رفتن به نوشته‌ها

نحوه بارگذاری و به اشتراک گذاری پرونده ها از ترمینال با استفاده از Transfer.sh

آیا می خواهید روند بارگذاری و به اشتراک گذاری پرونده ها در لینوکس را تسریع کنید؟ در اینجا نحوه استفاده از Transfer.sh از خط فرمان آورده شده است.


اشتراک فایل از طریق transfer.sh

به طور کلی ، اشتراک فایل شامل ورود به یک ارائه دهنده ذخیره سازی ، یافتن دستی فایل و بارگذاری از طریق رابط کاربری گرافیکی یک مرورگر وب یا برنامه است. اگرچه ممکن است زمان از دست رفته در این مراحل میانی زیاد نباشد ، اما هر بار که می خواهید پرونده ای را بارگذاری یا به اشتراک بگذارید ، همچنان جمع می شود.

اما دیگر لازم نیست که اشتراک فایل آزار دهنده باشد. با یک ترمینال لینوکس ، می توانید این کار را فوری انجام دهید. با تشکر از ابزارهایی مانند منتقل کردنبرای بارگذاری پرونده فقط یک دستور ساده در ترمینال خود نیاز دارید.

Transfer.sh چیست؟

Transfer.sh یک پلت فرم رایگان است که امکان به اشتراک گذاری آسان و سریع فایل از طریق پوسته لینوکس را فراهم می کند. بارگذاری یک پرونده به سادگی اجرای دستور cURL یا عملکرد پوسته با فایلی است که می خواهید به عنوان یک پارامتر بارگذاری کنید. با اجرای پوسته bash Linux روی آن می توانید از این دستورات در ویندوز 10 نیز استفاده کنید.

بیشتر بیاموزید: نحوه دریافت Linux Bash Shell در ویندوز 10

در اینجا برخی از ویژگی های مهم که transfer.sh ارائه می دهد وجود دارد:

  • به رابط گرافیکی نیاز ندارد ، از خط فرمان استفاده می کند.

  • پرونده هایی را به اندازه 10 گیگابایت بارگذاری کنید.

  • پرونده ها فقط برای 14 روز ذخیره می شوند.

  • قبل از انتقال ، پرونده های GPG را به صورت اختیاری رمزگذاری کنید.

  • تعداد بارگیری و روزهایی را که فایل در دسترس است محدود کنید.

پرونده را از طریق cURL بارگذاری کنید

Client URL (cURL) ابزاری با خط فرمان است که برای انتقال داده ها به سرور و با استفاده از پروتکل های مختلف شبکه استفاده می شود. بارگذاری پرونده از طریق cURL و transfer.sh یک فرآیند آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ترمینال لینوکس خود را باز کنید و از دستور زیر برای بارگذاری پرونده استفاده کنید:

curl --upload-file <path-to-file> https://transfer.sh

در دستور بالا ، حتماً جایگزین کنید <път-към-файл> با مسیر واقعی فایلی که می خواهید بارگذاری کنید.

از طریق transfer.sh پرونده ای را بارگذاری کنید

وقتی دستور را اجرا می کنید ، یک URL دریافت می کنید که می توانید برای بارگیری پرونده بارگذاری شده خود با دیگران به اشتراک بگذارید.

صفحه بارگیری transfer.sh

می توانید دستور بالا را تغییر دهید تا نام و پسوند فایل بارگذاری شده را به صورت زیر تغییر دهید:

curl --upload-file <path-to-file> https://transfer.sh/<file_name.extension>

پرونده ای را با نام و پسوند دیگری بارگذاری کنید

در مثال بالا ، cURL نام پرونده را تغییر می دهد سلام.متن به تست.md قبل از بارگذاری هنگامی که از لینک دانلود بازدید می کنید ، از شما خواسته می شود بارگیری کنید تست.md پرونده به جای پرونده اصلی.

علاوه بر این ، حتی می توانید با اضافه کردن برخی از سرصفحه ها به دستور cURL ، حداکثر تعداد بارگیری مجاز و حداکثر تعداد بارگیری پرونده را تنظیم کنید. در اینجا مثالی آورده شده است که این ویژگی را نشان می دهد:

تعداد بارگیری و روز transfer.sh محدود است

در اینجا دستور cURL از 2 عنوان HTTP تشکیل شده است: حداکثر بارگیری و حداکثر روزها. با توجه به نیاز خود می توانید مقدار را بعد از دو نقطه تغییر دهید.

از طریق Shell بارگذاری کنید

اگرچه دستور cURL کاملاً ساده است ، شما می توانید آن را یک گام جلوتر بردارید و با ایجاد یک عملکرد پوسته آن را حتی ساده تر کنید. سپس می توانید از این تابع shell استفاده کنید تا کل دستور cURL را با یک کلمه جایگزین کنید.

برای شروع ، باز کنید /در خانه فهرست را در دستگاه Linux خود باز کرده و باز کنید .bashrc یا .zshrc بسته به پوسته ای که استفاده می کنید ، پرونده را انتخاب کنید. با خیال راحت از ویرایشگر متن لینوکس مورد نظر خود استفاده کنید. عملکرد پوسته ای که در زیر آورده شده را در انتهای پرونده قرار دهید و پس از اتمام آن را ذخیره کنید.

transfer(){ if [ $# -eq 0 ];then echo "No arguments specified.
Usage:
transfer <file|directory>
... | transfer <file_name>">&2;return 1;fi;if tty -s;then file="$1";file_name=$(basename "$file");if [ ! -e "$file" ];then echo "$file: No such file or directory">&2;return 1;fi;if [ -d "$file" ];then file_name="$file_name.zip" ,;(cd "$file"&&zip -r -q - .)|curl --progress-bar --upload-file "-" "https://transfer.sh/$file_name"|tee /dev/null,;else cat "$file"|curl --progress-bar --upload-file "-" "https://transfer.sh/$file_name"|tee /dev/null;fi;else file_name=$1;curl --progress-bar --upload-file "-" "https://transfer.sh/$file_name"|tee /dev/null;fi;}

برای کارکرد پوسته ، باید نمونه های موجود در ترمینال را ببندید و یک مورد جدید را شروع کنید. روش دیگر ، شما می توانید اجرا کنید منبع / .bashrc اگر از پوسته bash استفاده می کنید ، یا منبع / .zshrc اگر از پوسته Z استفاده می کنید. اکنون می توانید پرونده ها را با استفاده از بارگذاری کنید منتقل کردن دستور از ترمینال Linux شما.

انتقال پوسته function.sh

مرتبط: نحوه تغییر پوسته پیش فرض در Linux با chsh

اشتراک فایل آسان در لینوکس

اگرچه transfer.sh یک ابزار عالی برای دریافت یک URL مشترک برای بارگیری پرونده های شما است ، اما جایگزینی برای جایگزینی کامل فضای ذخیره سازی ابری شما نیست. برای به اشتراک گذاشتن موقت پرونده های شما بسیار عالی است ، زیرا فقط پرونده های شما را به مدت 14 روز ذخیره می کند.

برای ذخیره سازی طولانی مدت شخصی ، می توانید به ارائه دهندگان حافظه ابری مراجعه کنید. نگران نباش. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات ابری ردیف رایگان ارائه می دهند که می توانید برای تصمیم گیری در مورد خرید خود استفاده کنید.


گرافیک رایانش ابری
5 راه حل برتر ذخیره سازی ابری لینوکس در سال 2021

آیا می خواهید با cloud Linux خود همگام سازی کنید؟ در اینجا پنج مورد از بهترین خدمات ابری سازگار با لینوکس موجود در حال حاضر وجود دارد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید