16
جولای

نحوه طراحی یک پوستر ساده در CorelDRAW

CorelDRAW یک نرم افزار حرفه ای طراحی گرافیک است که آزادی زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. با انعطاف پذیری زیاد ، فضای زیادی برای خلاقیت دارید. این بدان معناست که شما می توانید برای تبلیغ یک رویداد یا تبلیغات تجاری به راحتی یک پوستر ، بروشور یا تابلو طراحی کنید.

شما می توانید یک پوستر را از ابتدا بسازید یا یکی از بسیاری از الگوهای از پیش ساخته شده را که CorelDRAW ارائه می دهد استفاده کنید. در اینجا ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه هر دو را انجام دهید.

نحوه ایجاد پوستر با استفاده از الگو

برای ایجاد یک پوستر جذاب در CorelDRAW نیازی به دانستن زیاد در مورد طراحی گرافیک نیست. الگوهای CorelDRAW نقطه شروع خوبی به شما می دهند ، خصوصاً اگر می خواهید به سرعت طرحی ایجاد کنید.

مرتبط: Adobe Illustrator در مقابل CorelDRAW: کدام یک بهتر است؟

الگویی را انتخاب کنید

هنگامی که CorelDRAW را باز می کنید ، می توانید به سادگی کلیک کنید جدید از الگو گزینه در صفحه خوش آمدید. یک پنجره جدید با تمام الگوهایی که CorelDRAW می تواند ارائه دهد ظاهر می شود.

الگوهای CorelDRAW

در آنجا می توانید الگوها را براساس نوع فیلتر کنید و در این صورت باید انتخاب کنید پوسترها / علائم. شما می توانید الگویی را که دوست دارید انتخاب کنید و می توانید آن را در CorelDRAW ویرایش کنید.

ویرایش الگو

وقتی الگویی را انتخاب می کنید ، در ویرایش آن آزادی کاملی خواهید داشت. به این ترتیب ، اگر موردی مانند نمونه صفحه ، قلم ، رنگ یا سایر جزئیات در الگو وجود ندارد ، می توانید آن را ویرایش کنید.

متن و تصویر را متناسب با موضوع پوستر خود جایگزین کنید!

پوستر املاک و مستغلات

نحوه ایجاد پوستر از ابتدا

اگر هیچ یک از الگوهای CorelDRAW نیازهای شما را برآورده نمی کند ، همیشه می توانید یک پوستر را از ابتدا بسازید. ممکن است کمی بیشتر طول بکشد ، اما راهی عالی برای دستیابی به طراحی دقیق مورد نظر شماست.

سند خود را ایجاد کنید

اولین کاری که باید انجام دهید ایجاد یک سند خالی است. با کلیک بر روی این کار می توانید انجام دهید سند جدید با نگه داشتن گزینه روی صفحه خوش آمد گویی Ctrl + n روی صفحه کلید یا با کلیک کردن سند جدید در نوار ابزار اصلی

یک پرونده جدید ایجاد کنید

پنجره جدیدی ظاهر می شود که می توانید سند خود را سفارشی کنید. به عنوان مثال ، می توانید نام دیگری به آن بدهید ، اندازه دلخواه خود را انتخاب کنید ، حالت رنگ اصلی را تنظیم کنید و موارد دیگر.

یک پس زمینه ساده اضافه کنید

از آنجا که شما می خواهید یک پوستر بسازید ، جهت گیری باید تنظیم شود پرتره و وضوح باید تنظیم شود 300 نقطه در اینچ. این تنظیمات پیش فرض CorelDRAW است.

به عنوان پس زمینه در این مثال ما از یک عکس قلعه برای ایجاد پوستر برای نمایش استفاده خواهیم کرد. می توانید این عکس را با هر عکس دلخواه جایگزین کنید.

می توانید یک عکس را به سادگی با کشیدن آن در CorelDRAW یا کلیک بر روی آن وارد کنید پرونده> وارد کردن و تصویری را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. می توانید فشار دهید Ctrl + من همچنین یک تصویر وارد کنید.

پس از وارد شدن عکس ، فشار دهید پ روی صفحه کلید آن را در مرکز قرار دهید. با کلیک بر روی تصویر می توانید اندازه آن را تغییر دهید.

اضافه کردن پس زمینه

وقتی کارتان تمام شد ، با کلیک روی یک دایره بکشید ابزار بیضی (F7) برای ترسیم یک دایره متناسب ، نگه دارید Ctrl و دکمه سمت چپ ماوس را کلیک کرده و نگه دارید. سپس صفحه را بکشید تا یک دایره کامل ایجاد شود.

رسم دایره

از پالت رنگ در سمت راست صفحه ، رنگ سفید را انتخاب کنید. با کلیک بر روی دکمه با دکمه سمت چپ ، آن را با رنگی که انتخاب کرده اید پر می کنید ، در حالی که با کلیک راست فقط دایره با رنگ انتخاب شده مشخص می شود.

پس از انجام این کار ، دایره را در جایی که می خواهید متن شما باشد قرار دهید. دایره را انتخاب کرده و کلیک کنید ابزار شفافیت. از جانب نوار لغزنده شفافیت در نوار Properties می توانید میزان تیرگی شکل را تنظیم کنید.

ابزار شفافیت

متن ساده ای اضافه کنید

اگر می خواهید متن اضافه کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید کلیک بر روی است ابزار متن (F8) در نوار ابزار سمت چپ. در اینجا شما می توانید بسته به نوع پوستری که می خواهید ایجاد کنید ، هر آنچه را که می خواهید بنویسید.

همچنین گزینه های مختلف قالب بندی متن خود را در نوار ویژگی ها مشاهده خواهید کرد. در صورت نیاز به گزینه های قالب بندی بیشتر ، می توانید بر روی کلیک کنید متن> خصوصیات جدولو گزینه هایی برای قالب بندی نویسه ها ، پاراگراف ها و فریم ها دریافت خواهید کرد.

پوستر تمام شده

توجه داشته باشید که همان قوانین رنگ آمیزی دایره در مورد رنگ آمیزی متن در CorelDRAW اعمال می شود.

پس زمینه الگو اضافه کنید

اگر نمی خواهید از یک تصویر به عنوان پس زمینه استفاده کنید ، می توانید با مدلهای CorelDRAW بازی کنید. CorelDRAW دارای مجموعه ای از مدل های آماده است که می توانید در عوض از آنها استفاده کنید.

با دوبار کلیک شروع کنید ابزار مستطیل (F6) ، که مستطیلی به اندازه سند شما ایجاد می کند. از اینجا کلیک کنید ابزار شفافیتو سپس استفاده کنید ابزار انتخاب شفافیت در نوار خواص انواع مختلف الگوها را مشاهده کنید.

با کلیک و کشیدن مربع پایین می توانید اندازه و مسیر الگو را انتخاب کنید.

استفاده از الگوها در coreldraw

در صورت تمایل به افزودن چیز اضافی ، می توانید جلوه های چشم نوازی را نیز اضافه کنید. برای انجام این کار ، دوبار کلیک کنید ابزار مستطیل (F6) و رنگی را انتخاب کنید که متناسب با پوستر شما باشد.

سپس بر روی کلیک کنید ابزار شفافیت. انتخاب کنید شفافیت چشمه، که با نماد سوم در سمت چپ نوار ویژگی ها نشان داده می شود. پر کردن مورد نظر را از بین انتخاب کنید و طراحی شما حتی منحصر به فردتر خواهد شد.

با استفاده از مدل ها

متن تزئینی اضافه کنید

اگر می خواهید متن تزئینی به پوستر خود اضافه کنید ، CorelDRAW گزینه های زیادی دارد.

افزودن سایه قطره به متن خود بیانیه ظریفی را بیان می کند. برای استفاده از آن ، متن خود را انتخاب کرده و کلیک کنید ابزار انتشار سایه همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است. در نوار Properties ، چند گزینه اضافی دارید که می توانید برای شخصی سازی بیشتر سایه استفاده کنید.

سایه افتادن

اگر می خواهید متن خود را به صورت دیگری تراز کنید ، کلیک کنید ابزار پاکت نامه. این به شما امکان می دهد متن خود را تا آنجا که می خواهید حرکت دهید.

ابزار پاکت نامه

اگر می خواهید به جای آن یک نمای سه بعدی ایجاد کنید ، را انتخاب کنید ابزار اکستروژن. با کشیدن پیکان می توانید نوع متن را تنظیم کنید.

ابزار اکستروژن سه بعدی

مطمئناً می توانید هر تعداد افکت را ترکیب کنید تا متن مناسب پوستر خود را بدست آورید. فقط به خاطر داشته باشید که بهتر است کارها ساده تر شوند – ترکیب همه جلوه ها لزوماً به معنای بهتر جلوه دادن متن شما نیست.

مرتبط: بهترین قلم ها و قلم های فتوشاپ در Creative Cloud

پرونده خود را نمایش دهید

هنگامی که از پوستری که ایجاد کرده اید راضی هستید ، وقت آن است که آن را ذخیره کنید. این یک روند کاملاً ساده است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی کلیک کنید فایل > صرفه جویی، یا می توانید فشار دهید Ctrl + S روی صفحه کلید

پنجره ای ظاهر می شود که از شما می خواهد فایل را در کجا ذخیره کنید. حتماً از منوی کشویی نوع خروجی مناسب را انتخاب کنید.

پرونده منبع خود را انتخاب کنید

پوستر شما کامل است

به یاد داشته باشید که CorelDRAW آزادی زیادی به شما می دهد. پیشنهادات بالا را بگیرید و سعی کنید به شیوه خود خلاق باشید!

CorelDRAW می تواند کارهای دیگری بیش از کمک به شما در ایجاد یک پوستر عالی داشته باشد ، بنابراین خود را محدود نکنید. با ویژگی های فوق العاده بردار CorelDRAW می توانید اسناد ، آرم ها ، نقاشی های بردار و موارد دیگر را ایجاد کنید.


تصویر برداری
7 روش خلاقانه برای استفاده از CorelDRAW

CorelDRAW یک نرم افزار همه کاره با بسیاری از ویژگی های عالی برای ایجاد پوستر ، آرم و حتی قالب بندی اسناد است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.