2
سپتامبر

نحوه فعال کردن خروجی 120 هرتز در PS5

PS5 یک ماشین بازی قدرتمند است که قادر به ایجاد گرافیک زیبا است و خانه انحصاری پلی استیشن جدید منحصر به فرد مانند Ratchet & Clank: Rift Apart و Demon Souls است. همچنین می تواند 120 هرتز خروجی داشته باشد ، که به بازی های شما کمک می کند تا صاف و زیبا به نظر برسند.

تا زمانی که تلویزیون شما قادر است ، نرخ رفرش را به 120 هرتز آسان کنید ، اما چگونه این کار را انجام می دهید؟ بشکنیم.

برای فعال کردن خروجی 120Hz در PS5 خود به چه چیزی نیاز دارید؟

برای فعال کردن خروجی 120 هرتز در PS5 (این جعبه خروجی پیش فرض نیست) ، به تلویزیون یا مانیتور بازی که از آن پشتیبانی می کند و اتصال HDMI 2.1 نیاز دارید. برخی از تلویزیون هایی که ممکن است در گذشته از 120 هرتز پشتیبانی نمی کردند ، پس از به روزرسانی سیستم عامل از آن پشتیبانی می کنند ، بنابراین مطمئن شوید که سیستم عامل دستگاه شما به طور کامل به روز است.

مطالب مرتبط: درس هایی که از راه اندازی PS5 از سونی باید آموختبرای بررسی اینکه تلویزیون یا مانیتور بازی شما از خروجی 120 هرتز پشتیبانی می کند یا خیر ، به PS5 خود بروید تنظیمات دندانه دار روی صفحه اصلی پس از وارد شدن به تنظیمات ، به صفحه و ویدئو> خروجی ویدئو> اطلاعات خروجی ویدئوبه سپس در بخش “اطلاعات دستگاه HDMI متصل” باید ببینید دستگاه شما از چه فرکانس هایی پشتیبانی می کند. اگر 120 هرتز فهرست نشده است ، دستگاه شما در حال حاضر از نرخ تازه سازی 120 هرتز پشتیبانی نمی کند.

و اگر دستگاه شما در حال حاضر از آن پشتیبانی نمی کند ، شما تنها نیستید. بسیاری از تلویزیون ها ، حتی تلویزیون های مدرن 2021 ، هنوز نمی توانند از 4K در 120Hz پشتیبانی کنند. به آرامی ، اما مطمئناً آنها بیشتر و بیشتر محبوب می شوند.

چگونه می توان خروجی 120Hz را در PS5 خود فعال کرد؟

وقتی تعیین کردید که تلویزیون شما می تواند در 120 هرتز خروجی داشته باشد ، وقت آن است که PlayStation 5 را روشن کنید. فعال کردن 120Hz در PS5 شما یک فرایند ساده است.

در صفحه اصلی PS5 ، برای تنظیمات در گوشه سمت راست بالای صفحه به چرخ دنده بروید. از آنجا ، را انتخاب کنید صفحه نمایش و فیلم > خروجی تصویریبه وقتی انتخاب می کنید خروجی 120 هرتز را فعال کنید، اگر قبلاً تنظیم نشده است ، می توانید آن را روی “خودکار” تنظیم کنید.

20210820151637

اگرچه 120Hz را در تنظیمات خود فعال می کنید ، اما این بدان معنا نیست که همه بازی های شما از نرخ تازه سازی 120Hz پشتیبانی می کنند. برخی از بازی هایی که در حال حاضر از نرخ تازه سازی 120 هرتز پشتیبانی می کنند عبارتند از: Borderlands 3 ، Call of Duty: Black Ops Cold War ، Doom Eternal و Destiny 2. خوب است که PS5 می تواند از آن برای بازی های آینده پشتیبانی کند.

مطالب مرتبط: نکات مفیدی برای پلی استیشن 5 برای افزایش تجربه شمافعال کردن 120Hz در تنظیمات PS5 شما همچنین به این معنی نیست که بازی های پیش فرض شما به طور خودکار دارای نرخ تازه سازی بالاتری خواهند بود. با این حال ، تنظیم دیگری وجود دارد که می توانید آن را تغییر دهید تا به فریم های بالاتر نسبت به پیشرفت های بصری اولویت دهید. در تنظیمات PS5 خود به داده ها و تنظیمات بازی / برنامه ذخیره شده> پیش تنظیمات بازیبه

20210820151718

زیر حالت اجرا یا وضوح تصویر، می توانید تنظیمات برگزیده بازی را تغییر دهید. به طور سنتی روی “بازی پیش فرض” تنظیم شده است ، بدین معنا که هر بازی که انجام می دهید به طور خودکار با توجه به آنچه فکر می کنند برای بازی ، سرعت یا گرافیک مناسب است به طور پیش فرض تنظیم می شود.

اگر آن را روی “حالت عملکرد” ​​تنظیم کنید ، اگر بازی این گزینه را داشته باشد ، به طور پیش فرض همه بازی های شما به طور پیش فرض دارای نرخ تازه سازی بالاتری خواهند بود. متناوباً ، حالت وضوح ، گرافیک بهتر و پیشرفتهای بصری ، مانند ردیابی پرتو را در اولویت قرار می دهد.

به عنوان مثال ، در Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ، دو حالت مختلف بازی وجود دارد. یکی با سرعت 30 فریم در ثانیه پخش می شود و عالی به نظر می رسد. تازه است و می توانید ردیابی اشعه ها را در تمام شکوه آن مشاهده کنید. دیگری با سرعت 60 فریم در ثانیه پخش می شود ، و اگرچه گرافیک خیره کننده را از دست می دهید ، اما بازی همچنان عالی به نظر می رسد و احساس صافی روغن می کند. حالت عملکرد PS5 به طور پیش فرض 60 فریم بر ثانیه و حالت وضوح آن را با گرافیک بهتر 30 فریم در ثانیه تنظیم می کند.

اکنون می توانید سرعت را به PS5 هرتز تغییر دهید

اگر موفق به گرفتن PS5 شده اید ، می دانید که این کنسول چقدر عالی است. اگرچه پیشرفت های زیادی وجود دارد که سونی می تواند انجام دهد ، اما هنوز یک کنسول فوق العاده قدرتمند است. زمان شارژ به صورت تصاعدی سریعتر است و البته گرافیک آن بسیار بهتر به نظر می رسد. چیزهای دیگر زیادی در PS5 وجود دارد که می توان آنها را دوست داشت ، اما فعال کردن خروجی سریع 120 هرتز یکی از آنهاست.


سونی پلی استیشن 5 با کنترل بی سیم DualSense
6 موردی که ما در PS5 دوست داریم

پلی استیشن 5 مدتی است که عرضه شده است. و در مورد جدیدترین کنسول سونی چیزی وجود دارد که باید آن را دوست داشت.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده