رفتن به نوشته‌ها

نقد و بررسی: آیا قاب مغناطیسی یا قاب مغناطیسی برای گوشی مضر است؟

احتمالاً درباره خطرات آهن ربا برای برخی از لوازم جانبی شنیده اید. گفته می شود برخی از دستگاه ها نباید در کنار دستگاه های مغناطیسی قرار گیرند. این در بعضی موارد درست است ، اما آیا آهنربا تأثیر منفی روی تلفن همراه نیز دارد؟ در این مقاله ، انزل وب این سال را مطرح می کند: آیا قاب مغناطیسی یا قاب مغناطیسی برای گوشی مضر است؟ ما جواب میدهیم.

معایب نگهدارنده های مغناطیسی متحرک و قاب های مغناطیسی را بررسی کنید

؟ آیا پوشش های نوار مغناطیسی بر عملکرد تلفن های همراه تأثیرگذار است

قابها و نگهدارنده هایی وجود دارد که در آنها از آهن ربا استفاده می شود. گفته می شود که این آهنربا می تواند خطاهای GPS ایجاد کند ، برخی از پرونده ها را حذف کند ، صفحه را منحرف کند و .. در این مقاله از Anzl Web به مزایا و معایب قاب مغناطیسی و پوشش مغناطیسی می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

آیا مورد مغناطیسی برای گوشی مشکلی ایجاد می کند؟

معایب قاب مغناطیسی گوشی

شما ممکن است نگران آسیب دیدن جعبه مغناطیسی تلفن خود از آنچه در سایر وسایل برقی دیده اید باشید. به عنوان مثال ، اگر یک آهنربا قوی در کنار تلویزیون قرار دهید ، ممکن است تصویر تحریف شود. آهن ربا انواع مختلفی دارد و هرکدام برای کار طراحی شده اند. آهنربا استفاده شده در قاب و نگهدارنده گوشی بسیار کم است. امروزه اکثر تلفن های هوشمند دارای چندین قطعه آهن ربا هستند. به عنوان مثال ، بلندگو و دوربین دارای آهن ربا هستند.

شاید از خود بپرسید که آهنربا درون گوشی بر دستگاه های دیگر مانند کارت های اعتباری تأثیر منفی دارد؟ نه آهن ربا تلفن ها بسیار کم است و برخلاف تصور عمومی ، تاثیری در کارت اعتباری ندارد.

معایب قاب مغناطیسی گوشی برای بلندگو و صفحه نمایش

معایب قاب مغناطیسی گوشی

شاید از خود بپرسید که معایب قاب مغناطیسی یا مغناطیسی اسپیکر و صفحه چیست؟ بلندگوها دارای آهن ربا هستند. از طرف دیگر آنها را در پایین تلفن قرار می دهند. در نتیجه ، آنها با قاب یا آهنربا نگهدارنده تماس نمی گیرند زیرا در وسط تلفن قرار دارند.

این امر در مورد صفحه نیز صدق می کند. اگر تلفن شما یک مدل بسیار قدیمی است ، ممکن است تحت تأثیر این آهنربا باشد. منظور ما مدل قدیمی است که گوشی ها بسیار سنگین و بزرگ بودند!

تلفن های قدیمی صفحه CRT داشتند. این صفحات به آهن ربا حساس بودند ، اما منظور ما آهنربا است ، نه آنچه متناسب با مورد است. صفحه نمایش گوشی ها اکنون از نوع IPS LCD ، AMOLED و OLED است.

برخی می گویند ارتعاشات تلفن برای بدن مضر است. برای بررسی این موضوع ، مقاله خطرات و خطرات و لرزش های تلفن را برای بدن انسان بخوانید.

