31
جولای

نحوه تغییر اندازه و برش تصویر با استفاده از Microsoft Paint

اگر رایانه ویندوزی دارید ، احتمالاً Microsoft Paint را فراموش کرده اید. با داشتن نرم افزار ویرایش بسیار پیچیده تر ، ما واقعاً به برنامه ای نیاز نداریم که چندان جامع نباشد. با این حال ، این بدان معنا نیست که بی فایده است.

برای انجام دو تکنیک اصلی ویرایش می توانید از MS Paint استفاده کنید: تغییر اندازه و برش تصویر. اگر اینها تنها تنظیماتی هستند که باید برای یک تصویر انجام دهید ، MS Paint ایده آل است ، زیرا نیازی به اجرای برنامه بزرگتر ندارید.

در این مقاله نحوه تغییر اندازه و برش تصویر با استفاده از Microsoft Paint را به شما نشان خواهیم داد.

ما برای شروع آماده می شویم

قبل از اینکه نحوه تغییر اندازه و برش تصویر را به شما نشان دهیم ، ابتدا باید چند مورد را مرور کنید. همیشه ایده خوبی است که یک کپی از تصویری که قصد تغییر آن را دارید تهیه کنید.

MS Paint به شما امکان می دهد یک تصویر ویرایش شده را به عنوان یک فایل جدید ذخیره کنید ، اما اگر تنظیمات جدید را در فایل اصلی ذخیره کنید ، تنظیمات قبلی را نادیده می گیرد. در این مورد ، یک نسخه از اصل ممکن است مفید باشد.

مطالب مرتبط: نحوه ویرایش و برش تصاویر در Microsoft OneNote

اگر می خواهید اندازه تصویر را با استفاده از MS Paint تغییر دهید یا برش دهید ، باید اصول اولیه اندازه تصویر را درک کنید. هر بار که روی تصویر در ویندوز حرکت می کنید ، یک کادر اطلاعات ظاهر می شود و چیزی شبیه به “ابعاد: 1920 10 1080” را مشاهده خواهید کرد.

این اعداد به تعداد پیکسل های موجود در تصویر اشاره دارد. عدد اول همیشه تعداد پیکسل های افقی نامیده شده را نشان می دهد عرض (W) ، و دوم تعداد پیکسل های عمودی است ، یعنی ارتفاع (ز) “X” یک ضرب کننده است زیرا ضرب اعداد تعداد کل پیکسل ها را به شما می دهد.

نشانگر پیکسل MS Paint

MS Paint دارای یک نشانگر پیکسل در گوشه پایین سمت چپ است ، که در آن می توانید پیکسل ها را هنگام تغییر اندازه یا برش تصویر کنترل کنید. این مفید است زیرا می توانید تصویر را برش دهید یا اندازه آن را به پیکسل دقیق تغییر دهید.

نحوه تغییر اندازه تصویر MS Paint

دلایل زیادی برای تغییر اندازه تصویر وجود دارد. برخی از برنامه ها دارای حداقل یا حداکثر اندازه برای عکس های نمایه هستند. یا ممکن است بخواهید بزرگنمایی کنید تا از بارگذاری طولانی تر هنگام بارگذاری آن در وب سایت جلوگیری کنید. هر دلیلی که باشد ، MS Paint می تواند به شما در رسیدن به اندازه دلخواه کمک کند.

تصویر خود را در MS Paint باز کنید و از ابزارهای تصویر در بالا سمت چپ انتخاب کنید تغییر اندازه دهید. تغییر اندازه و تحریف پنجره ای ظاهر می شود در اینجا دو گزینه تغییر اندازه را مشاهده خواهید کرد. درصد و پیکسل ها. یکی را انتخاب کرده و مقادیر را در آن تغییر دهید به صورت افقی و عمودی جعبه ها.

ابزار تغییر رنگ MS Paint

انتخاب درصد گزینه اندازه تصویر را یک درصد افزایش یا کاهش می دهد. این تنها در صورتی مفید است که می خواهید یک روش بزرگنمایی سریع داشته باشید ، زیرا نمی توانید تعداد دقیق پیکسل ها را کنترل کنید. پیکسل ها این گزینه به شما کنترل کامل بر تعداد پیکسل های تصویر را می دهد. توجه داشته باشید که اگر بیش از حد بزرگنمایی کنید ، پیکسلی به نظر می رسد.

این به این دلیل است که MS Paint نمی تواند نحوه پر کردن پیکسل های اضافی را حدس بزند و پیکسل های موجود را به سادگی ضرب می کند. وقتی مقدار را در یکی از فیلدها تغییر دهید ، متوجه می شوید که مقدار در فیلد دیگر نیز تغییر می کند.

این زمانی اتفاق می افتد که نسبت اولیه انتخاب شده است و هدف آن حفظ تناسبات تصویر است. در صورت لغو انتخاب ، می توانید مقادیر کادر را به طور مستقل تغییر دهید. با این حال ، مانند تصویر زیر ، یک تصویر کشیده ایجاد می شود.

MS Paint ابعاد نامتناسب

راه حلی برای این موضوع وجود دارد. برای اطلاع از نحوه استفاده از عملکرد تغییر اندازه به همراه یکی از روش های برش برای تغییر عرض و ارتفاع به طور مستقل ، به خواندن ادامه دهید.

نحوه برش تصویر MS Paint

دو روش برش در MS Paint وجود دارد. بیایید مستقیماً وارد آن شویم.

انتخاب مستطیل

برای برش تصویر در MS Paint با ابزار انتخاب مستطیل ، تصویر خود را در MS Paint باز کرده و پیدا کنید انتخاب کنید بالا سمت چپ. از منوی کشویی ، گزینه را انتخاب کنید انتخاب مستطیل.

MS Paint Select Crop Tool

روی قسمتی که می خواهید برش دهید مکان نما را کلیک کرده و بکشید. تا زمانی که از محل برش راضی نبودید دکمه موس را رها نکنید ، در غیر این صورت مجبور به لغو و تکرار آن خواهید شد.

MS Paint انتخاب مستطیلی

روی جعبه مستطیلی که ایجاد کرده اید راست کلیک کرده و انتخاب کنید محصول. با این کار قسمتی از تصویر که در کادر مستطیلی وجود ندارد حذف می شود ، بنابراین قسمتی را که انتخاب کرده اید برش می دهد.

انتخاب برش MS Paint Crop

مطالب مرتبط: نحوه برش تصویر در یک دایره کامل با Paint 3D

لبه ها را بکشید

برای برش تصویر در MS Paint با کشیدن لبه ها ، تصویر خود را در MS Paint باز کنید و یکی از نقاط سفید را در لبه های تصویر پیدا کنید. کلیک کنید و نگه دارید و آن را به سمت داخل بکشید.

MS Paint برای برش بکشید

توجه داشته باشید که نمی توانید آن را به جایی که بود بازگردانید ، در غیر این صورت به صورت یک فضای سفید خالی ظاهر می شود (در زیر نشان داده شده است). در عوض باید آن را لغو کنید.

MS Paint Undo Crop

احتمالاً متوجه شده اید که هر لبه تصویر بریده نشده است. یک راه حل ساده وجود دارد؛ کلیک چرخش در گوشه بالا سمت چپ و انتخاب کنید به صورت عمودی بچرخانید یا به صورت افقی بپیچید. اکنون می توانید این طرفها را نیز برش دهید. فقط مطمئن شوید که قبل از ذخیره ویرایش آن را معکوس کنید.

MS Paint Flip Image

استفاده از روش برش برای تغییر اندازه

همانطور که قبلاً ذکر شد ، نسبت ابعاد اساسی در ابزار تغییر اندازه از کنترل مستقل عرض و ارتفاع جلوگیری می کند. حتی بدون نسبت اولیه ، تصویر برای مطابقت با مقادیر کشیده می شود و آن را نامتناسب می کند.

برای دریافت کمک بدون کشش می توانید از روش برش کلیک و کشیدن استفاده کنید. ابتدا باز کنید تغییر اندازه دهید ابزار فراهم کنید نسبت اولیه انتخاب شده و سپس تعداد پیکسل های مورد نظر را فقط در یکی از فیلدها وارد کرده و بگذارید دیگری باشد.

تغییر اندازه و برش رنگ MS

اگر عرض (مقدار افقی) را تنظیم کرده اید ، اکنون می توانید ارتفاع (مقدار عمودی) را با برش یا برعکس تنظیم کنید. روش کشیدن برش بالا را دنبال کنید ، از جمله در صورت لزوم تصویر را پیمایش کنید تا تعداد پیکسل های مورد نظر برای ارتفاع را بدست آورید.

نشانگر پیکسل را در گوشه پایین سمت چپ که قبلاً ذکر کردیم دنبال کنید. این امر از صحت تعداد پیکسل ها اطمینان حاصل می کند ، زیرا هنگام برش در زمان واقعی تغییر می کند.

مطالب مرتبط: نحوه برش تصاویر با استفاده از اشکال در فتوشاپ

می توانید مرحله تغییر اندازه را رد کنید و مستقیماً به برش تصویر بروید ، اما استفاده از ابزار تغییر اندازه علاوه بر ابزار برش ، سرعت آن را بسیار بیشتر می کند.

تغییر اندازه و برش تصاویر خود با Microsoft Paint

اگر تنها کاری که باید انجام دهید تغییر اندازه و برش تصویر است ، نیازی به اجرای نرم افزار ویرایش پیچیده ندارید.

آن را در MS Paint باز کنید و این راهنما را دنبال کنید تا سریع و آسان اندازه یا برش تصویر را تغییر دهید. و فراموش نکنید که در صورت نیاز به ویرایش ابعاد ، از شاخص پیکسل استفاده کنید.


windows-10-support-end-line
نحوه ویرایش و افزایش تصاویر با استفاده از MS Paint

در اینجا نحوه ویرایش عکس از صفحه با استفاده از Microsoft Paint آورده شده است تا بتوانید عکس های صفحه را در Windows 10 بدون نرم افزار اضافی ویرایش کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده