21
آوریل

نحوه استفاده از میکروفون در Mac شما

در MacBook Pro ، MacBook Air یا هر مک دیگر همه چیزهایی را که می خواهید در مورد میکروفن بدانید یاد بگیرید.


نمای نزدیک از بلندگوهای مک بوک و میکروفون

استفاده از میکروفون Mac چندان معمول نیست. اما با بیماری همه گیر COVID-19 ، بسیاری از مردم مجبور به شروع کار و یادگیری از خانه شدند. بنابراین ، دانستن نحوه تغییر چندین تنظیمات میکروفون در Mac شما برای برقراری تماس آنلاین و شرکت در کنفرانس ویدیویی به یک مهارت مفید تبدیل شده است.

در این راهنما ، شما می آموزید که میکروفون Mac شما در کجا قرار دارد ، چگونه می توانید تنظیمات آن را تغییر دهید و همچنین نحوه کنترل دسترسی برنامه به میکروفون خود را یاد بگیرید.

میکروفون MacBook Pro و MacBook Air کجاست؟

با گذشت سالها ، اندازه میکروفون ها کاهش یافته است ، اما در عین حال قدرتمندتر شده و توانایی عملکرد با کیفیت بالا را دارند. در مورد میکروفون MacBook Pro و سایر میکروفون های Mac نیز همین مورد وجود دارد. در حقیقت ، آنقدر کوچک است که فقط در صورتی می توانید متوجه آن شوید که بدانید کجا باید نگاه کنید.

میکروفون های Mac در کامپیوتر تعبیه شده اند و کاملاً با سطح ترکیب می شوند و یافتن آنها را حتی دشوارتر می کند. علاوه بر این ، محل دقیق میکروفون به سال صدور Mac شما بستگی دارد.

پس میکروفون کجاست؟

بعضی از افراد به اشتباه فکر می کنند جایی در نزدیکی دوربین است اما واقعیت این است که هر میکروفون Mac در قسمت پایین قاب قرار دارد. میکروفون ها در زیر بلندگوها پنهان شده اند و تشخیص مکان آنها بدون دانستن محل دقیق آنها غیرممکن است.

محل قرارگیری میکروفون در MacBooks.

تصویر بالا نشان می دهد که میکروفون ها در MacBook Air 2019 و 2020 چگونه یافت می شوند. اگر MacBook Pro 2018 یا بالاتر دارید ، میکروفون نیز باید در سمت چپ صفحه کلید قرار داشته باشد ، اما در بالا به جای پایین

نحوه بررسی تنظیمات میکروفون در Mac

اگر با میکروفون Mac خود مشکلی دارید ، بهتر است تنظیمات آن را بررسی کنید. قبل از اینکه به مراحل اولیه بروید ، تمام برنامه های موجود در Mac را که می توانند از میکروفون شما استفاده کنند ، ببندید. سپس موارد زیر را انجام دهید:

 1. آن را باز کنید سیب در گوشه بالا سمت چپ صفحه Mac خود کلیک کنید.

 2. سر به تنظیمات سیستم.

 3. کلیک صدا گزینه.

 4. آن را باز کنید ورود برای پیدا کردن لیست کامل میکروفون ها.

 5. روی میکروفونی که به عنوان علامت گذاری شده است کلیک کنید داخلی برای دسترسی به تنظیمات آن

 6. تنظیم کنید حجم ورودی با توجه به منبع صدا برای این کار با صدای عادی خود صحبت کنید و سطح معرفی را به دقت کنترل کنید. اگر سطح در سمت بالایی است ، بهتر است میزان ورودی را کم کنید تا هنگام مکالمه با مک زیاد صدای شما زیاد نشود. اگر سطح کم است ، حجم ورودی را افزایش دهید.

تنظیمات میکروفن Macbook.

اگر سر و صدای زیادی در پس زمینه وجود داشته باشد که شنیدن شما را برای مردم دشوار کند ، می توانید از عملکرد کاهش سر و صدا استفاده کنید. برای ضبط نویز پس زمینه کمتر ، کلیک کنید از کاهش صدای محیط استفاده کنید.

با این حال ، همه مکینتاش این گزینه را ندارند. در مدل های دارای تراشه Apple T2 Mac یا انتخاب قالب میکروفون چهار کاناله ، نمی توانید این کار را انجام دهید.

مرتبط: نحوه تنظیم حساسیت میکروفن در Android ، iOS ، Mac و Windows

اگر پس از تغییر تنظیمات میکروفون مشکلی دارید ، راه اندازی مجدد Mac باید به شما کمک کند.

چگونه به برنامه ها اجازه می دهیم از میکروفن Mac شما استفاده کنند

ممکن است با یک برنامه یا وب سایت روبرو شده باشید که از شما می خواهد به میکروفون رایانه خود دسترسی پیدا کنید. اگر اشتباهی چنین اقدامی انجام داده اید یا امتناع کرده اید ، بعداً تصمیم خود را در مورد این تصمیم تغییر داده اید ، در اینجا آنچه باید انجام دهید این است:

 1. آن را باز کنید سیب منویی که در گوشه بالا سمت چپ صفحه قرار دارد و به آن بروید تنظیمات سیستم.

 2. کلیک امنیت و حریم خصوصی و سپس انتخاب کنید رازداری بخش.

 3. از لیست سمت راست ، کلیک کنید میکروفون.

 4. کادر تأیید کنار برنامه را فعال کنید تا به آن اجازه دهید از میکروفن Mac شما استفاده کند. اگر می خواهید دسترسی را خاموش کنید ، روی کادر تأیید کلیک کنید تا لغو انتخاب شود.

چگونه به برنامه ها اجازه می دهیم از میکروفون داخلی Mac استفاده کنند.

اگر برنامه ای را از استفاده از میکروفون Mac خود غیرفعال کنید ، دفعه دیگر که آن برنامه را راه اندازی می کنید و می خواهید به میکروفون شما دسترسی پیدا کند ، از شما می خواهد که دوباره آن را مجاز کنید.

مرتبط: بهترین راه ها برای قفل کردن دوربین و میکروفون در Mac

چگونه میکروفن را روی Mac خود آزمایش کنیم

قبل از یک رویداد مهم آنلاین ، مانند کنفرانس یا کلاس ، بهتر است در مکانی امن باشید و میکروفون داخلی Mac خود را آزمایش کنید. به این ترتیب ، اگر هر مشکلی در مورد میکروفون پیدا کنید ، می توانید قبل از رویداد آنلاین آنها را برطرف کنید.

دیگر نیازی به جستجوی ابزار شخص ثالث برای این کار نیست. به راحتی می توانید از برنامه بومی QuickTime Player در Mac برای بررسی عملکرد صحیح میکروفون استفاده کنید. آنچه شما باید انجام دهید در اینجا آمده است:

 1. سر به صفحه لانچ و باز پخش کننده QuickTime.

 2. از نوار منو ، کلیک کنید پرونده> صدای جدید.

 3. یک پنجره جدید ظاهر خواهد شد. در اینجا میزان صدا را افزایش دهید ، روی کلیک کنید دکمه ضبط قرمز برای ضبط صدا ، چند ثانیه صحبت کنید.

 4. به ضبط صدا خود گوش دهید. اگر می توانید به وضوح و بدون سر و صدای پس زمینه خود را بشنوید ، میکروفون Mac شما کاملاً کار می کند.

برای تست میکروفون Mac از QuickTime Player استفاده کنید.

اگر میکروفون شما مشکلی دارد ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که میزان ورودی آن را بررسی کرده و روی سطح صحیح قرار دهید. همچنین بررسی کنید که برنامه مورد استفاده شما اجازه استفاده از میکروفن Mac شما را داشته باشد.

اگر مطمئن نیستید که چگونه همه این کارها را انجام دهید ، فقط کافی است این مقاله را پیمایش کنید تا متوجه شوید.

مرتبط: صدا روی Mac شما کار نمی کند؟ رفع آسان مشکلات صدا

از میکروفن MacBook خود بیشتر بهره مند شوید

ممکن است این یک مکاشفه برای شما باشد ، اما Mac شما همچنین دارای ویژگی دیکته ای است که می توانید برای وارد کردن هر متنی بدون لمس صفحه کلید از آن استفاده کنید. تنها چیزی که برای این ویژگی نیاز دارید یک میکروفون فعال در MacBook شما است. و برای اطمینان از اینکه Mac شما واژه های واضحی را می شنود ، می توانید سطح ورودی میکروفون خود را کمی تغییر دهید.

هنگامی که نحوه استفاده از میکروفون Mac خود را دانستید ، می توانید به راحتی از عملکرد دیکته و همچنین کنترل صدا استفاده کنید.


کنترل صدا
در اینجا کارهایی است که می توانید با Mac Voice Control انجام دهید

بنابراین شما می خواهید روی رایانه خود سفارش دهید و از آن بخواهید از شما اطاعت کند ، یا شاید می خواهید رایانه شما با صدای بلند برای شما بخواند. خوشبختانه هر دو امکان پذیر است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.