رفتن به نوشته‌ها

نحوه فعال کردن تأیید صحت دو مرحله ای در Dropbox

Dropbox یکی از پرکاربردترین سرویس های اشتراک فایل در بازار است. در اینجا نحوه افزایش امنیت حساب خود با فعال کردن تأیید صحت 2 مرحله ای آورده شده است.


Dropbox-2FA معرفی شد

تأیید صحت دو مرحله ای یک لایه امنیتی اضافی به حساب Dropbox شما اضافه می کند و هر بار که شما یا فردی سعی می کنید وارد سیستم شوید ، رمز عبور شما و یک کد امنیتی دیگر به تلفن همراه شما ارسال می شود.

Dropbox یک سرویس میزبانی فایل محبوب است که به شما امکان می دهد به راحتی از طریق رایانه ، دستگاه تلفن همراه یا مرورگر وب به کار تیم خود دسترسی پیدا کنید. اگر از Dropbox استفاده می کنید ، ارزش دارد اقدامات بیشتری را برای محافظت از حساب خود انجام دهید. در این مقاله نحوه انجام این کار را با کمک چک دو مرحله ای به شما نشان خواهیم داد.

آنچه برای تأیید صحت دو مرحله ای برای حساب Dropbox خود نیاز دارید

برای فعال کردن تأیید صحت دو مرحله ای برای حساب Dropbox خود ، به موارد زیر نیاز دارید:

 • حساب Dropbox

 • تلفن دارای شبکه فعال برای دریافت کد از طریق پیام کوتاه

 • برنامه احراز هویت

نحوه فعال کردن تأیید صحت 2 مرحله ای برای حساب Dropbox خود

دو راه برای تأیید صحت دو مرحله ای در Dropbox وجود دارد: SMS و یک برنامه احراز هویت. در این مقاله ، ما هر دو روش را بررسی می کنیم. در پایان این کار ، می توانید تأیید 2 مرحله ای را در Dropbox با استفاده از پیام کوتاه یا یک برنامه احراز هویت فعال کنید.

مطالب مرتبط: احراز هویت دو عاملی چیست؟ به همین دلیل است که باید از آن استفاده کنید

نحوه فعال کردن تأیید دو مرحله ای در Dropbox از طریق پیام کوتاه

در اینجا نحوه فعال کردن تأیید صحت 2 مرحله ای در Dropbox از طریق پیامک آمده است.

 1. وارد حساب کاربری Dropbox خود در مرورگر دسکتاپ یا موبایل شوید ، روی حساب خود و سپس کلیک کنید تنظیماتبه

  Dropbox 2SV روی Account کلیک کنید

 2. در صفحه حساب شخصی خود ، روی کلیک کنید امنیت بخش.

  Dropbox 2SV روی امنیت کلیک کنید

 3. حالا ، برو به تأیید صحت دو مرحله ای برگه و کلیک کنید تعویض برای روشن کردن تأیید در دو مرحله.

  Dropbox 2SV را روشن کنید روی شروع به کار کلیک کنید

 4. اطلاعات موجود در کادر محاوره ای را مرور کرده و روی آن کلیک کنید اولین قدم ها وقتی کارتان تمام شد دکمه می توانید کلیک کنید اطلاعات بیشتر اگر می خواهید درباره نحوه عملکرد تأیید صحت دو مرحله ای در Dropbox بیشتر بیاموزید.

 5. برای امنیت خود ، Dropbox از شما می خواهد رمز عبور حساب خود را وارد کنید تا مراحل تأیید صحت دو مرحله ای را ادامه دهید. رمز عبور خود را وارد کرده و کلیک کنید مورد بعدیبه

 6. وقتی از شما پرسیده شد چگونه می خواهید کدهای امنیتی خود را دریافت کنید ، را انتخاب کنید از پیام های متنی استفاده کنید و کلیک کنید مورد بعدیبه

  Dropbox 2SV از یک پیام متنی استفاده کنید ، روی Next کلیک کنید

 7. در صفحه بعد ، کد کشور خود را از منوی کشویی انتخاب کنید ، شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و کلیک کنید مورد بعدیبه Dropbox هر بار که وارد سیستم می شوید یا دستگاه جدیدی را متصل می کنید ، یک کد امنیتی به این شماره ارسال می کند.

  Dropbox 2SV شماره تلفن را وارد کنید ، روی بعدی کلیک کنید

 8. برای تأیید شماره تلفن خود ، Dropbox بلافاصله یک کد امنیتی 6 رقمی به شماره تلفنی که در بالا ثبت کرده اید ارسال می کند. کد را در فضای ارائه شده وارد کرده و کلیک کنید مورد بعدی ادامه هید.

  Dropbox 2SV کد را وارد کنید و روی Next کلیک کنید

 9. در صورت عدم دسترسی به شماره تلفن اصلی خود ، از شما خواسته می شود که یک شماره تلفن پشتیبان ثبت کنید. اگرچه این مرحله اجباری نیست ، اما ما آن را به شدت توصیه می کنیم. یک شماره تلفن پشتیبان در فضای ارائه شده وارد کرده و کلیک کنید مورد بعدیبه

  Dropbox 2SV شماره پشتیبان را وارد کنید ، روی Next کلیک کنید

 10. Dropbox ده کد امنیتی 8 کاراکتری در اختیار شما قرار می دهد. این کدها به تلفن شما نیز ارسال می شوند. اگر دسترسی به تلفن خود را از دست دادید ، می توانید از آنها برای ورود به حساب خود استفاده کنید. آنها را کپی کرده و در مکانی امن ذخیره کنید و سپس کلیک کنید مورد بعدیبه

  کدهای امنیتی Dropbox 2SV را کپی کنید و روی Next کلیک کنید

 11. اطلاعات موجود در کادر محاوره ای در صفحه بعد را مرور کرده و کلیک کنید مورد بعدی وقتی انجام شد

 12. به مال خود هدایت می شوید حساب شخصی صفحه وضعیت تأیید صحت دو مرحله ای شما اکنون روی تنظیم شده است بربه از این صفحه ، همچنین می توانید امنیت را بررسی کنید ، شماره تلفن های اصلی و پشتیبان خود را ویرایش کنید ، یک کلید امنیتی اضافه کنید و همه دستگاه های متصل را لغو کنید.

  Dropbox از طریق مجموعه پیامک به 2SV خوش آمد می گوید

از این پس ، هر بار که وارد حساب Dropbox خود می شوید یا دستگاه جدیدی را متصل می کنید ، باید یک کد امنیتی از تلفن خود وارد کنید.

مطالب مرتبط: نحوه استفاده از مولد کد دو عاملی برای احراز هویت اپل

نحوه فعال کردن تأیید صحت 2 مرحله ای در Dropbox با استفاده از برنامه Authenticator

در اینجا نحوه فعال کردن تأیید صحت 2 مرحله ای در Dropbox با استفاده از یک برنامه احراز هویت آورده شده است.

 1. در مرورگر دسکتاپ یا موبایل خود وارد حساب Dropbox خود شوید ، روی حساب خود و سپس کلیک کنید تنظیماتبه

  Dropbox 2SV روی Profile کلیک کنید

 2. روی برگه Protect Your کلیک کنید حساب شخصی صفحه

  Dropbox 2SV روی امنیت کلیک کنید

 3. حالا ، برو به تأیید صحت دو مرحله ای سوئیچ چک دو مرحله ای را روشن کنید.

  Dropbox 2SV را روشن کنید روی شروع کار کلیک کنید

 4. اطلاعات موجود در کادر محاوره ای را مرور کرده و کلیک کنید اولین قدم ها وقتی انجام شد می توانید کلیک کنید اطلاعات بیشتر اگر می خواهید درباره نحوه عملکرد تأیید صحت دو مرحله ای در Dropbox بیشتر بیاموزید.

 5. برای امنیت خود ، Dropbox از شما می خواهد رمز عبور حساب خود را وارد کنید تا مراحل تأیید صحت دو مرحله ای را ادامه دهید. رمز عبور خود را وارد کرده و کلیک کنید مورد بعدیبه

 6. وقتی از شما پرسیده شد چگونه می خواهید کدهای امنیتی خود را دریافت کنید ، را انتخاب کنید از برنامه تلفن همراه استفاده کنید و کلیک کنید مورد بعدی.

  روی Dropbox 2SV روی Use Mobile Application کلیک کنید

 7. برای اسکن کد QR روی صفحه خود به یک برنامه احراز هویت احتیاج دارید. Dropbox از Google Authenticator ، Duo Mobile و Microsoft Authenticator پشتیبانی می کند.

 8. برنامه احراز هویت تلفن همراه خود را باز کرده و ضربه بزنید به علاوه دکمه.

 9. ضربه زدن کد QR را اسکن کنید و دوربین تلفن خود را به سمت کد QR در صفحه دسکتاپ نشانه بگیرید.

 10. پس از اسکن کد QR ، روی آن کلیک کنید مورد بعدی روی دسکتاپ شما همچنین می توانید ضربه بزنید کلید راه اندازی را وارد کنید در برنامه و کلیک کنید کلید مخفی خود را به صورت دستی وارد کنید روی دسکتاپ شما

  Dropbox 2SV کد QR را اسکن کنید و روی Next کلیک کنید

 11. کد 6 رقمی ایجاد شده توسط برنامه احراز هویت خود را در فضای ارائه شده روی میز کار وارد کرده و کلیک کنید مورد بعدیبه

  Dropbox-2SV-enter-app-code-click-Next-Next

 12. یک شماره تلفن پشتیبان وارد کرده و کلیک کنید مورد بعدیبه این نیز اختیاری است ، اما در صورت قطع دسترسی به تلفن توصیه می شود.

 13. در صورت از دست دادن دسترسی به برنامه احراز هویت ، کدهای بازیابی خود را کپی کرده و در مکانی امن نگه دارید ، سپس کلیک کنید مورد بعدیبه

  کدهای بازیابی کپی Dropbox 2SV روی Next کلیک کنید

 14. اطلاعات موجود در کادر محاوره ای در صفحه بعد را مرور کرده و کلیک کنید مورد بعدی برای نهایی شدن تنظیمات اعلان های رایانامه ای دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می دهد که تأیید صحت 2 مرحله ای را با موفقیت اعمال کرده اید.

مطالب مرتبط: نحوه تأیید صحت دو مرحله ای در اسکایپ

امنیت حساب Dropbox خود را کاهش ندهید

حساب Dropbox شما با سایر ابزارهای کلیدی که برای کار ، همکاری ، جلسات و موارد دیگر استفاده می کنید ادغام می شود. با محافظت از حساب Dropbox خود با تأیید صحت دو مرحله ای ، جلوی مشاهده فایل های خود توسط شخص دیگری را می گیرید.

از بین همه روش های فعال سازی تأیید صحت دو مرحله ای ، استفاده از کلید امنیتی احتمالاً امن ترین گزینه است. اگرچه به عنوان یک گزینه ذکر نشده است ، می توانید پس از تنظیم یک تأیید صحت دو مرحله ای از طریق پیام کوتاه یا برنامه احراز هویت ، یک کلید امنیتی اضافه کنید.


ویژگی اصلی yubico 2fa
YubiKey چیست و آیا 2FA را آسان تر می کند؟

آیا احراز هویت دو مرحله ای شما را آزار می دهد؟ بیاموزید که چگونه YubiKey می تواند حساب های آنلاین شما را امن تر و راحت تر کند.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید