بلاگ

نحوه تغییر نوار وظیفه از ویندوز 10 به ویندوز 11 را بیاموزید

ویندوز 11 بسیار متفاوت از ویندوز 10 است. یکی از این تفاوت ها آیکون های نوار وظیفه (نوار وظیفه) و نوار وظیفه است. در ویندوز 11 ، این نمادها در وسط قرار دارند ، اما در ویندوز 10 ، به طور پیش فرض ، آنها را در سمت چپ نوار وظیفه مشاهده خواهید کرد. در این مقاله در Anzel Web ، نحوه تغییر نوار وظیفه از ویندوز 10 به ویندوز 11 را به شما آموزش می دهیم.

چگونه می توان نمادهای نوار ابزار Windows 10 را شبیه ویندوز 11 کرد؟

؟ نحوه دریافت نمادهای نوار وظیفه به سبک ویندوز 11 در ویندوز 10 |

یکی از تفاوت های ویندوز 11 و ویندوز 10 محل قرارگیری منوی Start و نمادهای نوار وظیفه است. چندین روش وجود دارد که می توانید ظاهر منوی نوار وظیفه ویندوز 10 را تغییر دهید و آن را شبیه ویندوز 11 کنید. در این مقاله ، نحوه تغییر منوی شروع ویندوز 10 از ویندوز 11 را از Anzel Web به شما آموزش می دهیم. انتظار بیشتری داشته باشید.

با نوار وظیفه ، نوار ابزار ویندوز 10 را به منوی نوار وظیفه ویندوز 11 تبدیل کنید

روی نوار وظیفه راست کلیک کنید تا مکان نوار وظیفه ویندوز 10 به این ترتیب تغییر کند. سپس روی قفل نوار وظیفه کلیک کرده و آن را حذف کنید. در اینجا نحوه باز کردن قفل نوار وظیفه آورده شده است.

نحوه تغییر منوی شروع ویندوز 10 به ویندوز 11 را بیاموزید

برای این کار می توانید از تنظیمات نیز استفاده کنید. Win + I. را فشار دهید سپس به نوار وظیفه بروید. تیک کنار قفل کردن نوار وظیفه را بردارید.

با نحوه تغییر منوی شروع ویندوز 10 به ویندوز 11 آشنا شوید

حالا دوباره روی نوار وظیفه راست کلیک کنید تا منوی Start Windows 10 تغییر کند. روی نوار ابزار بروید و از منوی باز شده پیوندها را انتخاب کنید.

نحوه تغییر منوی شروع ویندوز 10 به ویندوز 11 را بیاموزید

اکنون می توانید کلمه System Tray Links را مشاهده کنید.

منو را تغییر دهید

در برخی موارد ، ممکن است لازم باشد دوباره روی نوار وظیفه راست کلیک کنید تا مطمئن شوید نمایش متن و نمایش عنوان تنظیم شده است. اگر نه ، روی هر دو کلیک کنید تا علامت چک در کنار آنها ظاهر شود. این به این دلیل است که می توانید نمادهای با عنوان و متن را مشاهده کنید.

منو را تغییر دهید

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، پیوندها در سمت چپ قرار دارند. نشانگر ماوس را روی دو ردیف کنار آن بکشید. سپس آن را به سمت راست به نمای وظیفه یا نماد ذره بین بکشید. همه نمادهای نوار وظیفه به سمت راست می روند.

منو را تغییر دهید

منو را تغییر دهید

حالا روی دو ردیف کنار نمادهای نوار وظیفه کلیک کرده و نگه دارید. آن را به وسط بکشید. ادامه دهید تا همه نمادها در وسط قرار گیرند.

منو را تغییر دهید

اگر کادر انتخاب Show text and Show title را علامت زده اید ، روی نوار وظیفه راست کلیک کرده و آن را حذف کنید تا کلمه Links حذف شود.

منو را تغییر دهید

منو را تغییر دهید

در نهایت ، دوباره روی نوار وظیفه راست کلیک کرده و Lock taskbar را انتخاب کنید. با این کار منوی Start Windows 10 در وسط قفل می شود تا حرکت نکند.

منو را تغییر دهید

نماد نوار وظیفه ویندوز 10 را در وسط با قرار دهید TaskBarX

برای تبدیل آیکون های نوار وظیفه ویندوز 10 به ویندوز 11 ، TaskBarX را بارگیری کنید. نیازی به نصب این برنامه ندارید. برای باز کردن این برنامه ، باید یکی از برنامه های WinRAR ، WinZIP یا 7ZIP را داشته باشید تا بتوانید آن را از حالت فشرده خارج کنید. با یکی از این برنامه ها TaskBarX را باز کنید. سپس روی TaskBarX Configurator.exe دوبار کلیک کنید تا باز شود.

منو را تنظیم کنید

وقتی برنامه باز شد ، تنظیمات را لمس نکنید و روی Apply کلیک کنید تا نوار ابزار ویندوز 10 به ویندوز 11 تبدیل شود. این کار منوی Start را در ویندوز 10 تغییر می دهد و ویندوز را در وسط قرار می دهد. با این برنامه می توانید سایر خصوصیات کار مانند رنگ را تغییر دهید.

منو را تنظیم کنید

توجه: بسته به تنظیمات ویندوز خود ، ممکن است لازم باشد روی Allow یا Run کلیک کنید تا برنامه در چندین صفحه باز شود. بنابراین اگر این موارد را مشاهده کردید ، روی آنها کلیک کنید.

منو را تنظیم کنید

روی Switch back to the default در پنجره بزرگ شده کلیک کنید تا نوار وظیفه به حالت قبلی برگردد. برای غیرفعال کردن برنامه ، کافی است روی Stop TaskBarX کلیک کنید. برای حذف برنامه روی حذف کلیک کنید. سپس کامپیوتر را مجدداً راه اندازی کنید تا نوار وظیفه به حالت قبلی بازگردد.

در اوایل درس تغییر مکان نمایش و حالت نمایش منوی Start Windows 11 ، نحوه تغییر منوی Start Windows 11 را به شما آموزش دادیم.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، نحوه تغییر عناصر نوار وظیفه ویندوز 10 و قرار دادن آن در وسط ، درست مانند ویندوز 11 را به شما آموزش دادیم. آیا توانستید موقعیت شروع ویندوز 10 را تغییر دهید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید