21
ژوئن

نحوه ایجاد یک اینفوگرافیک Canva

اینفوگرافیک ها ارائه بصری اطلاعات در قالبی جذاب و قابل فهم است. یک ابزار طراحی با کاربرد آسان مانند Canva به شما امکان می دهد اطلاعات پیچیده دیجیتال یا نوشتاری را به تصاویر بصری با خواندن آسان تبدیل کنید.

خواه مهارت طراحی داشته باشید ، می توانید از Canva برای ایجاد اینفوگرافیک هایی با کیفیت بالا و حرفه ای استفاده کنید. به سادگی با استفاده از ابزار کشیدن و رها کردن Canva ، اینفوگرافیک از پیش ساخته شده را ویرایش کرده یا از ابتدا طراحی کنید.

در اینجا نحوه ایجاد اینفوگرافیک Canva ، گام به گام آورده شده است.

1. ثبت نام کنید یا وارد Canva شوید

ثبت نام کنید یا وارد Canva شوید

برای ایجاد اینفوگرافیک ابتدا باید در Canva ثبت نام کرده یا وارد شوید. می توانید با ایمیل ، فیس بوک یا حساب Google خود ثبت نام کنید.

مرتبط: نحوه استفاده از برنامه Canva: راهنمای مبتدیان

2. بوم خود را ایجاد کنید

پس از ورود به سیستم ، کلیک کنید طراحی ایجاد کنید در گوشه بالا سمت راست صفحه اصلی. سپس در نوار جستجوی ظاهر شده در منو به دنبال “infographics” بگردید.

طراحی اینفوگرافیک در Canva

انتخاب کنید اینفوگرافیک ها گزینه ای از نتایج جستجو و Canva بوم خالی با ابعاد 800×2000 پیکسل را به طور پیش فرض بیرون می کشد. اگرچه ما از الگوی از پیش ساخته شده استفاده خواهیم کرد ، در صورت تمایل می توانید اینفوگرافیک خود را از ابتدا ایجاد کنید.

3. الگوهای اینفوگرافیک را بررسی کنید

پس از باز کردن صفحه کنترل ، مجموعه ای از الگوهای اینفوگرافیک را در سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد. آنها از نظر تم ، سبک ، رنگ و موارد دیگر متفاوت هستند.

یک الگوی اینفوگرافیک را جستجو کنید

می توانید کلمات کلیدی را در نوار جستجو وارد کنید تا به سرعت نوع الگویی را که می خواهید استفاده کنید پیدا کنید. در غیر این صورت ، برای یافتن الگویی که با پیام شما مطابقت دارد به پایین اسکرول کرده و سپس روی آن کلیک کنید تا ویرایش شود.

پس از شروع ویرایش الگوی خود ، می توانید به سرعت نموداری را برای نمایش داده های خود اضافه کنید (که بعداً در مورد آن بحث خواهیم کرد). اگر الگوهای Canva پاسخگوی نیازهای زیبایی شناختی شما نیستند ، در اینجا لیستی از بهترین گزینه های Canva آورده شده است.

4. پس زمینه را سفارشی کنید

می توانید پس زمینه الگوی از پیش ساخته شده را ذخیره کرده یا متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. برای تغییر پس زمینه ، به منوی موجود در نوار کناری سمت چپ بروید و کلیک کنید زمینه. سپس رنگ یا مدلی متناسب با نام تجاری یا سبک شخصی خود انتخاب کنید.

پس زمینه را در Canva تغییر دهید

پس از انتخاب پس زمینه ، شکل ظاهری آن را از منوی ویرایشگر درست بالای صفحه تنظیم کنید. همچنین می توانید از همان منو رنگ آن را تغییر دهید ، فیلتر اضافه کنید ، شفافیت را تنظیم کنید و موارد دیگر.

5. متن را تغییر دهید

برای جایگزینی متن آزمایشی با اطلاعات خود ، روی متن نمایش کلیک کنید و فشار دهید حذف برای حذف آن سپس مستقیماً در کادر متن خالی تایپ کنید.

متن را با طرح اضافه و ویرایش کنید

برای تغییر قلم ، متن مورد نظر برای ویرایش را انتخاب کنید و سپس از نوار ابزار متن در بالای صفحه ، انواع قلم ها ، اندازه ها و رنگ ها را انتخاب کنید.

گزینه دیگر کلیک کردن است پیامک در سمت چپ صفحه و قلم تزئینی مورد نظر را روی اینفوگرافیک بکشید و رها کنید. سپس می توانید اندازه آن را تغییر دهید و مطابق میل خود ویرایش کنید.

6. عناصر گرافیکی را اضافه کنید

Canva عناصر گرافیکی را به خطوط و اشکال ، گرافیک ، عکس ، فیلم ، شبکه ، فریم و نمودار طبقه بندی می کند. برای استفاده از یک مورد ، روی یک دسته کلیک کنید و سپس موردی را که می خواهید به اینفوگرافی اضافه کنید بکشید و رها کنید.

موارد را به اینفوگرافی اضافه کنید

اگر به دنبال یک تصویر خاص هستید ، از عملکرد جستجو برای فیلتر کردن نتایج استفاده کنید. Canva به شما امکان می دهد گرافیک یا عکسهای اصلی خود را بارگذاری و اضافه کنید. همچنین می توانید پرونده های بارگذاری شده را تغییر اندازه دهید و آنها را در اطراف الگو جابجا کنید.

لطفا توجه داشته باشید که استفاده از برخی موارد رایگان است. اقلام پرداخت شده در گوشه پایین سمت راست نماد تاج دارند.

مرتبط: نحوه ایجاد تصاویر عالی برای وبلاگ خود با استفاده از Canva

چگونه می توان یک نمودار به اینفوگرافیک خود اضافه کرد

بعضی اوقات برای ارائه داده های خود به نمودار احتیاج دارید. در اینجا نحوه افزودن نمودار به اینفوگرافیک خود آورده شده است:

 1. پس از باز کردن الگوی اینفوگرافیک ، کلیک کنید | بیشتر در نوار کناری سمت چپ را انتخاب کنید گرافیک. چندین رتبه برای انتخاب به شما ارائه می شود.

  گرافیک در Canva

 2. نمودار را انتخاب کنید. ما برای این راهنما از نمودار پای استفاده خواهیم کرد.

 3. برای ویرایش نمودار ، کلیک کنید ویرایش بخش بالای صفحه. جدولی از برچسب ها و اعداد در نوار کناری سمت چپ ظاهر می شود.

  یک نمودار پای Canva را انتخاب کنید

 4. برای وارد کردن داده های خود ، روی قسمتهای جدول کلیک کنید. اگر می خواهید ردیف های بیشتری اضافه کنید ، روی ردیف پایین جدول کلیک کنید.

  داده ها را به یک نمودار پای Canva اضافه کنید

 5. برای تغییر رنگ در نمودار ، کلیک کنید کاشی رنگی در نوار ابزار در بالای صفحه. سپس برای تغییر رنگ بندی نمودار ، رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

  رنگهای نمودار پای را با Canva تنظیم کنید

7. اینفوگرافیک های خود را ذخیره کرده و به اشتراک بگذارید

هنگامی که اینفوگرافیک را به دلخواه خود سفارشی کردید ، بر روی کلیک کنید سه امتیاز منو در گوشه بالا سمت راست برای نمایش عنوان گزینه. اینفوگرافیک را مستقیماً در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا آن را در وب سایت خود جاسازی کنید.

اینفوگرافیک ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

کلیک دانلود نماد کنار چاپ اینفوگرافیک تا آن را به عنوان یک فایل PNG ، JPG یا PDF ذخیره کنید.

از Canva برای ایجاد اینفوگرافیک برای هر نیاز استفاده کنید

اینفوگرافیک انتقال نتایج یک نظر سنجی را آسان تر می کند یا به سادگی یک پیام آموزشی را منتقل می کند. خوشبختانه ، Canva ایجاد اینفوگرافی را به خصوص برای افراد غیر طراح بسیار آسان می کند. همچنین می توانید از آن برای ایجاد انواع مختلف اینفوگرافی استفاده کنید تا محدود به یک قالب نباشید.


نامه انگیزه طراحی
چگونه می توان نامه مناسب را با Canva طراحی کرد

یک نامه مناسب می تواند به شما در شروع کار کمک کند. در اینجا نحوه ایجاد نامه مناسب برای ایجاد مقاله با Canva آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.