15
آگوست

نحوه استفاده از طرح بندی Snap در ویندوز 11

Snap Layouts تنها یکی از ابزارهای عملکرد ارائه شده توسط مایکروسافت در ویندوز 11 است. در حالی که توانایی قرار دادن پنجره های فعال در طرح بندی های مختلف با گزینه های بیشتر چندان هیجان انگیز به نظر نمی رسد ، این یک گزینه جدید مفید برای صرفه جویی در وقت برای کسانی است که به طور منظم کار می کنند. با بسیاری از پنجره های باز

بنابراین Snap Layouts در ویندوز 11 چگونه کار می کند؟ بیایید دریابیم.

Snap Layouts در ویندوز 11 چیست؟

چیدمان چسباندن ویندوز 11 مجموعه جدیدی از گزینه های طرح بندی است که پنجره های برنامه شما را به موقعیت های مختلف روی صفحه منتقل می کند.

شما می توانید این ویژگی را در ویندوز 10 مشاهده کنید ، جایی که می توانید پنجره های خود را در کنار هم کلیک کنید. علاوه بر این ، وقتی روی پنجره خود در یک طرف صفحه کلیک می کنید ، یک کادر محاوره ای کوچک در مقابل آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد پنجره دوم را انتخاب کنید. چسباندن ویندوز 10 نسبت به تکرارهای قبلی پیشرفت بزرگی بود و امکان چسباندن افقی و عمودی را فراهم می آورد ، همچنین اگر برنامه ای را به گوشه ای بکشید ، به یک چهارم صفحه می چسبد.

طرح فوری برای ویندوز 11

در سال 2019 ، مورد علاقه قدیمی Windows PowerToys دوباره راه اندازی شد. به عنوان بخشی از بسته ، کاربران ویندوز می توانند ابزار FancyZones را بارگیری کرده و طیف وسیعی از گزینه های Snap را با مناطق Snap ، مناطق سفارشی و موارد دیگر به طرز چشمگیری افزایش دهند.

با توجه به محبوبیت FancyZones ، مایکروسافت گامی در جهت ادغام بخش بزرگی از قابلیت های خود در ویندوز 11 برداشته است. نتیجه این است که Windows 11 Snap Layouts ، مجموعه ای از موارد پنجره برنامه کاربردی یکپارچه که می توانید از نوار عنوان پنجره به آنها دسترسی پیدا کنید.

نحوه استفاده از طرح بندی Snap در ویندوز 11

استفاده از Snap Layouts در ویندوز 11 یک فرایند بسیار ساده است. از آنجا که این ابزار در سیستم عامل یکپارچه شده است ، نیازی به بارگیری یا پیکربندی چیزی ندارید. گزینه های Snap Layout بسته به اندازه صفحه نمایش شما متفاوت است ، اما ماهیت کلی ابزار برای همه یکسان است.

 1. یک پنجره File Explorer جدید باز کنید.

 2. مکان نما را روی صفحه نگه دارید روی نماد پنجره بزرگنمایی کنید در گوشه بالا سمت راست

 3. Snap Layouts ظاهر می شود. Snap Layout را که با تنظیمات پنجره شما مطابقت دارد انتخاب کنید.

 4. اولین پنجره به موقعیت منتقل می شود. اکنون سایر پنجره هایی را که می خواهید در سایر مناطق طرح بندی مناسب ظاهر شوند ، انتخاب کنید.

چیدمانهای فوری در ویندوز 11 سه پنجره

روش دیگر ، می توانید از Snap Layouts با صفحه کلید خود استفاده کنید. در پنجره ای که می خواهید کلیک کنید ، کلیک کنید Win + کلید پیکان در جهتی که می خواهید پنجره را در آن قرار دهید. پس از انتقال اولین پنجره ، کادر محاوره ای Snap در فضای خالی ظاهر می شود.

در حال حاضر می توانید از بین شش طرح بندی مختلف Snap یکی را انتخاب کنید:

 • صفحه نمایش تقسیم تخت

 • تقسیم صفحه نمایش 80/20

 • سه ستون مساوی

 • سه ستون نابرابر

 • صفحه نمایش تقسیم شده 50/25/25

 • صفحه یک چهارم را تقسیم کنید

مطالب مرتبط: بهترین ابزارهای رومیزی برای افزایش سرعت کار شما

تنظیمات Snap Layouts را در ویندوز 11 سفارشی کنید

چندین گزینه طرح بندی برای ویندوز 11 وجود دارد که می توانید آنها را از طریق برنامه تنظیمات ویندوز سفارشی کنید.

به عنوان مثال ، می توانید Windows 11 Snap Layouts را به طور کامل خاموش کنید یا با کلیک روی دو یا چند پنجره ، پاسخ را به Snap Layouts تغییر دهید.

 1. مطبوعات Win + I برای باز کردن برنامه تنظیمات

 2. تایپ کنید کلیک در نوار جستجوی تنظیمات ، سپس را انتخاب کنید تنظیمات ضربه محکم و ناگهانیبه

 3. همه گزینه هایی را که می خواهید استفاده یا حذف کنید علامت بزنید یا علامت آن را بردارید.

گزینه های طرح بندی برای چیدمان های فوری در ویندوز 11

چیدمان چیدمان ویندوز 11 در برابر PowerToys FancyZones

س bigال بزرگ برای بسیاری از کاربران ویندوز این است که آیا ادغام Snap Layouts مایکروسافت بهتر از PowerToys FancyZones است ، ابزاری که الهام بخش عملکرد به روز Snap است.

