24
آگوست

نحوه گزارش گام به گام در msp

گزارش در msp این کار دشواری نیست و با مرور این آموزش در سایت Tak Tip ، می توانید به راحتی از این ابزار مفید مایکروسافت استفاده کنید.

یکی از مهمترین و بهترین ابزارها برای بدست آوردن گزارش عملکرد از نرم افزار Microsoft Project استفاده می شود که به اختصار msp نامیده می شود.

هنگام مدیریت یک پروژه با استفاده از نرم افزار Microsoft Project ، برای درک بهتر کارفرمایان ، باید گزارشهای دقیق و قابل فهم ارائه دهید که این ابزار به راحتی این عمل را در اختیار شما قرار می دهد.

ویژگی های این ابزار بسیار مفید است و می توانید با ایجاد گزارش جدید یا کپی گزارش موجود و اصلاح آن ، گزارش های سفارشی ایجاد کنید. گزارشات سفارشی فقط اطلاعات مورد نیاز شما را منعکس می کند. هنگامی که یک گزارش شخصی ایجاد می کنید و اطلاعاتی را که نیازی به آن ندارید شامل نمی شود ، زیرا برخی از این اطلاعات نباید در اختیار کارفرما قرار گیرد.

گزارش در msp برای پروژه های واقعی بسیار مناسب است ، که می تواند اطلاعات مثبت زیادی را در طول پروژه در اختیار شما قرار دهد ، به طوری که می توانید هزینه ها و زمان را کاهش داده و کیفیت پروژه را ارتقا دهید.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

نرم افزار Microsoft Project

نرم افزار Microsoft Project یک ابزار ساده و کاربردی از دفتر دفاتر مایکروسافت است که برای مدیریت پروژه طراحی و تولید شده است. این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد تا مراحل را با قرار دادن یک تصویر بزرگ از پروژه در جلوی آنها مشاهده و ضبط کنند. این برنامه به شما کمک می کند تا ایده های خود را ذخیره کرده و آنها را روی صحنه سازماندهی کنید. پیوست کنید.

این نرم افزار دارای ویژگی های جذابی است و می توانید زمان اجرا و اتمام کلیه فعالیت های پروژه را تخمین زده و از اجرا و تحویل پروژه در زمان مقرر اطمینان حاصل کنید.

از دیگر ویژگی های این ابزار می توان به قابلیت به روز رسانی اطلاعات ، گزارش دوره ای و قابلیت چاپ اشاره کرد. در این مقاله ما همچنین یک روش ساده و کاربردی داریم گزارش در msp ما به صورت کاملاً عملی توضیح می دهیم.

بصری و تصویری باشید آموزش نرم افزار برای Microsoft Project 2019 ببینید می توانید از آموزش حرفه ای و از صفر تا صد سایت دانشگاه مجازی فرادرس بهره مند شوید.

گزارش در msp

برای گزارش به msp ، ابتدا باید به برگه گزارش بروید و روی مشاهده گزارش کلیک کرده و گزارش جدید را انتخاب کنید.

گزارش در msp

پس از کلیک روی New Port ، چهار گزینه پیش روی شما قرار می گیرد که یکی از آنها را باید با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

 • خالی: وقتی می خواهید گزارش دهید ، از این گزینه استفاده کنید
 • نمودار: در صورت انتخاب این گزینه ، گزارش در قالب نمودارها و نمودارها در اختیار شما قرار می گیرد.
 • گزینه Table: در صورت انتخاب این گزینه ، گزارش به صورت جداول نمایش داده می شود.
 • مقایسه: با انتخاب این گزینه یک گزارش کاملتر از جمله نمودارها و نمودارها برای شما ایجاد می شود.

گزارش در msp

پس از انتخاب یکی از گزینه ها ، به قسمت نامگذاری هدایت می شوید ، جایی که باید نامی برای گزارش خود در قسمت Report Name وارد کنید و سپس روی OK کلیک کنید.

گزارش در msp

سپس یک صفحه خالی نمایش داده می شود (همانطور که در صورت انتخاب Blank نشان داده می شود). اگر گزینه های دیگری را انتخاب کرده اید ، یک جدول یا نمودار یا هر دو نمایش داده می شود.

گزارش در msp

ایجاد گزارشات در msp

گزارش در msp

پس از ایجاد گزارش جدید ، برای اینکه بتوانید نمودارها و جداول را به آن اضافه کنید ، باید به برگه Design بروید و ابزارهای لازم را به آن اضافه کنید تا بتوانید یک گزارش کامل تهیه کنید تا به کارفرمای شما نمایش داده شود.

ظاهر گزارش را تغییر دهید

هنگامی که به msp گزارش می دهید ، در صورت لزوم می توانید ظاهر گزارشات خود را به راحتی تغییر دهید. برای ایجاد این تغییرات ، مراحل زیر را دنبال کنید.

ظاهر گزارش را تغییر دهید

روی هرجای گزارش کلیک کنید و سپس روی Design Report Tools کلیک کنید تا گزینه های تغییر ظاهر گزارش را مشاهده کنید. از این بخش ، می توانید فونت ، رنگ یا موضوع کل گزارش را تغییر دهید. همچنین می توانید تصاویر جدید (شامل عکس ها) ، اشکال ، نمودارها یا جداول را در اینجا اضافه کنید.

ظاهر گزارش را تغییر دهید

وقتی روی موارد جداگانه (نمودارها ، جداول و غیره) گزارش کلیک می کنید ، برگه های جدیدی در بالای صفحه با گزینه هایی برای قالب بندی آن برگه ظاهر می شود.

گزارش داخلی در msp

گزارش داخلی در msp برای شما مهمتر است ، زیرا این گزارشها قابل چاپ و نمایش به کارفرما نیستند و برای کسانی که به خود برنامه دسترسی دارند ، تهیه می شوند. این قسمت بیشتر درباره آن است مدیریت پروژه ساخت و ساز در MSP در نظر گرفته شده است زیرا برای برنامه ریزی آینده پروژه و حل سریعتر مشکلات با کمبود هزینه و منابع ، مطالعه هزینه ها و منابع به صورت روزانه و هفتگی ضروری است.

پس از وارد کردن گزارش لمسی در نوار ابزار ، چهار نوع مختلف گزارش داخلی را در msp مشاهده خواهید کرد که هر یک از آنها برای مشاهده اطلاعات مختلف استفاده می شود. این بخشها شامل موارد زیر است:

 1. تب کنترل پنل
 2. بخش منابع
 3. بخش هزینه ها
 4. تب در حال انجام است

برای آشنایی با همه این بخشها ، در زیر به طور کامل توضیح می دهیم.

گزارش داخلی با برگه کنترل پنل

گزارش داخلی در msp

بخش داشبورد دارای 5 دسته است که هر کدام گزارش متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهند. این 5 دسته به شرح زیر است.

 • دسته رایت: با انتخاب این گزینه ، دو نمودار به شما نشان داده می شود ، یکی نمودار خطی است که مقدار واقعی و مقدار باقی مانده را بر اساس فعالیت (واقع در سمت راست) و دیگری در سمت چپ مقایسه می کند. میزان کار انجام شده
 • طبقه بندی کلی هزینه: همانطور که از نامش پیداست ، مربوط به هزینه های پروژه و صورت های مالی است که دو نمودار است ، یکی نوار و دیگری خطی ، و هریک قسمت متفاوتی از هزینه های مالی پروژه را نشان می دهد.
 • دسته بندی پروژه مرور: با انتخاب این دسته ، به دو نمودار میله ای و دو جدول دسترسی خواهید داشت که درصد پیشرفت پروژه در واحد زمان را گزارش می کند.
 • وظیفه پیش رو: در این بخش فعالیتهای هفته آینده را در دو جدول به شما نشان می دهد.
 • دسته بندی مشاغل: انتخاب این دسته به شما یک گزارش کامل از میزان کار انجام شده و مقایسه کار انجام شده با حجم کار باقیمانده را می دهد.

