21
ژوئن

نحوه دریافت گواهی SSL رایگان برای وب سایت خود

استفاده از گواهینامه های SSL پرداخت شده هنگام راه اندازی بلاگ یا فروشگاه تجارت الکترونیکی جدید هزینه بر است. برای کاهش هزینه ها ، باید در طول اولین پروژه SSL رایگان برای وب سایت خود دریافت کنید. سپس می توانید هر زمان که بخواهید جایگزین آن کنید.

در این مقاله یاد می گیرید که چگونه از طریق Cloudflare یا شرکت میزبان خود گواهی SSL رایگان برای وب سایت خود دریافت کنید.

بیایید ابتدا به آنچه SSL چیست و چرا قبل از ورود به مراحل نصب به آن نیاز داریم ، بپردازیم.

گواهی SSL چیست؟

SSL مخفف “Secure Socket Layer” است. این یک پروتکل اینترنتی است که داده های منتقل شده از مرورگر شخصی که وب سایت شما را به سرور میزبان سایت شما انتقال می دهد رمزگذاری می کند. این روند رمزگذاری را کاملاً تضمین می کند.

چرا به گواهینامه SSL نیاز دارید؟

این یک پروتکل بسیار مهم برای امنیت وب سایت شماست و از نظر بازدیدکنندگانی که به وب سایت شما می آیند ، آن را قابل اعتمادتر می کند.

اگر یک وب سایت گواهی SSL نصب نکرده باشد ، Google آن را برای کاربران به عنوان ناامن علامت گذاری می کند و ممکن است رتبه بندی گوگل در یک سایت بدون اعتماد کاربر به طرز چشمگیری کاهش یابد. به این ترتیب ، اگر گواهی SSL نداشته باشید ، ممکن است در حد بالاترین رتبه نباشید.

اگر فروشگاه تجارت الکترونیکی راه اندازی می کنید ، شرکت هایی مانند Paypal و Stripe قبل از قبول هرگونه پرداخت از طریق وب سایت خود ، نیاز به ارائه اتصال SSL دارند. به این ترتیب ، بدون SSL ، حتی نمی توانید یک فروشگاه تجارت الکترونیکی راه اندازی کنید.

نحوه دریافت گواهینامه SSL رایگان از یک شرکت میزبان

تقریباً همه شرکتهای معروف میزبان SSL رایگان هنگامی که سایت خود را بر روی سرورهای آنها میزبانی می کنید ارائه می دهند. برای استفاده از این ویژگی ، فقط باید آن را از قسمت سرور میزبان فعال کرده و با استفاده از آن پیکربندی کنید یک پلاگین SSL واقعاً ساده در وردپرس

این مقاله توضیح می دهد که چگونه می توانید گواهینامه های SSL رایگان را در وب سایت خود با میزبان Bluehost دریافت کنید. این روند برای سایر شرکت های میزبان تقریباً یکسان است.

مراحل دریافت گواهی SSL برای وب سایت خود

1. وارد حساب Bluehost خود شوید.

منطقه ورود BlueHost

2. وب سایتی را که می خواهید SSL از آن نصب شود انتخاب کنید سایتهای من اگر بیش از یک وب سایت دارید.

3. رفتن به مدیریت سایت.

گزینه My Sites در منطقه مدیریت BlueHost

4. از بین همه برگه ها انتخاب کنید امنیت.

گواهی امنیتی را به منطقه مدیریتی BlueHost تغییر دهید

5- در بخش Security ، سوئیچ کوچکی برای مشاهده خواهید کرد گواهینامه SSL رایگان.

6. برای دریافت گواهی SSL ، آن را روشن کنید.

سوئیچینگ مجوز SSL رایگان را در منطقه مدیریت BlueHost فعال کنید

اگر قبلاً روشن باشد ، به این معنی است که Bluehost قبلاً SSL را در وب سایت شما راه اندازی کرده است. در غیر اینصورت ، مراحل بالا را برای فعال کردن گواهینامه SSL رایگان دنبال کنید.

در آخر نصب و فعال سازی کنید واقعاً SSL ساده افزونه وردپرس برای فعال کردن سریع SSL در وب سایت شما.

یک پلاگین SSL واقعاً ساده

مرتبط: نحوه ایجاد صفحه آرایی سفارشی وردپرس در تلفن خود

چگونه می توان با Cloudflare SSL رایگان دریافت کرد

Cloudflare در صورت عدم ارائه SSL رایگان توسط شرکت میزبان ، گزینه دوم است. Cloudflare یک شرکت امنیتی وب سایت است که تحویل شبکه ، کاهش DDoS ، امنیت اینترنت و سایر خدمات امنیتی مرتبط را ارائه می دهد.

اگرچه بسیاری از برنامه های پولی با ده ها ویژگی را ارائه می دهد ، ما در این مقاله از یک حساب رایگان برای دریافت SSL برای وب سایت نمونه استفاده خواهیم کرد.

1. به وب سایت رسمی Cloudflare بروید و برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید.

منطقه ورود Cloudflare

2. وب سایت خود را به این حساب اضافه کنید تا بتوانید SSL را در آن ادغام کنید.

یک گزینه سایت به Cloudflare اضافه کنید

3. انتخاب کنید طرح رایگان و کلیک کنید ادامه هید.

برنامه های رایگان و پولی برای Cloudflare

4- Cloudflare پس از انتخاب طرح رایگان ، به طور خودکار سوابق DNS شما را اسکن می کند. تغییری ایجاد نکنید و روی ادامه کلیک کنید.

سوابق DNS در وب سایتی در Couldflare

5 سرورهای نام را اضافه کنید ارائه شده توسط Cloudflare در دامنه شما. برای این کار ابتدا به وب سایت ارائه دهنده دامنه خود بروید که Namecheap برای وب سایت در این مثال است.

نام سرورهای ارائه شده توسط Cloudflare

6. به داشبورد وب سایت ارائه دهنده دامنه خود بروید و کلیک کنید مدیریت وب سایت.

ناحیه پنل مدیریت ارائه دهنده نام دامنه

7 تغییر سرورهای نام با کسانی که از Cloudflare هستند.

سرورهای نام وب سایت را از لیست دامنه ها در صفحه مدیریت ارائه دهنده نام دامنه تغییر دهید

8. پس از تغییر نام سرورها به داشبورد Cloudflare و کلیک کنید دکمه سرورهای نام را علامت بزنید تا مطمئن شوید که به درستی پیکربندی شده اند.

سرورهای نامهای تغییر یافته در Cloudflare را بررسی کنید

9. اگر سرورهای نام شما با موفقیت تغییر کرده باشند ، یک پیام سبز مشاهده خواهید کرد که تایید می کند سرورهای نام شما به درستی تغییر کرده اند.

10. در مرحله بعدی باید نصب کنید پیشوند Cloudflare در وردپرس برای این رفتن به پیشوندها و کلیک کنید یکی جدید اضافه کنید.

گزینه ای برای افزونه ها در داشبورد وردپرس

11. در جعبه جستجوی پلاگین به دنبال SSL انعطاف پذیر باشید و این افزونه را مشاهده خواهید کرد. نصب و آن را فعال کنید.

یک پلاگین انعطاف پذیر SSL در وردپرس نصب کنید

12. اکنون می توانید SSL را از Cloudflare پس از نصب افزونه فعال کنید. برای انجام این کار ، به داشبورد Cloudflare رفته و کلیک کنید قفل کردن نماد یا گزینه SSL / TLS.

منطقه تنظیمات Cloudflare

13. به پایین اسکرول کنید همیشه از HTTPS استفاده کنید و آن را روشن کنید.

HTTP را در Cloudflare بگنجانید

پس از فعال شدن این ، وب سایت شما اکنون با SSL امن شده است. با مراجعه به سایت خود و در صورت باز بودن مجدد ، می توانید دوباره آن را بررسی کنید. پیام Not Secure مستقیماً به نماد قفل ایمن تغییر می کند و یکپارچه سازی SSL موفقیت آمیز را تأیید می کند.

SSL با موفقیت در وب سایت ادغام می شود

نصب SSL ممکن است باعث بارگیری اشتباه وب سایت شما شود. در این صورت ، چند دقیقه صبر کنید و دوباره آن را با دستگاه دیگری باز کنید تا پیکربندی گواهی SSL تأیید شود.

در اینجا نحوه دریافت گواهی SSL رایگان برای وب سایت وردپرس خود با Cloudflare آورده شده است.

مرتبط: بهترین افزونه های بهینه سازی سرعت برای وب سایت های وردپرس

سوالات متداول

1 آیا گواهینامه های SSL معتبر هستند؟

مدت اعتبار SSL یک تا دو سال است و پس از انقضا ، SSL منقضی می شود. پس از انقضا ، وب سایت شما دیگر ایمن نمی ماند. بنابراین ، همیشه تاریخ انقضا of SSL را نگاه کنید و سعی کنید آن را هفته ها قبل از انقضا تمدید کنید.

2 آیا گواهینامه های SSL برای زیر دامنه ها کار می کنند؟

برای محافظت از چندین زیر دامنه مرتبط با دامنه اصلی ، باید یک گواهینامه SSL جایگزین را انتخاب کنید. Wildcard SSL با یک گواهینامه از همه زیر دامنه ها محافظت می کند.

3 هزینه گواهینامه های حق بیمه SSL چقدر است؟

هزینه SSL به ارائه دهنده SSL شما ، نوع گواهی مورد نظر شما و تعداد دامنه هایی که می خواهید محافظت کنید بستگی دارد. برای دامنه ، SSL ویژه می تواند حدود 6 تا 10 دلار هزینه داشته باشد. با این حال ، قیمت Wildcard SSL ، که دامنه های نامحدود را همزمان ارائه می دهد ، از بیش از 50 دلار شروع می شود.

گواهی امنیتی SSL را در وب سایت نصب کنید

نصب SSL باعث امنیت وب سایت شما می شود ، نقض داده ها را متوقف می کند و از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار می شود. علاوه بر این ، اگر می خواهید وب سایت شما در نتایج جستجوی Google رتبه بهتری داشته باشد ، نصب SSL باید اولویت شما باشد.

تاکنون ، مراحل نصب SSL در وب سایت شما باید برای شما روشن باشد. با این حال ، اگر در تنظیم آن مشکلی دارید ، همیشه می توانید با ارائه دهنده خدمات میزبانی خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند. آنها خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند.

هنگامی که از سایت خود محافظت کردید ، از آن پشتیبان تهیه کنید تا در صورت خرابی غیرمنتظره یا حمله مخرب ، آسیب آن را کاهش دهید.


تصویری از ویژگی پشتیبان گیری وب سایت وردپرس
نحوه تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس خود به صورت دستی با FTP یا استفاده از افزونه ها

آیا نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود دارید؟ در اینجا نحوه انجام دستی یا خودکار آن با افزونه های پشتیبان وردپرس آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.