5
سپتامبر

نحوه بازیابی حساب هک شده تلگرام |

اکانت تلگرام من هک شد! آیا می توانم به یکی از امن ترین حساب های پیام رسانی وارد شوم؟ برخلاف تصور عموم ، حساب تلگرام شما می تواند هک شود! و هیچ ربطی به رمزگذاری یا امنیت تلگرام ندارد. اگرچه بسیار نادر است ، اما گزارش هایی از هک شدن حساب ها در تلگرام و هکرهای حیله گر وجود دارد. ادامه دادن با تک نوع با من باش.

چگونه کسی می تواند حساب تلگرام را هک کند؟

برای چت های معمولی ، تلگرام از رمزگذاری استاندارد بسیار قوی برای همه پیام های بین سرویس گیرنده و سرورها استفاده می کند. آنها از رمزگذاری جهانی بین دو دستگاه چت محرمانه استفاده می کنند. رمزگذاری آنقدر قوی است که با منابع امروزی امکان هک کردن حساب حتی برای مجریان قانون وجود ندارد. بنابراین چگونه هکرها و دولت های متقلب می توانند حساب های تلگرام را هک کنند؟

مشکل در سیستم رمزگذاری نیست ، بلکه در پروتکل های ورود به سیستم است. ابتدا حساب های تلگرام ایجاد می شوند و به شماره های تلفن متصل می شوند. می توانید این شماره تلفن را تغییر دهید. هر بار که شخصی با تلفن جدید وارد حساب کاربری خود در تلگرام می شود ، سرور خود پیام متنی با کد ورود به شماره تلفن ثبت شده ارسال می کند.

در حال حاضر ، این نقطه ضعف واقعی تلگرام یا هر برنامه پیام رسانی ایمن دیگری است که برای ورود به SMS متکی است. این پیامک رمزگذاری نشده و توسط اپراتور تلفن قابل خواندن است. به عنوان مثال ، اگر در ایران هستید و دولت شماره تلفن شما را می داند ، کافی است با استفاده از شماره تلفن جدید خود وارد تلگرام شوید. وقتی سرور یک پیام متنی به شماره شما ارسال می کند ، ممکن است اپراتور مداخله کند. با این شماره می توانند با موفقیت وارد حساب تلگرام شما در تلفن دیگری شوند.

پروتکل پیامک کاملاً ناامن است. با تجربه و منابع لازم ، هر هکری می تواند پیام ها را برای ورود به تلگرام و ورود به حساب تلفن شما مسدود کند. سپس می توانند پیام های قدیمی را بخوانند و مخاطبین شما را بررسی کنند. تنها پیام هایی که آنها نمی توانند بخوانند پیام های چت خصوصی هستند که بین دو دستگاه رمزگذاری شده اند.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

یکی دیگر از راه های هک حساب شما این است که به کسی اجازه دهید (به دخترت فکر کنید!) به طور مختصر به تلفن شما دسترسی پیدا کند. در این مدت ، او می تواند از طریق تلفن خود وارد حساب شما شده و با استفاده از پیامکی که برای شما ارسال شده است ، وارد حساب شما شود.

چگونه می توانم بفهمم که شخصی حساب شما را هک کرده است؟

بسته به فعالیت هک ، ممکن است یک نقض امنیتی پیدا کنید یا نکنید. اما می توانید به موارد زیر توجه کنید:

روشهای تشخیص احتمال هک شدن تلگرام:

  • ناگهان یک یا چند دستگاه را بدون دلیل رها می کنید
  • پیام هایی را می بینید که مال شما نیست
  • عکس نمایه یا سایر اطلاعات نمایه شما بدون دخالت شما تغییر می کند
  • یک پیام طولانی بدون ورود به حساب خود دریافت خواهید کرد

چگونه بررسی کنیم که آیا کسی به حساب تلگرام شما دسترسی دارد یا خیر؟

تلگرام را روی تلفن خود باز کنید. روی تنظیمات کلیک کنید. روی تنظیمات موجود در تنظیمات کلیک کنید.

هک تلگرام
تمام جلسات جاری (پنل بالا) و همه جلسات فعال (پانل پایین) را مشاهده خواهید کرد. مطمئن شوید همه این دستگاه ها متعلق به شما هستند.

هک تلگرام
اگر دستگاهی می شناسید که نمی شناسید ، ممکن است شخصی وارد حساب تلگرام شما شده باشد.
می توانید دستگاه را از صفحه پایین متوقف کنید یا همه جلسات را متوقف کنید.

هک تلگرام
پس از توقف دستگاه غیر مجاز ، لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید تا از دسترسی شخصی غیر مجاز جلوگیری کنید.

چگونه می توانم از حساب تلگرام خود در برابر هکرها محافظت کنم؟

برای جلوگیری از هک شدن حساب تلگرام خود ، باید تنظیمات حریم خصوصی تلگرام خود را بهبود بخشید. مهمترین تنظیم برای تغییر ، احراز هویت دو مرحله ای است. تلگرام 2FA با 2FA های دیگر متفاوت است. این فقط دومین مرحله است که در آن برای ورود به سیستم باید علاوه بر شماره تلفن خود رمز عبور خود را وارد کنید. بنابراین حتی اگر شخصی به کد پیامک شما دسترسی داشته باشد ، نمی تواند بدون دانستن رمز عبور شما وارد حساب شما شود.

دومین تنظیماتی که باید انجام دهید این است که شماره تلفن خود را در یک تلگرام پنهان کنید. در عوض ، از نام کاربری خود استفاده کنید تا به دیگران اجازه دهید با شما ارتباط برقرار کنند. اگر هکر یا سازمان دولتی شماره تلفن شما را نداند ، ردیابی ورود پیامک شما دشوار خواهد بود.

همچنین وقتی می خواهید با یک فرد حساس صحبت کنید از ویژگی چت ناشناس تلگرام استفاده کنید. با استفاده از چت ناشناس در تلگرام ، می توانید مطمئن باشید که فقط دستگاه شما و دستگاه مخاطب شما می توانند پیام های مخفی را بخوانند. حتی اگر شخصی در دستگاه شما وارد سیستم شده باشد ، تا زمانی که یک گپ خصوصی را شروع نکنید ، نمی تواند پیام های شما را ببیند.

منبع : https://techtip.ir/