گزارش داخلی با بخش منابع

بخش منابع شامل دو دسته مربوط به منابع پروژه است. در این بخش گزارش هایی برای بررسی منابع صرف شده و سایر منابع در اختیار شما قرار می گیرد و با مدیریت آن می توانید کمبود منابع قبل از خوابیدن پروژه ها را درک کرده و برای جبران آن اقدام کنید.

طبقه بندی منابع برای توزیع مجدد

این بخش یکی از پرکاربردترین دسته ها است گزارش در msp این به شکل دو نمودار است ، یکی در قالب یک نوار و دیگری به طور خطی مقادیر تخصیص منابع پروژه را تعیین می کند.

مروری بر منابع طبقه بندی

این گزارش شامل دو نمودار خطی ، یک نمودار میله ای و یک جدول است. در سمت راست این گزارش یک نمودار میله ای وجود دارد که میزان کار انجام شده توسط هر منبع را نشان می دهد. در سمت چپ این گزارش یک نمودار خطی وجود دارد که توزیع منابع واقعی و سایر منابع را با مقادیر پایه مقایسه می کند. جدول این گزارش وضعیت کامل برنامه ریزی منابع ، تاریخ شروع و پایان و ساعات کاری باقیمانده را نشان می دهد.

بخش گزارشگری داخلی با هزینه

بخش گزارشگری داخلی با هزینه

همانطور که از نامش پیداست ، این بخش برای نمایش و گزارش هزینه های مالی پروژه است و چندین دسته مختلف را شامل می شود. گزارش در این دسته برای پروژه های بزرگ که هزینه بالایی دارند بسیار مهم است. اگر در این گروه گزارش صحیح ارائه دهید ، می توانید به راحتی تجزیه و تحلیل درستی برای کاهش هزینه های پروژه و جلوگیری از هزینه های اضافی در طول پروژه داشته باشید. کردی

 1. جریان نقدی: منابع نقدی جاری
 2. هزینه های مازاد: هزینه های زیاد
 3. صورت درآمد: صورت سود و زیان
 4. مروری بر هزینه منابع: مروری بر هزینه منابع
 5. بررسی هزینه های کار: بررسی هزینه های کار

گزارش داخلی با بخش در حال انجام

گزارشات داخلی در حال انجام شامل 4 زیر شاخه به نام Critical Tasks ، Late Task ، Stage Report و Slipping می باشد.

 • دسته وظایف بحرانی: فعالیتهای مهم پروژه را در قالب گزارش وضعیت به شما ارائه می دهد
 • وظیفه دیرهنگام: فعالیتهای معوق را در قالب نمودار پای و جدول پیوندی نشان می دهد.
 • گزارش مرحله: گزارش های مرحله را همانطور که از نامش پیداست نمایش می دهد.
 • کشیدن وظیفه این بخش ، مانند دسته وظایف دیرهنگام ، فعالیتهای عقب افتاده ای را نشان می دهد که شامل نمودار و جدول رایت می شود.

گزارش حرفه ای در msp

برای گزارش حرفه ای از این نرم افزار ، باید تجربه زیادی داشته باشید و پروژه های زیادی را با شرکت های کوچک و متوسط ​​گزارش کرده باشید. با این حال ، اگر با گزارش MSP مشکل دارید ، می توانید از سایت دیدن کنید فرادرس با مشاهده درس های مربوط به Microsoft Project مشکلات خود را حل کنید. آموزش حرفه ای که توسط معلمان و کارشناسان در مورد این نرم افزار در سایت ارائه می شود ، منبع عالی برای مطالعه نرم افزار برای پروژه های مایکروسافت است.

این آموزش ها هم به عنوان مقدمه و هم به عنوان یک مورد اصلی یا موردی در دسترس است که می توانید با استفاده از این ابزار بر اساس رشته و تخصص خود یاد بگیرید.

منبع : https://techtip.ir/