این یک سوال جالب است. بدون شک ادغام Snap Layouts در ویندوز 11 استفاده از آن را آسان کرده و بهره وری را افزایش می دهد که البته این یک مزیت بزرگ است. شش چیدمانی که در حال حاضر برای کاربران ویندوز 11 در دسترس است زیاد نیست ، اما ما انتظار داریم این قابلیت در آینده افزایش یابد (فراموش نکنید که ویندوز 11 هنوز در حال توسعه است).

اما آیا برنده FancyZones وجود دارد؟

اگرچه FancyZones نیاز به بارگیری اضافی دارد ، اما هنوز یک ابزار مایکروسافت (و منبع باز) است. علاوه بر این ، FancyZones دارای یک ابزار است که Snap Layouts (هنوز) ندارد: قالب های سفارشی.

یکی از بزرگترین قرعه کشی های FancyZones ، به ویژه برای کسانی که با صفحه نمایش بزرگتر کار می کنند ، چیدمان صفحه سفارشی است. طرح بندی های سفارشی FancyZones همچنین به شما امکان می دهد مناطق همپوشانی ایجاد کنید. بنابراین ، اگر می دانید که مساحتی از پنجره یا برنامه ای دارید که از آن استفاده نمی کنید ، می توانید منطقه خاصی را طوری تنظیم کنید که با منطقه دیگر همپوشانی داشته باشد و املاک و مستغلات خود را روی صفحه به حداکثر برسانید.

FancyZones همچنین دارای چند گزینه دیگر است. به عنوان مثال ، با FancyZones ، می توانید یک پنجره را به طور خودکار به آخرین منطقه شناخته شده خود منتقل کنید یا مطمئن شوید که یک پنجره کلیک شده به اندازه اولیه خود بازگردانده شده است (چیزی که با اسنپ معمولی Windows بسیار آزاردهنده می شود).

چگونه می توان یک طرح Snap سفارشی با FancyZones ایجاد کرد

قبل از ادامه ، در اینجا یک راهنمای سریع در مورد چگونگی ایجاد طرح Snap سفارشی با استفاده از PowerToys FancyZones آورده شده است.

همانطور که در بالا ذکر شد ، PowerToys یک ابزار منبع باز رایگان مایکروسافت است که می توانید برای افزودن برخی ویژگی های جالب به ویندوز ، آن را بارگیری کنید. این برنامه با ویندوز 10 و ویندوز 11 کار می کند ، اگرچه با دومی می توانید قطعاتی را که اینجا و آنجا شکسته شده اند پیدا کنید زیرا توسعه دهندگان همچنان با سیستم عامل جدید سازگار هستند.

windows 11 powertoys طرح های سفارشی مناطق فوق العاده

 1. به صفحه انتشار PowerToys بروید ، سپس آخرین نسخه ابزار را بارگیری و نصب کنید.

 2. پس از نصب ، برنامه PowerToys راه اندازی می شود. انتخاب کنید FancyZones از لیست

 3. حالا ، زیر ویراستار، انتخاب کنید ویرایشگر طرح را شروع کنیدبه

 4. ویرایشگر FancyZones راه اندازی می شود. در گوشه سمت راست پایین ، گزینه را انتخاب کنید یک طرح بندی جدید ایجاد کنیدبه

 5. در پنجره جدید ، طرح دلخواه خود را نامگذاری کنید ، سپس یکی از این دو را انتخاب کنید شبکه مشبک یا بومبه Canvas گزینه ای است که امکان همپوشانی مناطق را فراهم می کند.

 6. اکنون می توانید مناطق Snap Layouts خود را روی صفحه منتقل کنید. با کشیدن لبه ها اندازه منطقه را تنظیم کنید. اگر می خواهید ناحیه دیگری اضافه کنید ، دکمه بزرگ آبی اضافی را در پنجره ای که در مرکز صفحه ظاهر می شود فشار دهید.

 7. وقتی کارتان تمام شد ، را انتخاب کنید حفظ و کاربرد.

FancyZones را باز نگه دارید و می توانید از طرح بندی Snap سفارشی خود استفاده کنید.

چیدمان اسنپ ویندوز 11 بهره وری را افزایش می دهد

ادغام طرح های بیشتر Snap در ویندوز 11 یک حرکت عالی است. دسترسی آسان تر به طیف وسیع تری از طرح بندی ها با لمس یک دکمه باعث می شود صفحه نمایش شما سریعتر قبل از جلسه شلوغ کاری سریعتر سازماندهی شود. حتی اگر فقط چند ثانیه ذخیره شود ، همه آنها جمع می شوند.

با این حال ، هنوز کارهای زیادی باید انجام شود تا Snap Layouts به همان استاندارد FancyZones برسد. بنابراین ، اگر می خواهید از صفحه نمایش پیچیده تری با طرح بندی Snap سفارشی استفاده کنید ، FancyZones ابزاری برای شما است.


برنامه های مانیتور مجازی
7 برنامه مانیتور مجازی برای به حداکثر رساندن مانیتور فوق عریض شما

اگر یک مانیتور فوق عریض یا 4K دارید ، کنترل صفحه نمایش شما مهم است. در اینجا بهترین برنامه های تقسیم صفحه مجازی برای شما آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده