8
آوریل

نحوه دریافت پرداخت های بین المللی به عنوان فریلنسر

اگر مایل به سرمایه گذاری هستید ، تبدیل شدن به یک فریلنسر راهی عالی برای حفظ سبک زندگی خارج از کارهای سنتی اداری است. برای بسیاری ، این فرصتی برای همکاری با شرکتهای هیجان انگیز در کشورهای مختلف است.

با این حال ، مشتریان بین المللی نیز می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند. بیشتر خدمات بانکی درصدی را دریافت می کنند ، در حالی که سایر خدمات نرخ ارز پایین را ارائه می دهند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید برای دریافت پرداخت از مشتریان خارج از کشور و همچنین برخی خدمات بانکی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید ، استفاده کنید.

دریافت هزینه های بین المللی: چالش های بزرگ

قبل از بحث در مورد تصمیمات پذیرش پرداخت های بین المللی به عنوان یک حرفه مستقل ، بیایید نگاهی دقیق تر به چالش های اصلی بیندازیم. در اینجا سه ​​مورد از بزرگترین ها آورده شده است.

1. هزینه های مبادله

یکی از بزرگترین چالش ها هنگام دریافت هزینه های مستقل بین المللی پرداختن به هزینه های مبادله ای است.

مرتبط: بهترین برنامه ها مانند پول نقد

اگر در یکی از بازارهای مهم دنیا – مانند ایالات متحده ، انگلستان یا منطقه یورو زندگی می کنید – مشتریان شما می توانند پول شما را با ارز خانگی پرداخت کنند. اما اگر در مکانی مانند سوئد یا هند زندگی می کنید ، ممکن است مجبور به مبادله شوید.

عکس انواع ارزهای خارجی

اگر نیاز به تعویض ارزی که در آن پرداخت کرده اید ، ضروری است بدانید که از کجا می توانید بهترین نرخ ارز را دریافت کنید. در غیر این صورت بدون نیاز درآمد خود را محدود خواهید کرد.

2. دریافت وجه

هنگام انجام تجارت در خارج از کشور ، ممکن است حساب بانکی که برای هزینه های روزمره خود استفاده می کنید هنگام پذیرش پرداخت از جای دیگر مفید نباشد.

مرتبط: بهترین برنامه ها برای ارسال پول به دوستان

کشورهای مختلف سیستم بانکی متفاوتی دارند. اگر مشتریان شما در خارج از کشور شما هستند ، باید راهی برای دریافت پول آنها پیدا کنید.

هنگام فاکتور گرفتن برای پرداخت های بین المللی ، همچنین لازم است به یاد داشته باشید که ممکن است لازم باشد جزئیات بیشتری را ارائه دهید. به عنوان مثال ، برخی از بانک ها از پرداخت کننده شما شماره حساب بانکی بین المللی (IBAN) می خواهند.

3. منابع چندگانه درآمد

داشتن منابع مختلف درآمد مشکلی خوب است ، اما پیگیری پرداخت های شما می تواند به سرعت طاقت فرسا شود. این امر به ویژه در صورت پرداخت بیش از یک ارز خارجی صادق است.

عکس شبکه های نوری را در مناطق مختلف نشان می دهد

گذشته از پیگیری فاکتورها و بدهی هایتان ، داشتن حساب های بانکی با بیش از یک ارز نیز ایده خوبی است. همانطور که بعداً در این مقاله خواهید فهمید ، برخی از گزینه های بانکی آنلاین به شما امکان می دهند این کار را با سهولت انجام دهید.

نحوه انتخاب ارائه دهنده پرداخت

بنابراین اکنون می دانید که وقتی صحبت از چالش های پرداخت بین المللی می شود ، چه انتظاری باید داشته باشید. اما هنگام انتخاب ارائه دهنده خدمات بانکی ، باید زمینه های دقیق تری را برای هر یک در نظر بگیرید.

قابلیت اطمینان

جابجایی پول به صورت آنلاین می تواند خطرناک باشد و باید امنیت خود را جدی بگیرید. قبل از پرداختن به هر سرویس پرداخت ، نظرات کاربران را بخوانید و تا آنجا که ممکن است اطلاعات جمع آوری کنید.

ارزهای پذیرفته شده

تقریباً تمام روش های بانکی آنلاین بین المللی پرداخت ها را با بزرگترین ارزهای جهان پردازش می کنند. اما اگر در هیچ یک از این کشورها با شرکت هایی کار نکنید و در بازارهای نزدیک به خود فعالیت کنید ، می خواهید به دنبال خدماتی باشید که به طور خاص این ارزها را ارائه دهند.

شرایط پرداخت

در حالی که در سال های اخیر پرداخت های جهانی به طرز چشمگیری توسعه یافته است ، اما هنوز مشکلات وجود دارد. در نظر گرفتن زمان انتظار هنگام انتخاب مکانی برای پذیرش پرداخت های بین المللی به عنوان فریلنسر بسیار مهم است.

اگر هزینه های ماهانه قابل توجه یا مهلت مالیاتی ماهانه دارید ، این امر خصوصاً مهم است.

تصمیم گیری در مورد پرداخت های بین المللی برای فریلنسرها

پی پال

اگرچه از PayPal غالباً برای خریدهای آنلاین استفاده می شود ، همچنین می توانید با استفاده از این پلتفرم به عنوان فریلنسر پرداخت کنید. به عنوان یک فریلنسر ، می توانید حساب خود را به PayPal for Business ارتقا دهید ، که مزایای شما بیشتر از یک حساب عادی است.

مزایای استفاده از PayPal

یک تصویر از صفحه نمایش مزایای استفاده از پی پال را نشان می دهد

پرداخت با PayPal آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آدرس ایمیل مرتبط با حساب خود را در اختیار مشتریان خود قرار دهید و سپس آنها می توانند پس از هر پروژه پرداخت را برای شما ارسال کنند.

هنگام استفاده از PayPal برای مشاغل ، می توانید به راحتی فاکتورهایی با ظاهری حرفه ای ارسال کنید. در نتیجه ، شما نیازی به جستجوی الگوهای آنلاین یا سرمایه گذاری در نرم افزارهایی برای آن منظور خاص ندارید.

انتقال پول به حساب دیگر نیز با PayPal نسبتاً آسان است. می توانید حساب بانکی خود را پیوند داده و پول را ظرف چند ثانیه از دریافت آن انتقال دهید. همچنین می توانید آن را به نرم افزار حسابداری خود متصل کنید تا سریعتر پول خود را بدست آورید.

موارد منفی استفاده از PayPal

بزرگترین مشکل بسیاری از فریلنسرها که از PayPal برای پرداخت های بین المللی استفاده می کنند نرخ ارز است. معمولاً خواهید دید که نرخ دریافتی شما با PayPal کمتر از آن است که در جاهای دیگر دریافت می کنید.

مرتبط: بهترین گزینه های PayPal برای پرداخت آنلاین

از دیگر معایب PayPal پرداخت هزینه های کلان برای هر معامله است. این می تواند 2.9٪ از ارزش خود را برای معاملات آنلاین و 0.30 دلار دیگر از این مبلغ را از شما دریافت کند. اگر مرتباً از این سرویس استفاده می کنید ، سریعاً اضافه می شود.

اگرچه PayPal پرداخت های شما را به سرعت پردازش می کند ، اما ممکن است مجبور شوید با تأخیرها روبرو شوید – به ویژه در ابتدای کار. این سرویس در برخی موارد می تواند تا 21 روز وجه نگه دارد. اگرچه اغلب حل آنها آسان است ، اما ناامیدکننده و وقت گیر است.

Wise (قبل از TransferWise)

وایز یک متخصص پرداخت بین المللی است که به کاربران امکان می دهد پرداخت ها را با چندین ارز پردازش کنند. علاوه بر دریافت پرداخت آنلاین ، می توانید با استفاده از کارت بانکی نیز پرداخت کنید تا مستقیماً از پول خود استفاده کنید.

صفحه اصلی یک وب سایت خردمند

جوانب مثبت استفاده از Wise

Wise به شما امکان می دهد حساب های بانکی خود را با چند ارز ایجاد کنید. می توانید حساب های جداگانه ای با دلار آمریکا ، پوند انگلیس و یورو باز کنید. اگر با شرکت هایی در استرالیا و نیوزیلند کار می کنید ، آنها همچنین می توانند پول شما را با ارزهای خانگی خود پرداخت کنند.

