15
ژوئن

نحوه چاپ از Chromebook

Chromebook برای افرادی که کارهای زیادی در وب انجام می دهند بسیار مناسب است زیرا ارزان است و استفاده از آنها بسیار آسان است. اما مانند سایر رایانه ها ، مواردی نیز وجود دارد که باید چیزی را روی کاغذ چاپ کنید.

خوشبختانه اتصال چاپگر به Chromebook آسان است ، چه از طریق شبکه و چه مستقیم از طریق USB.

راه اندازی چاپگر شبکه

بسیاری از شبکه های Wi-Fi خانگی و اداری برای استفاده از چاپگر مرکزی برای تمام نیازهای چاپی خود تنظیم شده اند. اتصال به هر چاپگر شبکه ای که در Chromebook خود استفاده می کنید آسان است.

Chromebook خود را باز کنید تنظیمات و کلیک کنید دستگاهها دکمه. به پایین بروید چاپ و اسکن و انتخاب کنید چاپگرها

زیر چاپگرها را به حساب خود اضافه کنید برگه ، Chromebook شما باید تمام چاپگرهای شبکه را که می توانید به آنها متصل شوید پیدا کند. کلیک صرفه جویی به چاپگری که می خواهید استفاده کنید ، و اکنون می توانید با استفاده از ویژگی های چاپ استاندارد از چاپ استفاده کنید.

Chromebook منوی چاپگر اضافه کرده است

اگر چاپگر شما ظاهر نشد ، مطمئن شوید که روشن است و به شبکه متصل است. همچنین می توانید Wi-Fi را خاموش و روشن کنید. برای افزودن چاپگر به شبکه ممکن است لازم باشد توصیه های سازنده را دنبال کنید. همچنین می توانید آدرس شبکه را به صورت دستی به چاپگر خود اضافه کنید.

اگر این کار نکرد ، در صورت امکان سیستم عامل چاپگر خود را به روز کنید و مطمئن شوید که از آخرین نسخه سیستم عامل Chrome استفاده می کنید.

در صورت عدم موفقیت در سایر موارد ، ممکن است لازم باشد با تیم پشتیبانی سازنده چاپگر خود تماس بگیرید.

مرتبط: چگونه آدرس IP چاپگر خود را پیدا کنیم

اتصال چاپگر USB

اتصال چاپگر USB بسیار شبیه اتصال چاپگر شبکه است. چاپگر را به Chromebook خود متصل کرده و به فهرست چاپ بروید. Chromebook شما باید آن را به طور خودکار شناسایی کند و به شما امکان می دهد این چاپگر را به همان روشی که با چاپگر شبکه اضافه می کنید ، اضافه کنید.

اگر این کار نکرد ، مطمئن شوید که چاپگر روشن است و کابل USB متصل است.

“چاپ” در Google Drive

Chromebook را در Google Drive چاپ کنید

قبلاً Chromebook از Google Cloud Print برای چاپ استفاده می کرد ، اما Google Cloud Print را در سال 2020 حذف کرد و این امر به نفع اتصال مستقیم به چاپگرهای کابلی و شبکه بود.

ویژگی جالب Cloud Print امکان “چاپ” یک نسخه PDF از یک صفحه وب در Google Drive با استفاده از ویژگی چاپ استاندارد بود. Google این قابلیت را با پسوند Chrome جایگزین کرده است که همان کار را انجام می دهد. به اندازه کافی مناسب نامیده می شود ، ذخیره در Google Drive.

فقط آن را از طریق فروشگاه وب Chrome نصب کنید و حتماً آن را فعال کنید. با کلیک روی دکمه می توانید PNG را در صفحه ذخیره کنید ، یا اینکه PDF PDF را به صورت محلی و همچنین Google Drive ذخیره کنید.

برای ذخیره PDF ، را انتخاب کنید ذخیره در Google Drive هنگام چاپ یک صفحه ، از فهرست کشویی چاپگر استفاده کنید. سپس مکانی را انتخاب کنید که می خواهید این PDF را در Google Drive خود ذخیره کنید.

دانلود: ذخیره در Google Drive

از Chromebook خود چاپ کنید

پس از اتصال مستقیم چاپگر یا از طریق شبکه ، چگونه چاپ می کنید؟ مانند هر چیز دیگری که در Chromebook وجود دارد ، بسیار ساده است.

برای چاپ یک صفحه وب ، کافیست روی منوی سه نقطه کلیک کرده و کلیک کنید چاپ از منوی کشویی همچنین می توانید استفاده کنید Ctrl + پ میانبر صفحه کلید در Google Docs نیز می توانید با استفاده از چاپ کنید پرونده> چاپ گزینه. از آنجا می توانید چاپگر و خصوصیات آن را انتخاب کنید.

اگر این کار نمی کند ، اطمینان حاصل کنید که چاپگر شما روشن است و با استفاده از گزینه های موجود در منوی چاپ مستقیم یا شبکه همانطور که قبلاً ذکر شد ، تنظیم کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که چاپگر شما با کاغذ پر شده است ، سطح جوهر یا تونر را بررسی کنید و در صورت لزوم موارد بیشتری را اضافه کنید.

در غیر این صورت ، سیستم عامل Chrome ممکن است به سادگی با چاپگر شما سازگار نباشد. اگرچه به نظر می رسد سیستم عامل Chrome دارای لیست گسترده ای از درایورهای چاپگر است ، اما برخی از آنها به طور حتم از بین می روند ، خصوصاً اگر مدل قدیمی تری دارید که ممکن است سازنده شما دیگر از آن پشتیبانی نکند. اگر به دنبال چاپگر جدید هستید ، مطمئن شوید که با سیستم عامل Chrome سازگار است. Google یک فهرست تولیدکنندگان چاپگر را پشتیبانی می کند که از Chromebook پشتیبانی می کنند.

اکنون می توانید از Chromebook خود چاپ کنید

شما می توانید هر آنچه را که لازم دارید از Chromebook خود چاپ کنید و آن را به اندازه سایر سیستم عامل های رایانه دارای امکانات کامل کنید. اگر از دستگاه Android استفاده کرده باشید ، سیستم عامل Chrome بسیار آشناتر به نظر می رسد.

قصد دارید Chromebook برای خود تهیه کنید ، اما نمی دانید سیستم عامل Chrome برای شما مناسب است؟ بهترین راه برای انتخاب این است که خودتان سیستم عامل را امتحان کنید ، زیرا ایده کاملی از سیستم و نحوه کار آن خواهید یافت.


از لپ تاپ Chromebook در رختخواب استفاده می شود
سیستم عامل Chrome چیست؟ در اینجا هر آنچه لازم است بدانید آورده شده است

آیا می خواهید بدانید که آیا سیستم عامل Chrome سیستم عامل مناسبی برای شماست؟ آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.