13
مه

نحوه مراقبت از تلفن تاشو: 5 نکته اساسی

وقتی صحبت از طراحی های نوآورانه می شود ، مفهوم صفحه نمایش تاشو گوشی یکی از مهمترین جهش ها از زمان تصویب صفحه نمایش آبشار است. با توجه به اینکه سامسونگ Galaxy Z Fold 3 قرار است در اواسط سال 2021 وارد بازار شود و هواوی و موتورولا نیز طرح های گوشی های هوشمند تاشو خود را منتشر کنند ، فقط یک زمان طول می کشد تا صفحه نمایش های تاشو عادی شوند.

در حالی که تلفن های تاشو می توانند بسیار زیبا به نظر برسند و مطمئناً توجه عزیزان را به خود جلب کنند ، اما آنها با چالش های خاص خود روبرو می شوند. نکته قابل توجه ، حفظ نمایشگرهای ظریف OLED آنهاست. بیایید به چند روش برای نگه داشتن صفحه نمایش تاشو تلفن خود در حالت مطلوب تا زمانی که ممکن است نگاه کنیم.

چگونه تلفن های تاشو تا می شوند؟

نیازی نیست که یک متخصص فنی باشید تا بدانید تلفن ها دقیقاً به دلیل انعطاف پذیری معروف نیستند. بنابراین دقیقاً چگونه صفحه های تاشو تلفن وقتی دستکاری می کنید ترک نمی خورند؟

پاسخ ترکیبی از یک نمایشگر LED آلی (OLED) و یک صفحه پلیمر است. برخلاف نمایشگرهای LCD ، نمایشگرهای OLED نیازی به نور پس زمینه ندارند ، بنابراین تولیدکنندگان دیگر خود را محدود به ایجاد نمایشگرهای صفحه تخت نمی کنند. این ترکیب با یک صفحه نمایش انعطاف پذیر از پلیمر ، دنیایی از گزینه های تاشو را برای سازندگان گوشی های هوشمند باز می کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت QLED ، UHD و OLED چیست؟ بهترین چیست؟

اگرچه مفهوم صفحه نمایش تاشو یکی از سخت ترین قسمت های این معما برای جلب توجه شما است ، اما تولیدکنندگان مجبور شده اند بسیاری از جنبه های دیگر طراحی تلفن های خود را متحول کنند تا تلفن های تاشو را زنده کنند. قاب های تلفن های آلومینیومی و پلاستیکی سنتی خم نمی شوند و باتری های لیتیوم یون هنگام خم شدن می توانند منفجر شوند یا مشتعل شوند.

برای دور زدن این مشکلات ، اکثر گوشی های تاشو کنونی دارای طراحی لولایی هستند تا اطمینان حاصل شود که هر تاشو و تا شدن صاف و کنترل می شود. تلفن با دقت طراحی شده است تا اطمینان حاصل کند که خم نشدن قطعاتی که نیازی به خم شدن ندارند.

چگونه می توان از تلفن تاشو اندروید خود مراقبت کرد

تلفن تاشو تاشو

اگر آماده پذیرفتن روند یک تلفن تاشو هستید ، باید یاد بگیرید که چگونه از صفحه نمایش تاشو و ظریف خود مراقبت کنید. شما نمی توانید فقط تلفن های تاشو را در هر مورد قدیمی قرار دهید و دارای یک محافظ صفحه اصلی باشید. آنها به کمی TLC اضافی نیاز دارند.

در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید گوشی تاشو را در شرایط عالی نگه دارید.

1. از محافظ چسب به صفحه استفاده نکنید

تلفن هایی مانند Samsung Galaxy Z Flip و Z Fold دارای محافظ صفحه نمایش مخصوص خود هستند که از قبل روی صفحه گوشی نصب شده اند. این محافظ صفحه برای مقاومت در برابر جمع شدن و باز شدن منظم گوشی و محافظت از صفحه ظریف در برابر خراش و آوار طراحی شده است.

سامسونگ به کاربران توصیه نمی کند که این محافظ را بردارند. این شرکت به مشتریان هشدار می دهد که افزودن محافظت اضافی از صفحه نمایش می تواند عملکرد صفحه نمایش آنها را تغییر دهد.

2. هرگز دستگاه را به عقب جمع نکنید

بیشتر تلفن های هوشمند تاشو دارای یک سیستم پیچیده لولایی هستند که باعث باز و بسته شدن نرم آنها می شود. این لولاها هرگز نباید به عقب خم شوند ، زیرا این امر می تواند صفحه ظریف را بیش از حد بار دهد و باعث ترک خوردن کابینت یا لولاها شود.

همیشه قبل از قرار دادن تلفن در جیب یا جیب خود ، آن را کاملاً ببندید. این از خم شدن تصادفی آن به روش اشتباه جلوگیری می کند.

3. تلفن خود را از آهن ربا دور نگه دارید

تلفن های تاشو سامسونگ دارای یک آهنربا قوی هستند. این کار باعث می شود هنگام بستن تلفن ، کلیک رضایت بخشی داشته باشید و از باز شدن تصادفی گوشی در کیف شما جلوگیری می کند. متأسفانه ، این آهن ربا ها از قدرت کافی برای جذب اجسام مغناطیسی اطراف نیز برخوردار هستند و همچنین می توانند مواردی مانند کارت های SD ، کارت های اعتباری و کلیدهای دسترسی را خراب یا غیرفعال کنند.

مرتبط: چگونه لپ تاپ خود را از بین ببریم: اشتباهاتی برای جلوگیری از تخریب

برای جلوگیری از این امر ، تلفن خود را دور از کیف پول خود ذخیره کنید و نیروهای مغناطیسی آن را در نظر بگیرید.

4. با صفحه نمایش خود ملایم باشید

حتی با وجود محافظ های داخلی ، صفحه نمایش گوشی های تاشو بسیار ظریف تر از صفحه های شیشه ای معمولی هستند. به همین ترتیب ، باید با احتیاط با آنها رفتار کنید. اگر از قلم بر روی تلفن تاشو خود استفاده می کنید ، کمی فشار دهید. در صورت امکان از استفاده موارد دیگر مانند خودکار ، مداد یا ناخن های تیز بر روی صفحه تلفن خودداری کنید و مطمئن باشید که همیشه لمس کمی داشته باشید.

حتی تکه های کوچک باقی مانده مانند شن و ماسه یا گرد و غبار نیز می توانند باعث ایجاد خراش و آسیب به صفحه OLED شما شوند. قبل از بستن تلفن ، همیشه بررسی کنید که هیچ مانعی بین صفحه یا لولاها وجود ندارد. مواردی مانند سکه ، گرد و غبار و سنگ ریزه می تواند به صفحه نمایش شما آسیب برساند یا از بسته شدن صحیح لولاهای تلفن جلوگیری کند.

اگر تلفن شما بدون زحمت برای بستن فشار نمی دهد ، آن را مجبور نکنید. قبل از برخورد با هر چیز مضر ، موانع را بررسی کنید.

5. تلفن خود را از مایعات دور نگه دارید

در حال حاضر هیچ تلفن تاشو ضد آب یا ضد آب وجود ندارد ، که برای دور نگه داشتن دستگاه از مایعات ضروری است. این به معنای محافظت از تلفن در برابر باران و قرار گرفتن در معرض مایعات به هیچ وجه ، حتی هنگام تمیز کردن آن نیست.

اگر تلفن تاشو شما گرد و غبار یا کثیف شد ، آن را به آرامی با یک پارچه خشک و نرم تمیز کنید.

تلفن های تاشو الان کجا هستند؟

شخصی که فرم قرص شکل تاشو در دست دارد

تلفن های تاشو در حال حاضر به دو دسته گسترده تقسیم می شوند. تلفن هایی مانند Samsung Galaxy Z Fold 2 و Royole FlexPai 2 مانند یک گوشی هوشمند معمولی در کف دست شما قرار می گیرند ، اما برای نمایش یک صفحه نمایش به اندازه تبلت باز می شوند.

در همین حال ، دستگاه هایی مانند Motorola RAZR 4 در جهت دیگر جمع می شوند و مانند یک تلفن تلنگر سنتی باز می شوند تا صفحه نمایش تمام اندازه تلفن هوشمند را نشان دهند. ما قطعاً در آغاز این فناوری نوین هستیم و تفکر در مورد اینکه تولید کنندگان در آینده با آن چه کار خواهند کرد هیجان انگیز است. به عنوان مثال ، ما گزارش هایی درباره شکل ظاهری صفحه نمایش تاشو اپل دیده ایم.

آیا می توان ساعت های هوشمندی را دید که صفحه نمایش آنها به دور مچ دستمان بسته شده است؟ یا شاید ما در لبه یک مدل تاشو چهار طرفه هستیم؟ باید منتظر بمانیم و ببینیم.

تلفن تاشو را در شرایط مطلوب نگه دارید

برای اینکه تلفن تاشو اندرویدی خود را در بهترین حالت خود نگه دارید ، حتماً با آن احترام و دقت لازم را داشته باشید. با شروع محبوبیت بیشتر تلفن های تاشو ، انتظار می رود مدل های قویتر را شاهد باشیم. اما در حال حاضر ، فناوری صفحه نمایش تاشو هنوز در ابتدای راه است و باید با دقت درمان شود.

به یاد داشته باشید که ممکن است دستورالعمل های مراقبت از سازنده به سازنده دیگر متفاوت باشد ، بنابراین همیشه کتابچه راهنما را با دقت بخوانید و تمام دستورالعمل های خاص مراقبت را دنبال کنید.


از شکستن تلفن جلوگیری کنید
10 نکته برای جلوگیری از شکستن تلفن هوشمند

شکستن تلفن هوشمند راهی مطمئن برای از بین بردن روز شماست. برای جلوگیری از تصادفات به هر قیمتی این نکات را دنبال کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.