علاوه بر افتتاح حساب به چندین ارز ، می توانید با ارز محلی خود مبادله و نگهداری کنید. این بدان معناست که شما می توانید پس از آن مستقیماً به حساب بانکی خود منتقل شوید بدون اینکه از نرخ ارز بانکتان پذیرفته شوید.

هنگام استفاده از Wise ، نرخ ارز مطلوبی نیز دریافت خواهید کرد ، زیرا این سرویس از نرخ متوسط ​​بازار استفاده می کند. در نتیجه ، بیش از آنچه با سایر روشهای پرداخت دریافت خواهید کرد ، دریافت خواهید کرد.

معایب استفاده از Wise

اگرچه استفاده از Wise راحت است و راه حلهای پیچیده ای را برای پرداخت های بین المللی ارائه می دهد ، اما چالش هایی وجود دارد.

اگرچه نرخ ارز بهتری دریافت خواهید کرد ، اما همچنان مجبور به پرداخت هزینه هایی هستید. این موارد شامل زمانی است که هنگام استفاده از برنامه پول خود را به ارزهای دیگر تبدیل می کنید. از طرف دیگر ، این شرکت در مورد هزینه های خود شفافیت نشان می دهد.

اگر می خواهید از کارت اعتباری Wise استفاده کنید ، در برخی موارد فقط در صورت داشتن حساب شخصی می توانید اقدام کنید. و برای تهیه هر کدام 5 دلار / 7 پوند / 10 یورو هزینه دارد.

پرداخت کننده

Payoneer یک سرویس بانکی تجاری است. این شرکت به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا از سراسر جهان پرداخت کنند. بازارهای مختلف آنلاین و آزاد نیز از آن استفاده می کنند.

عکس از مزایای استفاده از payoneer

مزایای استفاده از Payoneer

مانند Wise ، Payoneer به شما امکان می دهد حساب های تجاری را با چندین ارز باز کنید. مشتریان می توانند به شما دلار ، یورو و پوند انگلیس پرداخت کنند. همچنین می توانید پول خود را مستقیماً به حساب بانکی محلی خود منتقل کنید.

هنگام انجام تراکنش های بین المللی به حساب بانکی خود ، دیگر مجبور نیستید مدت طولانی منتظر پردازش پرداخت خود باشید. علاوه بر این ، این سرویس بیش از 150 ارز را پشتیبانی می کند.

اتصال Payoneer به بازارهای آزاد نیز آسان است. Upwork و PeoplePerHour دو سیستم عامل مختلف هستند که سرویس را ادغام می کنند.

منفی استفاده از Payoneer

هنگامی که برای اولین بار در Payoneer ثبت نام می کنید ، ممکن است روند تأیید مدتی طول بکشد. در برخی موارد ، ممکن است لازم باشد اطلاعات اضافی را ارائه دهید.

اگر حساب بانکی با همان ارزی که می توانید از طریق Payoneer در آن پرداخت دریافت کنید ، انتقال وجه به ارز محلی شما مشکلی نخواهد داشت. اما اگر از ارز کوچکتر مانند کرون دانمارک استفاده کنید ، در این صورت استفاده خواهید کرد.

برای انجام آنچه در بازار بین المللی دوست دارید پرداخت کنید

فریلنسر یک انتخاب شغلی عالی برای افرادی است که ترجیح می دهند در حالی که کاری را انجام می دهند که از آن لذت می برند در جایی که می خواهند زندگی کنند. امکانات بی پایان برای گسترش بین المللی نیز مهیج است.

اما هنگام کار با مشتری در کشورهای دیگر ، بسیار مهم است که هزینه هایی را که از شما می گیرند محدود کنید. خوشبختانه فرصت های بانکی زیادی برای مشاغل آزاد و صاحبان مشاغل کوچک در سطح بین المللی وجود دارد.

پس از انجام تحقیقات خود ، گزینه های خود را بسنجید و گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.


طراح UX کار می کند
با 10 ابزار اساسی کسب و کار خود را به سطح بعدی برسانید

10 برنامه را بررسی کنید که به شما کمک می کنند عملیات مستقل خود را مدیریت کرده و به اهداف شغلی خود برسید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.