29
آگوست

نسخه عمومی اپل در برابر توسعه دهنده بتا: تفاوت چیست؟

آیا برای آخرین نسخه iOS ، iPadOS ، macOS یا watchOS نیاز به توسعه دهنده یا بتا عمومی دارم؟ در اینجا تفاوت این دو وجود دارد.


عکس آیفون در زمینه نارنجی

هر سال ، قبل از اینکه اپل نرم افزار جدید iOS و macOS خود را منتشر کند ، می توانید نسخه بتا را چند ماه قبل بارگیری کنید. و از آنجا که هم مردم و هم توسعه دهندگان از این نرم افزار استفاده می کنند ، این شرکت نسخه های بتا را برای هر دو منتشر می کند.

بنابراین تفاوت نسخه عمومی و بتا برای توسعه دهندگان iOS و macOS چیست؟ برای یافتن مطالعه را ادامه دهید.

بتا عمومی iOS و macOS شامل چه مواردی است؟

بتای عمومی iOS و macOS اپل به کاربران اجازه می دهد تا نرم افزار جدید را در iPhone ، iPad ، Apple Watch ، Apple TV یا Mac خود به همان روشی که از دستگاه های خود با نسخه کامل استفاده می کنند ، آزمایش کنند. کاربران بتا عمومی همچنین می توانند ویژگی های جدیدی مانند حالت فوکوس را که در iOS15 عرضه می شود ، امتحان کنند.

اگرچه پیش نیاز نرم افزارهای آینده اپل است ، اما نسخه بتا آن در دست توسعه است. ممکن است متوجه شوید که برنامه های مورد علاقه شما در حالت بتا اجرا نمی شوند ، که ممکن است دلیلی برای بارگیری نکردن بتا به شما بدهد.

نسخه بتا برای توسعه دهندگان iOS و macOS چیست؟

بتا توسعه دهنده کمی متفاوت با بتا عمومی است. بتا عمومی اپل رایگان است و همین امر در مورد بارگیری نرم افزار بتا برای توسعه دهندگان نیز صادق است. با این حال ، شما باید عضو برنامه توسعه دهندگان اپل باشید – که هزینه آن 99 دلار در سال است.

اغلب نسخه بتا برنامه نویس زودتر از بتا عمومی شروع می شود. اما منهای آن و نیاز به عضویت در برنامه توسعه دهندگان اپل ، نرم افزار عمومی عمومی و بتا برای توسعه دهندگان تقریباً یکسان است.

یکی از جنبه هایی که باید در نظر داشته باشید این است که برنامه توسعه دهندگان اپل بر مرحله توسعه برنامه تمرکز می کند ، در حالی که نرم افزار بتا قصد دارد با عملکرد مربوط به نرم افزار برخورد کند.

تفاوت نسخه عمومی و بتا اپل

نسخه های عمومی اپل و توسعه دهندگان نرم افزارهای بتا برای جمع آوری بازخورد ضروری هستند و اطمینان حاصل می کنند که نسخه کامل سیستم عامل تا حد ممکن مشکلات کمی دارد. اما چه شما عضوی از مردم باشید و چه یک توسعه دهنده نرم افزار ، تفاوتهای نسخه بتا به جز تاریخ انتشار به سختی قابل مشاهده است.

اگر می خواهید iOS 15 یا macOS Monterey را قبل از عرضه آزمایش کنید ، اما عضو برنامه توسعه دهندگان اپل نیستید ، می توانید این کار را به صورت رایگان انجام دهید. و اگر بعداً تصمیم گرفتید که می خواهید نرم افزار را حذف کنید ، این نیز امکان پذیر است.


نمایه بتا iOS در iPhone
نحوه حذف حساب بتا برای توقف دریافت به روزرسانی های بتا برای iOS 15

اپل در حال انتشار بسیاری از به روز رسانی های نرم افزاری بتا است. اگر مقدار کافی دارید ، در اینجا نحوه حذف حساب بتا آیفون آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده