28
آگوست

نحوه به روز رسانی درایور کارت گرافیک AMD در ویندوز

یکی از مزایای داشتن کارت گرافیک مدرن ، به روز رسانی منظم درایور است. به روز رسانی درایور نه تنها مشکلات را برطرف می کند ، بلکه می تواند عملکرد را در برخی بازی ها افزایش دهد.

بنابراین دانستن نحوه به روز رسانی کارت گرافیک AMD مفید است.

بیایید نگاهی به انواع مختلف به روز رسانی درایور کارت گرافیک AMD و نحوه به روزرسانی کارت خود به آخرین نسخه درایورها بیندازیم.

انواع مختلف به روز رسانی درایور کارت گرافیک AMD

قبل از شروع فرایند به روزرسانی درایورها ، انواع مختلف به روزرسانی هایی را که در دسترس هستند در نظر بگیرید.

اول ، به روز رسانی درایور “توصیه شده” به روز رسانی هایی است که AMD برای همه کاربران توصیه می کند. AMD در حال آزمایش این به روز رسانی ها از نظر اشکال و ثبات است. پس از آزمایش داخلی ، به روزرسانی ها به مایکروسافت می روند و گواهی آزمایشگاه های سخت افزاری کیفیت Microsoft (WHQL) را دریافت می کنند. صدور گواهینامه اطمینان می دهد که رانندگان برای پذیرش گسترده آماده هستند.

به روز رسانی اضافی درایور AMD

دوم ، به روزرسانی های “اختیاری” درایورها به روزرسانی هایی هستند که AMD بیشتر از به روزرسانی های توصیه شده منتشر می کند.

به روزرسانی های اختیاری اغلب مخصوص بازی هستند. به عنوان مثال ، AMD ممکن است نیاز به درایور در روز راه اندازی برای یک بازی خاص داشته باشد تا مطمئن شود که کارت های گرافیک آماده ارائه عملکرد مطلوب هستند.

شما می توانید هر دو نوع به روز رسانی را نصب کنید یا فقط به موارد توصیه شده پایبند باشید.

مطالب مرتبط: نحوه اورکلاک کارت گرافیک (GPU)

نحوه به روز رسانی درایورهای گرافیک AMD در ویندوز

ما از نرم افزار AMD Radeon برای مدیریت ، مشاهده نسخه های مختلف و به روز رسانی درایورهای موجود در Windows 10 استفاده خواهیم کرد. بنابراین اگر نرم افزار AMD Radeon را بر روی کامپیوتر خود نصب ندارید ، به وب سایت AMD Radeon Software بروید و آخرین نسخه را بارگیری کنید.

سپس برنامه را نصب کرده و کامپیوتر را راه اندازی مجدد کنید.

پس از نصب برنامه ، روی قسمت خالی دسکتاپ ویندوز کلیک راست کرده و آن را انتخاب کنید نرم افزار AMD Radeonبه با این کار برنامه شروع می شود.

پس از باز شدن برنامه ، روی نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و سپس کلیک کنید سیستمبه با این کار برگه ای باز می شود که در آن می توانید نسخه نرم افزار Radeon مورد استفاده خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید اطلاعات راننده و مشخصات سخت افزاری رایانه خود را در اینجا مشاهده کنید.

صفحه اصلی نرم افزار AMD Radeon

اعتبار تصویر: AMD

زیر نرم افزار و درایور در بخش ، می توانید نسخه نرم افزار Radeon و وضعیت درایورها را مشاهده کنید. اگر از نسخه قدیمی نرم افزار استفاده می کنید ، آن را در زیر مشاهده خواهید کرد وضعیتبه درست در زیر این بخش می توانید ببینید برای بروزرسانی ها را بررسی کنید دکمه. با فشردن این دکمه ، بروزرسانی ها بررسی می شوند.

قبل از اینکه به روزرسانی ها را بررسی کنید ، مطمئن شوید که نوع به روزرسانی های درایور را که در حال بررسی آن هستید ، بدانید.

برای انتخاب نوع درایورهایی که می خواهید بررسی کنید ، لیست جلویی را انتخاب کنید نسخه نرم افزار ترجیحی سپس انتخاب کنید توصیه شده یا توصیه شده + اختیاری از لیست کشویی

انواع به روز رسانی نرم افزار AMD Radeon

اعتبار تصویر: AMD

سپس حتما فعال کنید بطور خودکار در مقابل برای بروزرسانی ها را بررسی کنیدبه اگر نمی دانید نسخه های جدیدتر موجود است ، می توانید با درایورهای قدیمی تصادف کنید.

تنظیمات به روز رسانی نرم افزار AMD Radeon

اعتبار تصویر: AMD

به همین ترتیب فعال کنید درایورها و نرم افزارها را بارگیری کنیدکه به طور خودکار آخرین به روزرسانی ها را در پس زمینه بارگیری می کند. هر زمان که صلاح دیدید می توانید به روزرسانی های بارگیری شده را نصب کنید.

نرم افزار AMD Radeon

اعتبار تصویر: AMD

در نهایت ، همه به روزرسانی های موجود در زیر نمایش داده می شوند وضعیتبه اگر فعال کرده اید درایورها و نرم افزارها را بارگیری کنید نرم افزار Radeon از شما می خواهد که به روز رسانی های بارگیری شده را نصب کنید. بنابراین ، آنها را نصب کرده و پس از اتمام برنامه را ببندید.

به روز رسانی درایورهای کارت گرافیک AMD ضروری است

به روزرسانی درایورهای کارت گرافیک AMD شما تضمین می کند که GPU شما در بهترین شرایط قرار دارد. به روز رسانی نه تنها خطاها را خرد کرده و پایداری سیستم را افزایش می دهد ، بلکه می تواند عملکرد را نیز افزایش دهد.

به عبارت دیگر ، اگر رانندگان خود را به روز نگه دارید ، می توانید پول بیشتری از GPU خود دریافت کنید.

بنابراین ، هوشمند باشید و اغلب به روز کنید.


عکس راه اندازی فضای کار خانه
نحوه بررسی دمای GPU

وقتی روی رایانه خود بازی می کنید ، GPU شما می تواند داغ شود. در اینجا نحوه بررسی اینکه آیا این سطوح بیش از حد بالا هستند را بررسی کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده