بلاگ

نحوه بهینه سازی حافظه داخلی در سیستم عامل Mac (بهبود عملکرد هارد دیسک در imac)

یکی از بهترین راه ها برای حفظ و بهینه سازی عملکرد مک ، بهینه سازی منظم هارد دیسک است. هارد دیسک مسدود شده بازیابی اطلاعات را کند می کند. این امر باعث کندی اجرای برنامه ها می شود.

تمیز نگه داشتن میز کار و هارد دیسک به اندازه تمیز نگه داشتن خانه. اگر همه چیز در جایی است که برای روشن و خاموش کردن کامپیوتر نیاز دارید ، کل جریان بسیار بهتر است. اگر رایانه شما مانند قبل سریع نیست ، یا چند فصل بعد از آخرین تمیز کردن فنر دیجیتال ، مراحل زیر را دنبال کنید:

ذخیره سازی مک را بررسی کنید

وقتی داده ها را تمیز می کنیم ، اولین چیزی که باید از خود بپرسیم این است که “چه چیزی در هارد دیسک ما را اشغال می کند؟” گاهی اوقات با گرفتن عکس از هزاران نفر از ما می توان از حافظه ارزشمند ما استفاده کرد. یا شاید فیلمی وجود داشته باشد که یک سال پیش بارگیری کرده بودیم و وقتی تماشایشان تمام شد حذف آن را فراموش کرده بودیم. علاوه بر این ، ده ها عنصر نسبتاً “کوچک” وجود دارد که ما دیگر به آنها نیاز نداریم و بخش زیادی از حافظه را اشغال می کنند.

بنابراین چگونه می توانیم بفهمیم که هارد به کجا می رود؟

مرحله 1: روی نماد Apple در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. روی این مک کلیک کنید.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

بهینه سازی حافظه داخلی

مرحله 2: روی برگه “Storage” کلیک کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا مک شما به فضای ذخیره سازی شما عادت کند.

بهینه سازی حافظه داخلی

مرحله 3: هنگامی که همه چیز بارگیری شد ، خواهید دید که از کل فضای هارد دیسک شما در کجا استفاده شده است. هر دسته رنگ خاص خود را دارد.

بهینه سازی حافظه داخلی

همانطور که مشاهده می کنید ، بیشتر فضای ذخیره سازی مورد استفاده در این هارد دیسک توسط تصاویر زرد و سپس مستطیل های کوچکتر با رنگ های مختلف استفاده می شود. می توانید به هر گروه رنگی بروید تا ببینید چقدر از فضا برای آنها استفاده شده است.

بهینه سازی حافظه داخلی

همانطور که مشاهده می کنید ، iCloud از حدود 44 گیگابایت فضای ذخیره سازی در این مک استفاده می کند.

مرحله 4: روی دکمه Control در سمت راست پنجره کلیک کنید.

بهینه سازی حافظه داخلی

مرحله 5: پنجره جدیدی با چهار روش مختلف برای مدیریت فضای ذخیره سازی ظاهر می شود. در سمت چپ ، می توانید کل فضای ذخیره سازی اشغال شده توسط هر دسته را مشاهده کنید تا ببینید چه چیز دیگری فضای ذخیره سازی را در مک شما اشغال می کند.

بهینه سازی حافظه داخلی

با کلیک روی یکی از زبانه های سمت چپ ، فایل هایی نمایش داده می شود که فضای ارزشمندی را در هارد دیسک شما اشغال می کنند. شما می توانید این فایلها را در اینجا باز کنید تا حافظه خود را تازه کنید (به هر حال ، چه کسی می تواند IMG_7024 را از یک تصویر کوچک به خاطر بسپارد؟) و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید این فایل را ذخیره کنید.

بهینه سازی حافظه داخلی

در سمت راست چندین روش برای بهینه سازی فضای هارد دیسک به ما داده شده است.

بهینه سازی حافظه داخلی در iCloud

اولین مورد اسنادی را نشان می دهد که می توانید در iCloud ذخیره کنید. به عنوان مثال ، عکس ها (به ویژه وضوح بالا و کیفیت بالا) فضای زیادی را در هارد دیسک شما اشغال می کنند. بنابراین ذخیره آن در ابر فضای بیشتری روی هارد دیسک شما خواهد داشت.

بهینه سازی حافظه داخلی در iCloud

فضای ذخیره سازی خود را بهینه کنید

در قسمت iCloud Storage گزینه Optimize Storage قرار دارد. این ویژگی فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را که قبلاً تماشا کرده اید حذف می کند – فضای بیشتری برای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی جدید باقی می ماند.

بهینه سازی حافظه داخلی در iCloud

سطل آشغال را خالی کنید

آیا تا به حال این جعبه را در مایکروویو انداخته اید و باید آن را از سطل زباله بیرون آورید تا مرحله بعدی را به خاطر بسپارید؟ خوشبختانه رایانه های ما به این شکل طراحی شده اند – ما هنوز می توانیم زباله برای یافتن فایل های حذف شده پیدا کنیم.

با این حال ، درست مانند سطل زباله ، ما باید فضای بیشتری را ذخیره کنیم. اگر فراموش کردید هر 30 روز یکبار سطل زباله خود را تمیز کنید ، کنترل خودکار سطل زباله یک ابزار مفید است.

بهینه سازی حافظه داخلی در iCloud

آشفتگی را کم کنید

اگر فردی دور از چشم هستید ، احتمالاً پرونده هایی دارید که مدت هاست آنها را باز نکرده اید. گزینه Reduce Clutter فایلهایی را که در دسته های مختلف باز نکرده اید فهرست می کند. سپس هر برگه فایل های موجود در آن پوشه را به شما نشان می دهد که ممکن است بخواهید حذف کنید.

بهینه سازی حافظه داخلی در iCloud

تعویض هارد قدیمی با هارد جدید

بهینه سازی فضای هارد دیسک شما برای کاهش قدرت پردازنده رایانه بسیار عالی است. علاوه بر این ، نگهداری و بهینه سازی دستگاه شما استفاده از Mac شما را روان تر کرده و فضای بیشتری را برای استفاده از رسانه ها و فایل هایی که خدمات بهتری به شما می دهند در اختیار شما قرار می دهد.

منبع : https://techtip.ir/

دیدگاهتان را بنویسید