24
مه

نحوه استفاده از ویژگی FILTER در Google Sheets

برای صاحبان مشاغل کوچک و آزاد ، Google Sheets جایگزینی مناسب برای Microsoft Excel است. این ویژگی بیشتر ویژگی هایی را ارائه می دهد که کاملاً مشابه ویژگی های Excel هستند ، بنابراین تغییر به Google Sheets کار چندانی نیست.

ویژگی فیلتر کردن یکی از قدرتمندترین ویژگی هایی است که Google Sheets برای پردازش داده دارد. این داده ها را از چندین ردیف و ستون یک آرایه فیلتر می کند که شرایط خاصی را دارند. به این ترتیب ، فقط به فیلتر کردن داده ها فقط از یک ردیف یا ستون محدود نمی شود ، که دامنه استفاده را افزایش می دهد.

نحو عملکرد فیلتر را مشاهده کنید

با استفاده از این ویژگی می توانید چندین نتیجه مطابقت کسب کنید. و از آنجا که داده های شما توسط عملکرد فیلتر می شوند ، نتایج به طور خودکار به روز می شوند. قبل از رفتن به فرمول ، بیایید سریع نحو عملکرد فیلتر را مرور کنیم.

نحو عملکرد فیلتر

تابع فیلتر دارای سه آرگومان است. محدوده ، شرط 1 و [Condition 2 …]. دو استدلال اول لازم است ، در حالی که استدلال سوم اختیاری است.

لطفا توجه داشته باشید که محدودیتی در تعداد شرایطی که می توانید تعیین کنید وجود ندارد. بنابراین می توانید تا زمانی که لازم باشد شرایط را به عملکردهای فیلتر اضافه کنید. بیایید بحث کنیم که این استدلال برای دامنه و شرایط چیست:

  • محدوده: آرگومان دامنه به داده هایی که شما می خواهید از یک آرایه فیلتر کنید اشاره دارد. این می تواند شامل هر تعداد ردیف یا ستون باشد.
  • شرایط آزمون 1: آرگومان های شرط با مجموعه ای از مقادیر درست یا غلط در یک ستون یا سطر مطابقت دارند ، خواه مربوط به اولین ستون یا ردیف “دامنه” باشند یا فرمولی که درست یا نادرست را ارزیابی کند.
  • [Condition 2….]: این به سطرها یا ستونهای اضافی حاوی مقدار منطقی TRUE یا FALSE اشاره دارد ، که نشان می دهد آیا ردیف یا ستون مربوطه باید از “FILTER” عبور کند.

اگر از عملکرد فیلتر استفاده می کنید ، باید داده های فیلتر شده و یک آرگومان شرط را مشخص کنید. ایجاد یک منوی کشویی برای شرایط آزمایش ، با به روزرسانی انتخاب ، داده های مورد نظر را فیلتر می کند آسان تر است.

توجه داشته باشید که عملکرد فیلتر دائماً می ریزد. بنابراین ، نیازی به افزودن علائم دلاری نخواهید داشت ($) ، که معمولاً هنگام اجرای منابع مرجع قرار می دهید. می توانید یک فرمول اضافه کنید و نتایج حاصل از کل آرایه را برمی گرداند.

مثالی از عملکرد فیلتر

بیایید به داده های زیر نگاه کنیم تا ببینیم عملکرد فیلتر کردن چگونه کار می کند.

نمونه داده های ویژگی فیلتر در Google Docs

می توانید اطلاعاتی در مورد فروش و سود انواع مواد غذایی در ایالت های مختلف در ایالات متحده پیدا کنید.

فرض کنید می خواهید مواد غذایی ، فروش و سود را براساس کشور فیلتر کنید. در اینجا چندین مطابقت برای هر ایالت دارید و دامنه شما این سه ستون است.

برای فیلتر کردن نتیجه دلخواه می توانید از عملکرد فیلتر استفاده کنید. از آنجا که یک ستون آرایه ای حاوی نام های حالت شرط 1 شما است ، بیایید یک منوی کشویی برای آن ایجاد کنیم.

یک منوی کشویی برای حالت آزمایش شده ایجاد کنید

1 کلیک راست در یک سلول برای باز کردن منوی کشویی.

منوی کشویی Google Sheets

2. به پایین بروید و به بروید اعتبار سنجی داده ها بخش.

گزینه تأیید داده های Google Sheets

3. هنگام اعتبارسنجی داده ها ، معیارها را برای لیست کنید دامنه

معیارها را در تنظیمات تأیید داده تغییر دهید

4- مربع ها را در برگه معیارها کلیک کنید تا دامنه یا فرمولی را انتخاب کنید.

قسمتهای دامنه داده را در تنظیمات اعتبارسنجی داده پیدا کنید

5- در این حالت ، ستون وضعیت محدوده خواهد بود. در اینجا باید ورودی های سلول های A2 تا A13 را مشخص کنید.

هنگام بررسی داده ها ، یک محدوده داده را انتخاب کنید

6. با کلیک کردن ، تنظیمات تأیید داده را ذخیره کنید صرفه جویی.

تنظیمات تأیید داده را ذخیره کنید

با این کار یک منوی کشویی ایجاد می شود که از موارد منحصر به فرد از محدوده انتخاب شده تشکیل شده است.

منوی کشویی برای کشورها ایجاد شده است

اکنون که منوی کشویی را ایجاد کردید ، بیایید شروع به فیلتر کردن مواد غذایی ، فروش و سود هر ایالت با استفاده از این ویژگی فیلتر کنیم.

مرتبط: نحوه ایجاد چک لیست در Microsoft Excel

اجرای عملکرد فیلتر

دامنه ، در این حالت ، داده موجود در سه ستون Sales ، Groceries و Profit است. بیایید سلول ها را انتخاب کنیم B2 تا D13 در اولین آرگومان تابع Filter.

محدوده ای را برای عملکرد فیلتر انتخاب کنید

فرض کنید می خواهید داده های بیشتری را به عنوان دامنه به ستون های از قبل انتخاب شده اضافه کنید. مقدار دوم را در محدوده باز نگه دارید. می توانید این کار را با حذف شماره سلول انجام دهید که در این حالت 13 است.

ارائه یک فیلتر باز محدوده کامل شده در عملکرد

به محض افزودن مقدار جدید ، عملکرد فیلتر آنها را در نظر می گیرد بدون اینکه از شما بخواهد دوباره آنها را فیلتر کنید.

استدلال شرط در این مثال حالت خواهد بود. ستون وضعیت را باز نگه دارید و آن را با سلول حاوی منوی کشویی تراز کنید ، جایی که فیلترها را برای هر منطقه تنظیم خواهید کرد.

یک شرط آرگومان شرط را به عملکرد فیلتر اختصاص دهید

برای اطمینان از سازگاری بین دو مجموعه داده ، اطمینان حاصل کنید که ارتفاع هر دو دامنه یکسان است.

بعد از فشار دادن وارد برای تحقق فرمول ، داده های غذایی ، فروش و سود را برای وضعیت مالیات مجموعه داده های مخلوط فیلتر خواهد کرد.

اجرای عملکرد فیلتر

همچنین توجه داشته باشید که عملکرد فیلتر فقط شامل مقادیر معتبر است. اگر مقدار آزمایش شده صحیح باشد ، مقدار آرایه در نظر گرفته می شود. در غیر این صورت عملکرد آن را نادیده می گیرد و به مورد بعدی می رود.

در این مثال ، وقتی یوتا را از فهرست کشویی انتخاب می کنید ، داده های مربوط به این حالت را در قسمت فیلتر مشاهده خواهید کرد.

داده های فیلتر شده را در Google Docs آزمایش کنید

فیلتر کردن داده ها با آزمایش چندین شرایط

بیایید این ویژگی را به روز کنیم تا سود بیش از 5000 را به عنوان شرط دوم در آن بگنجانیم. برای فیلتر کردن داده هایی که مطابق با هر دو شرط هستند ، باید این شرط جدید را به فرمول فیلتر اضافه کنید.

1. رفتن به سلول F8جایی که قبلا فرمول را اضافه کرده اید.

عملکرد فیلتر موجود را در سلول F8 ویرایش کنید

2 انتخاب کنید سود به عنوان محدوده ای برای شرط دوم و فرمول جدید به این شکل است:

=Filter(B2:D,A2:A=G5,D2:D>5000)

شرط دوم را به عملکرد فیلتر اضافه کنید

3. فشار دهید وارد برای اجرای فرمول

فیلتر کردن داده ها با دو شرط

سود آرد در یوتا 1240 بود و عملکرد فیلتر آن را نادیده گرفت زیرا شرط دوم را برآورده نمی کرد. به همین ترتیب ، می توانید با آزمایش هر تعداد شرط ، داده ها را فیلتر کنید.

مرتبط: نحوه حذف نسخه های تکراری در Excel

کنترل بیشتری بر فیلتر کردن داده ها در Google Sheets داشته باشید

در Google Sheets ، ویژگی فیلتر برای فیلتر کردن برخی از داده ها پس از آزمایش مجموعه زیادی از داده ها ، مفید است. لازم به یادآوری است که ویژگی فیلتر کردن در Google Sheets کمی متفاوت با Microsoft Excel است. بنابراین نحو آن را در زمان اجرا به خاطر داشته باشید.

با ادغام سرویس های Google مانند Google Forms با Google Sheets می توانید بهره وری خود را بیشتر کنید.


فرم های Google را به Google Sheets پیوند دهید
نحوه ادغام فرم های Google با Google Sheets

Google Forms به شما امکان می دهد فرم ها را مستقیماً در صفحه گسترده خود جاسازی کنید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.