معایب قاب مغناطیسی GPS و سیگنال تلفنی

از دست دادن قاب مغناطیسی برای تلفن

برچسب مغناطیسی موجود در نگهدارنده تلفن ممکن است تأثیر منفی کمی روی GPS داشته باشد. GPS یک سیستم ماهواره ای است که با نیروهای ژئومغناطیسی که می خواهند به شدت تحت تأثیر آهنربا تلفن قرار بگیرند کار نمی کند. با این حال ، GPS حساس است و حتی ساختمان های بلند و کوه ها می توانند در آن اختلال ایجاد کنند.

سیگنال موجود در تلفن شما تحت تأثیر آهنربا تلفن ماشین قرار نمی گیرد. این سیگنال ها توسط برج های بزرگ و پیشرفته رادیویی منتقل می شوند و آهنربای کوچک هیچ تاثیری روی آنها ندارد.

می توانید قاب گوشی خود را در خانه بسازید. برای یادگیری این ترفند ، 20 ایده خلاقانه برای تزئین و ساخت قاب گوشی در خانه را بخوانید.

مشکلی در قاب مغناطیسی گوشی برای قطب نما و باتری وجود دارد

قطب نما یک سنسور مغناطیسی است که تحت تأثیر اثر Hall قرار می گیرد. اثر هال یک پدیده فیزیکی است که با تأثیر جریان بر روی میدان مغناطیسی مرتبط است. در واقع ، حرکت میدان مغناطیسی می تواند بر نقطه نشان داده شده به شمال تأثیر بگذارد. این اثر را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید. قطب نما مانند ردیاب مغناطیسی کار می کند و با توجه به میدان مغناطیسی خارجی کم و بیش حرکت می کند.

معایب قاب مغناطیسی یا مغناطیسی

بیشتر قطب نما های تلفن براساس این اثر هال ساخته شده اند. آهنربای ضعیف و کوچک نمی تواند اثر هال را از بین ببرد یا بر آن تأثیر بگذارد. این قطب نما هنگامی که از آهن ربا بزرگ استفاده می کنید و آن را به تلفن متصل می کنید ، تحت تأثیر قرار می گیرد.

معایب قاب مغناطیسی یا مغناطیسی

باتری گوشی هم همینطور است. اگر یک میدان مغناطیسی قوی در اطراف این دستگاه ها ایجاد شود ، ممکن است این دستگاه ها آسیب دیده و آسیب ببینند.

از دست دادن قاب مغناطیسی گوشی بصورت تجربی

اگرچه آهنربا موجود در داخل قاب یا نگهدارنده از نظر علمی بر سلامت تلفن تأثیر نمی گذارد ، اما برخی از افراد گزارش می دهند که تلفن های آنها پس از قرار گرفتن در قاب مغناطیسی با مشکل روبرو می شود. بسیاری از افراد گفته اند که این اثرات موقتی است و بر حسگرهای گوشی تأثیر می گذارد. تأثیر این آهنرباها بر روی نرم افزارهای مختلف نیز به نوع برنامه و سنسورهای مورد نیاز بستگی دارد.

حتی ممکن است در چند روز اول خوب کار کند اما بعد از مدتی تغییراتی در عملکرد آن ایجاد می شود. حتی گزارش شده است که سایر لوازم فلزی به تلفن می چسبند و می توانند به آن آسیب برسانند.

بهتر است هنگام خرید این فریم ها به عملکرد گوشی برای چند روز توجه کنید. برنامه های مختلف را ببینید از بلندگو استفاده کنید و GPS و قطب نما را امتحان کنید. اگر در این مدت مشکلی مشاهده کردید ، کیس را بردارید و چند روز دیگر از تلفن بدون کیس استفاده کنید. اگر تلفن به درستی کار کند ، آهنربای موجود در قاب ممکن است باعث اختلال در عملکرد دستگاه شود. می توانید از قاب های محکم اما ساده برای گوشی خود استفاده کنید.

توجه: نگهدارنده های مغناطیسی جعلی می توانند به تلفن آسیب برسانند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، به کاستی های قاب مغناطیسی گوشی پرداختیم. آیا در طول روز از قاب ها و نگهدارنده های مغناطیسی زیادی استفاده می کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید