7
آگوست

نحوه ایجاد یک فایل ZIP در iPhone یا iPad

فشرده سازی فایل ها می تواند به شما در ذخیره مقدار زیادی فضای ذخیره سازی کمک کند. روش های مختلفی برای ایجاد فایل ZIP در iPhone و iPad وجود دارد. یکی از روشهای تعویض استفاده از قابلیت های داخلی در iPadOS و iOS است. همچنین می توانید با استفاده از برنامه های شخص ثالث فایل های ZIP ایجاد کنید.

در این راهنما ، ما نگاه می کنیم که فایل ZIP چیست ، چگونه از فایل ها در iPhone یا iPad پشتیبان گیری کنیم و چند ابزار شخص ثالث که به خوبی کار می کنند را به شما ارائه می دهیم.

فایل ZIP چیست؟

به زبان ساده ، فایل ZIP آرشیویی است که شامل یک یا چند فایل دیگر است. اینها می توانند اسناد ، تصاویر ، فیلم ها و غیره باشند که در یک فایل واحد ترکیب شده اند. یکی از دلایل مهم فشرده سازی فایل ها صرفه جویی در فضای ذخیره سازی است. یکی دیگر از دلایلی که ممکن است بخواهید از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید این است که به راحتی آنها را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

اگرچه فرمت های مختلف فایل فشرده وجود دارد ، ZIP یکی از رایج ترین آنها است. اگر پسوند .ZIP را ببینید ، بایگانی ZIP است.

مطالب مرتبط: نحوه فشرده سازی ویدئو و کاهش حجم فایل

نحوه پشتیبان گیری از فایل ها در iPhone و iPad

با استفاده از برنامه Files می توانید از فایل ها در iPhone یا iPad خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

  1. شروع کنید فایل ها کاربرد.

  2. به مکانی بروید که حاوی فایل هایی است که می خواهید پشتیبان گیری کنید.

  3. ضربه زدن سه نقطه منو در گوشه بالا سمت راست

  4. انتخاب کنید انتخاب کنیدبه این به شما امکان می دهد چندین فایل را همزمان انتخاب کنید.

  5. برای انتخاب روی یک یا چند فایل ضربه بزنید.

  6. ضربه زدن سه نقطه منوی گوشه پایین سمت راست را انتخاب کرده و انتخاب کنید فشرده کردنبه فشرده سازی فایل بلافاصله شروع می شود.

در صورت انتخاب یک فایل ، برنامه Files یک فایل ZIP با همان نام در همان پوشه ایجاد می کند. و اگر چندین فایل را انتخاب کرده اید ، بایگانی جدیدی به نام Archive.zip در همین پوشه ایجاد می شود. اگر می خواهید نام بایگانی را تغییر دهید ، روی فایل ZIP ضربه بزنید و نگه دارید ، سپس را انتخاب کنید تغییر نام دهید از پنجره بازشو

برای باز کردن یک فایل ZIP ، روی آن ضربه بزنید و باز کردن آن را انتخاب کنید. با این کار فایل را از حالت فشرده خارج کرده و مجدداً مقدار اولیه فضای ذخیره سازی را اشغال می کنید. متأسفیم ، شما نمی توانید فایل های ZIP را بدون باز کردن اولین بسته آنها ویرایش یا باز کنید.

برنامه های شخص ثالث برای فایل های فشرده در iPhone و iPad

در حالی که برنامه Files بدون بارگیری اضافی اجرا می شود ، ممکن است بخواهید از راه حل های شخص ثالث نیز استفاده کنید. مزیت اصلی استفاده از برنامه های شخص ثالث انعطاف پذیری آنها است. علاوه بر ایجاد فایل های ZIP ، می توانید کارهای بیشتری انجام دهید.

برخی از بهترین برنامه های شخص ثالث برای فایل های فشرده در iPhone شامل iZip ، WinZip و Zip & RAR Extractor هستند. این برنامه ها امکان ادغام با سرویس های ذخیره سازی رایانش ابری مانند iCloud ، Google Drive ، One Drive و Dropbox را فراهم می کنند. شما می توانید برخی از انواع اسناد را در برنامه ها باز کنید و با iZip و WinZip می توانید فایل های فشرده خود را در حال حرکت رمزگذاری کنید.

برای ذخیره فضای ذخیره سازی ، فایل های ZIP را در iPhone و iPad ایجاد کنید

فشرده سازی فایل ها احتمالاً چیزی نیست که اغلب به آن فکر می کنید ، اما می تواند در فضا در iPhone یا iCloud شما صرفه جویی کند. همچنین اگر می خواهید تعداد زیادی فایل ارسال کنید ، مفید است.

پس از ایجاد یک فایل ZIP ، حتماً اصل را حذف کنید تا مکان بازگشت را درخواست کنید. فایل فشرده تنها بخشی از فضای اصلی را اشغال می کند. هنگامی که می خواهید دوباره از این فایل استفاده کنید ، کافی است فایل فشرده را از حالت فشرده خارج کنید تا آن را دریافت کنید.

در این مقاله ، ما فقط نحوه ایجاد فایل های ZIP در iPhone و iPad را بررسی کردیم ، اما می توانید این نسخه های پشتیبان را در Mac خود نیز تهیه کنید.


یک فایل ZIP در مک خود ایجاد کنید
نحوه ایجاد یک فایل ZIP در Mac

حتی زمانی که نیازی به فشرده سازی فایل ها ندارید ، بایگانی ZIP هنوز مفید است. ما نحوه ساخت آنها را در macOS نشان خواهیم داد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده