6
مه

نحوه وارد کردن بازی های MS-DOS به Launchbox

اگرچه آنها خاطرات بسیار خوبی را برای بسیاری از افراد به ارمغان می آورند ، اما بازی در MS-DOS برای کامپیوترهای مدرن کمی دشوار است. خوشبختانه راهی برای سهولت کار وجود دارد.

Launchbox جلوی کل کتابخانه بازی شما است ، که این مزیت را دارد که راه اندازی بازی های MS-DOS را بسیار آسان تر می کند.

با گفتن این موارد ، روند ورود عناوین DOS به Launchbox می تواند کمی دلهره آور باشد. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که چگونه بازیهای رایانه ای مورد علاقه مدرسه قدیمی خود را بدون در هر قالب در نرم افزار وارد کنید.

بازی های MS-DOS از پیش نصب شده را به Launchbox وارد کنید

بسته به نحوه استفاده شما از بازی های DOS ، آنها در قالب های مختلف در دسترس خواهند بود. رایج ترین راه برای بارگیری رایگان بازی ها از سایت های ترک ، پوشه ای است که از قبل نصب شده است.

منوی MS-DOS را وارد کنید

این پوشه ها معمولاً نیازی به نصب ندارند و شامل هر آنچه برای شروع بازی از ابتدا نیاز دارید ، می شوند. بازی های از پیش نصب شده ساده ترین راه اندازی از طریق Launchbox است ، زیرا می توانید پوشه مناسب را انتخاب کنید.

پس از بارگیری بازی از قبل نصب شده در رایانه ، Launchbox را راه اندازی کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. قابل اعتماد و متخصص ابزارها> وارد کردن> بازی های MS-DOS.

 2. کلیک بعدی> افزودن پوشه.

 3. پوشه حاوی بازی های خود را انتخاب کنید. اگر می خواهید فقط یک عنوان را وارد کنید ، پوشه نصب را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، انتخاب کنید که کدام یک از بازی های شماست.

 4. پس از انتخاب پوشه خود ، کلیک کنید مورد بعدی از نو.

 5. در صفحه بعدی یکی از سه گزینه را انتخاب کنید. دو گزینه اول بازی های شما را به فهرست نصب Launchbox منتقل می کند. گزینه زیر آنها را در جایی که قرار دارند ترك خواهد كرد.

 6. صرف نظر از پوشه ای که انتخاب می کنید ، کلیک کنید مورد بعدی چهار بار برای رسیدن به آماده واردات پنجره

پنجره آماده واردات Launchbox

در این صفحه باید هر بازی که می خواهید وارد کنید را ببینید.

Launchbox تمام نام پرونده ها را می گیرد (نگاه کنید به نام ستون) از پوشه ای که فایلهای بازی را در آن پیدا کرده است. بنابراین ، ممکن است لازم باشد آنها را به صورت دستی تغییر دهید. اگر نام نادرست است ، آنها را تغییر دهید.

زیر شروع پرونده، می توانید یک فایل اجرایی از منوی کشویی انتخاب کنید. شما باید روی فایلی که بازی را شروع می کند کلیک کنید. سپس کلیک کنید تکمیل.

مرتبط: نحوه اجرای بازی ها و نرم افزارهای قدیمی در ویندوز 10

اگر بازی شما شروع نشد ، برای حل مشکل مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. روی بازی خود راست کلیک کنید.

 2. قابل اعتماد و متخصص ویرایش.

 3. کلیک کنید راه افتادن در پانل سمت چپ

 4. پیدا کردن مرور در بالای پنجره.

 5. لطفاً پرونده دیگری را انتخاب کنید و دوباره امتحان کنید.

بازی های MS-DOS را در Launchbox نصب کنید

اگر بازی DOS خود را روی دیسک یا به عنوان نصب کننده دارید ، باید از طریق نصب کننده MS-DOS در Launchbox مراجعه کنید. در اینجا مراحلی وجود دارد که برای انجام این کار باید انجام دهید.

 1. از صفحه اصلی برنامه ، را انتخاب کنید ابزارها> بازی DOS را نصب کنید.

 2. نام بازی را که نصب می کنید وارد کنید و کلیک کنید مورد بعدی.

 3. برای نصب یک بازی به جای وارد کردن یک بازی از قبل نصب شده ، گزینه زیر را انتخاب کنید.

 4. در صفحه بعدی ، محل فایلهای نصب خود را انتخاب کنید.

پنجره رسانه نصب Launchbox

پس از رسیدن به این مرحله ، باید پوشه ای را انتخاب کنید که در آن بازی را نصب کنید. به طور پیش فرض ، برنامه سعی می کند بازی را در فهرست نصب Launchbox قرار دهد.

اگر معمولاً کپی Launchbox را دارید یا پوشه های بازی خود را برای خود جابجا می کنید ، می توانید این حالت را همانطور که هست بگذارید در غیر این صورت ، پوشه ای را انتخاب کنید که در آن بازی های DOS خود را در آن نگه دارید

اگر در حال نصب از روی تصویر دیسک هستید ، Launchbox از شما س askال می کند که آیا می خواهید تصویر را هنگام نصب به طور خودکار نصب کنید. همچنین باید انتخاب کنید که آیا می خواهید تصویر دیسک را در فهرست نصب کپی کنید.

برای شروع مراحل نصب ، کلیک کنید مورد بعدی. یک پنجره DOSBox باز می شود و بازی هر فرآیند نصب را که سازگار باشد ، طی می کند.

نصب کننده SimAnt

Launchbox از شما می خواهد تائید کنید که نصب با موفقیت انجام شده است. کلیک کنید آره. سپس از شما خواسته می شود که نحوه شروع بازی را انتخاب کنید ، که با کلیک کردن می توانید آن را پیدا کنید نگاهی بیاندازید.

پس از انتخاب ، کلیک کنید مورد بعدی و تکمیل.

پس از نصب بازی ، پنجره متادیتا را مشاهده خواهید کرد. کلیک فراداده را جستجو کنید و بازی خود را از لیستی که به نظر می رسد برای پر کردن خودکار زمینه های مختلف فراداده ، انتخاب کنید.

همچنین می توانید به تصاویر برای بارگیری کار بازی خود ، از فهرست سمت چپ استفاده کنید. انتخاب کنید باشه وقتی آماده ای.

نصب بازی های چند دیسک در Launchbox

اگر یکی از بازی های شما دارای چندین دیسک است ، ممکن است لازم باشد قبل از استفاده از آن ، آن را تغییر دهید.

در حین وارد کردن ، Launchbox اولین دیسک بازی شما را تنظیم کرده است که به طور خودکار سوار می شود. این بدان معناست که نیازی به نصب اولین دیسک نخواهید داشت ، به شرطی که واردات بدون مشکل انجام شود.

می توانید دیسک های باقیمانده را با چند تغییر تنظیم کنید و در هنگام پخش نیازی به تغییر نداشته باشید. مراحل این کار در زیر است.

 1. روی یک بازی کلیک راست کرده و انتخاب کنید ویرایش.

 2. که در تاسیسات در سمت چپ پنجره متاداده ، اولین دیسک خود را که قبلاً به عنوان درایو D نصب شده است مشاهده خواهید کرد. کلیک کنید یک تصویر دیسک اضافه کنید در انتها.

 3. دیسک بعدی را با نصب آن به عنوان درایو E انتخاب کنید.

پنجره نصب چند دیسک Ripper

هنگامی که به این مرحله رسیدید ، مراحل زیر به شما کمک می کند روند را تکمیل کنید.

 1. هنگام نصب همه دیسک ها ، هر دیسک را به ترتیب اضافه کنید و از حروف الفبا پیمایش کنید.

 2. کلیک باشه تا نصب دیسک های خود را کامل کنید.

بسته به بازی ، ممکن است لازم باشد که دستور نصب یا setup را اجرا کنید – و تأیید کنید که کدام درایو در کدام درایو است قبل از اجرا.

شما باید راهنمای بازی خود را بررسی کنید تا نحوه اجرای برنامه نصب یا نصب را تعیین کنید ، زیرا هر بازی از دستورات مختلفی استفاده می کند.

واردات MS-DOS کامل است

بنابراین اینجاست. اکنون می دانید که چگونه می توان بازی های MS-DOS را در Launchbox شروع کرد. حتی اگر بازی های شما چندین دیسک را پوشانده باشند ، دیگر در استفاده از آنها مشکلی نخواهید داشت.

وارد کردن پرونده های خود در Launchbox بسیار آسان است. حتی اگر اشتباهی مرتکب شوید ، بعداً فرصتی برای رفع آن خواهید داشت.

هنگامی که بقیه کتابخانه بازی خود را وارد کردید ، برای ساعت ها سرگرم خواهید شد. و اگر به دنبال الهام هستید ، در جستجوی راهنمای ما برای بهترین بازی های رایانه ای رایگان باشید.


بازی های رایانه ای رایگان
11 بهترین بازی رایانه ای رایگان برای بازی در سال 2020

این روزها بسیاری از بازی های رایانه ای رایگان وجود دارد ، اما کدام یک ارزش بازی دارند؟ در اینجا بهترین بازی های رایانه ای رایگان است که می توانید امروز انجام دهید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.