش داد و گفت این شرکت می خواهد تا سال 2024 یک وسیله نقلیه مسافری داشته باشد.

تنها س questionال این است که آیا اپل به سرمایه گذاری در طیف وسیعی از وسایل نقلیه در آینده ادامه خواهد داد یا عمدتا به نرم افزار عملکرد خودرو پی خواهد برد. در این مرحله ، تمام نشانه های اردوگاه اپل نشان می دهد که ما باید یک وسیله نقلیه کاملاً تحقق یافته را در دسترس عموم قرار دهیم.

نسخه های زیادی از اینکه ماشین نهایی چه خواهد شد توسط اپل تحریک شده است ، اما تا زمانی که ماشین در واقع منتشر نشود ، ما باید با شایعات و درخواست های عمومی ادامه دهیم.

Apple Car چگونه خواهد بود؟

هنگامی که هنوز ماشین اپل Project Titan نامیده می شد ، صحبت از مدل سازی BMW i3 به عنوان پایه بود. از آن زمان ، تکرارهای مختلف و مختلفی در مورد ظاهر ماشین اپل انجام شده است.

تنها نگاه واقع بینانه آنچه اپل می تواند در ذهن داشته باشد مربوط به برنامه های ثبت اختراع ، شایعات و گمانه زنی ها است. سبک طراحی براق ابتکاری که به اپل کمک می کند صنعت تلفن و رایانه را تغییر دهد ، در طراحی جدید این خودرو استفاده خواهد شد.

مرتبط: ویژگی هایی که ما از M2 Macbook اپل می خواهیم

موتور ترند تصاویری از شکل ظاهری اتومبیل اپل ایجاد کرده است و شامل درب های چرخشی گسترده ای است که پانل درب میانی را بین صندلی های جلو و عقب برمی دارد. فناوری های AR و VR همچنین به مکالمات مربوط به طرح های احتمالی خودرو و همچنین نمایشگرهای روی صفحه ، روشنایی حریم خصوصی و طراحی های ابتکاری سقف اضافه شده اند.

هرچه بیشتر اپل به وسایل نقلیه کاملاً خودمختار متکی باشد ، تغییر اساسی تر در طراحی می توان شاهد بود.

ماشین اپل چه زمانی عرضه می شود؟

عکس لوگوی اپل در کنار یک ساختمان نشان داده شده است

یک چیز وجود دارد که ما می توانیم از طریق اپل در مورد تاریخ انتشار آن حساب کنیم ، قابل اعتماد نیست. علی رغم ادعاهای زیادی در مورد اینکه چه زمانی ممکن است ما یک ماشین اپل را در گذشته دیده باشیم ، هیچ کس متوجه این موضوع نشده است. در سال 2016 ، اپل گفت ما می توانیم تا سال 2020 انتظار یک خودرو را داشته باشیم. اما آنها با مشکلات رانندگی روبرو شدند ، آنها این تاریخ را به سال 2021 تغییر دادند.

هرچه تغییرات در مدیریت و اخراج افراد بیشتر باشد ، توسعه نیز طولانی تر خواهد شد. یک تحلیلگر اپل ، به ویژه Ming-Chi Kuo ، ارتباطات را در مورد زمان انتظار برای انتشار هدایت می کند.

اگرچه اپل دوباره ارزیابی خود را تا سال 2024 تغییر داده است ، کوو معتقد است که بعید است قبل از سال 2025 هر زمان بخواهیم خودرو ببینیم – همانطور که توسط اپل اینسایدر گزارش شده است. این در صورتی است که اپل بتواند با تولیدکننده همکاری کند و از تغییرات فناوری که در صنعت خودرو در حال پیشرفت است بهره ببرد.

ممکن است به زودی ماشین اپل وجود نداشته باشد ، اما این شرکت قصد دارد – طبق گزارشاتی در کره جنوبی و همانطور که رویترز ذکر کرده است – نمونه های اولیه را بسازد و آنها را تا سال 2022 تکمیل کند.

ویژگی های احتمالی Apple Car

هیچ اختراع ثبت شده ای وجود ندارد که بیشتر روشن کند چه ویژگی هایی در ماشین اپل وجود دارد ، اما این شرکت اقداماتی را انجام داده است که از چند جهت نشان داده شده است.

در اینجا مواردی ذکر شده است که ممکن است با راه اندازی Apple Car ارائه شود.

1. رانندگی خودمختار

اپل به طور آشکار فن آوری خود مدیریت کالیفرنیا را در خیابان ها آزمایش کرده و برنامه های عمومی برای تنظیم نرم افزارهای ایالتی برای آزمایش نرم افزار در خیابان های عمومی داشته است. واضح است که این ویژگی در برنامه های آنها برای یک وسیله نقلیه آینده نقش اساسی دارد.

مرتبط: آنچه برای ساخت ربات خودمختار خود نیاز دارید

2. باتری جدید

گفته می شود که اپل در تلاش است نوع جدیدی از باتری تک سلولی را ایجاد کند که ضمن افزایش عمر مفید ، اندازه آن را نیز کاهش دهد. اگر سایر رقبایی مانند تسلا قصد انجام چنین کاری را نداشته باشند ، این باتری می تواند یک نقطه فروش بزرگ برای اپل باشد.

باتری نسبت به سایر وسایل نقلیه الکتریکی فضای کمتری را اشغال می کند و حتی بدون نیاز به شارژ مجدد مدت زمان بیشتری را برای رانندگی فراهم می کند. تبدیل اتومبیل جدید اپل به یک برتری آشکار نسبت به رقبا در صورتی که بتواند به جای تأخیر بی وقفه در بازار ظاهر شود.

3. حسگرهای LiDAR

برای اینکه اتومبیل کاملاً خودمختار شود ، اپل باید از چندین حسگر در اطراف ماشین استفاده کند که می توانند ورودی را بخوانند و تصمیمات سریع سفر را بگیرند. این همان نوع سنسورهایی است که در آیفون و آیپد استفاده شده است.

تقریباً سایر وسایل نقلیه الکتریکی نیز از سنسورهای LiDAR استفاده می کنند ، به استثنای تسلا که از سیستم دید محاسباتی استفاده می کند.

4. فسفات آهن لیتیوم

طبق راهنمای تام ، اکثر باتری ها از باتری های محلول لیتیوم یون استفاده می کنند ، اما اپل قصد دارد این استاندارد را تغییر دهد و به جای آن از فسفات آهن لیتیوم استفاده کند. دلیل آن این است که ماده شیمیایی قول می دهد باعث گرم شدن کمتر نسبت به ماده اصلی شود ، که این امر باعث می شود خودرو ایمن تر از نظر مالکان باشد.

ماشین اپل می آید

اتومبیل اپل به دلیل مشکلات مدیریتی و نکات اساسی در استراتژی دچار تأخیرهای زیادی در تولید شده است. حتی با وجود همه این مشکلات ، هنوز هم به نظر می رسد ماشین اپل حدوداً در سال 2025 با طراحی ابتکاری و عناصر کاربردی روانه بازار می شود. اگر از اتومبیل اپل هیجان زده شده باشید ، محصولات جدید اپل را که در بازار عرضه می شوند شروع خواهید کرد.


آرم سیب
7 محصول آینده اپل که از آنها در سال 2021 هیجان زده ایم.

اپل قصد دارد بسیاری از محصولات جدید را در سال 2021 عرضه کند و ما در حال بررسی برخی از آنها هستیم.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده