رفتن به نوشته‌ها

نحوه استفاده از حالت تاریک در iPhone یا iPad

در اینجا نحوه کارکرد حالت تاریک بر روی آیفون و آیپد و نحوه برنامه ریزی برای تنظیم آن به آفتاب آورده شده است.


آیفون با تصویر زمینه حالت تاریک و تاریک بیش از غروب آفتاب

Dark Mode به جای نمایش متن سیاه بر روی پس زمینه سفید و خیره کننده ، پالت رنگ را برای آسان تر کردن آیفون در چشم باز می کند. این امر به ویژه هنگام استفاده از iPhone شما در یک محیط تاریک بسیار مفید است ، اما برخی از افراد همیشه از حالت تاریک استفاده می کنند زیرا ترجیح می دهند شکل ظاهری آن چگونه باشد. حتی می تواند عمر باتری شما را افزایش دهد.

اگر در استفاده از حالت تاریک در iPhone تازه وارد هستید ، ما دقیقاً به شما نشان می دهیم که چه کاری انجام می دهد و نحوه روشن و خاموش کردن آن را نشان می دهیم. ما حتی به شما نشان خواهیم داد که چگونه حالت تاریک را برنامه ریزی کنید تا هنگام غروب خورشید به طور خودکار فعال شود.

حالت تاریک چیست؟

حالت تاریک با تغییر رنگ بندی آیفون شما اولویت را به رنگهای تیره می دهد و در شرایط کم نور ، صفحه را آسان تر می کند. این معمولاً به معنای پس زمینه سیاه با متن سفید است ، نه برعکس.

گالری تصاویر (2 تصویر)

وقتی حالت تاریک را بر روی iPhone خود فعال می کنید ، پالت رنگ برای تنظیمات ، هر برنامه Apple و حتی طیف وسیعی از برنامه های شخص ثالث تغییر می کند. همچنین می توانید تصویر زمینه روی صفحه اصلی را به یک پالت تیره تر تغییر دهید.

اگر آیفون شما از صفحه نمایش OLED استفاده می کند ، حالت تاریک حتی می تواند عملکرد باتری شما را افزایش دهد. این کار به این دلیل انجام می شود که صفحه نمایش OLED پیکسل ها را خاموش می کند تا سیاه خالص را نشان دهد ، که بیشتر در حالت تاریک اتفاق می افتد.

مرتبط: تفاوت بین QLED ، UHD و OLED چیست؟ بهترین چیست؟

از حالت تاریک در iPad یا Mac استفاده کنید

همچنین می توانید حالت تاریک را در iPad یا Mac به همراه اکثر دستگاه های Windows و Android فعال کنید.

اگر iPad دارید ، فقط مراحل زیر را برای کنترل حالت تاریک دنبال کنید. در iPad دقیقاً همان آیفون است. در مقابل ، شما باید از تنظیمات ترجیحی سیستم برای کنترل حالت تاریک Mac استفاده کنید.

چگونه حالت تاریک را بر روی آیفون خود فعال کنیم

ساده ترین راه برای روشن یا خاموش کردن حالت تاریک آیفون ، استفاده از مرکز کنترل است که فارغ از برنامه ای که استفاده می کنید ، می توانید در هر زمان به آن دسترسی داشته باشید.

برای انجام این کار این مراحل را دنبال کنید:

  1. در iPhone با Face ID ، از گوشه سمت راست بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا باز شود مرکز کنترل. اگر iPhone شما دکمه Home را دارد ، از پایین صفحه به سمت بالا بکشید.

  2. لمس کنید و نگه دارید لغزنده روشنایی برای باز کردن یک منوی بازشو با گزینه های بیشتر.

  3. ضربه زدن حالت تاریک دکمه برای روشن یا خاموش کردن حالت تاریک.

گالری تصاویر (2 تصویر)

اگر حالت تاریک به طور خودکار روشن یا خاموش شد ، آن را غیرفعال کنید بطور خودکار گزینه برنامه در بخش بعدی.

نحوه برنامه ریزی حالت تاریک بر روی آیفون خود

یکی از بهترین راه ها برای استفاده از حالت تاریک این است که آیفون به ترتیب هنگام غروب و طلوع آفتاب آن را به طور خودکار روشن و خاموش کند. به این ترتیب ، آیفون شما در شب به حالت تاریک تغییر حالت می دهد ، که باعث سهولت در نمایش صفحه می شود. اما پس از آن در طول روز به حالت نور باز خواهد گشت.

برای برنامه ریزی حالت تاریک در iPhone خود این مراحل را دنبال کنید:

  1. آن را باز کنید تنظیمات برنامه و رفتن به نمایشگر و روشنایی.

  2. زیر ظاهر بخش ، فعال کنید بطور خودکار گزینه.

  3. ضربه زدن تنظیمات خطی که برای انتخاب برنامه شما در حالت تاریک ظاهر می شود.

  4. زمانبندی حالت تاریک را انتخاب کنید غروب آفتاب تا طلوع آفتاب، بر اساس تنظیمات مکان iPhone شما. یا ضربه بزنید برنامه سفارشی و با انتخاب زمان تغییر حالت تاریک و روشن ، برنامه خود را تنظیم کنید.

وقتی حالت تاریک بر روی iPhone شما برنامه ریزی شده باشد ، همچنان می توانید آن را در Control Center روشن یا خاموش کنید. با این حال ، در زمان برنامه ریزی شده بعدی به برنامه بازمی گردد.

راه های دیگر برای رفع خستگی چشم در iPhone

استفاده از حالت تاریک در آیفون راهی عالی برای محدود کردن فشار چشم شماست که می تواند در اثر مشاهده طولانی در یک صفحه روشن ایجاد شود. اما حالت تاریک تنها ابزاری نیست که در اختیار شماست.

اگر از خستگی چشم رنج می برید ، باید Auto-Brightness و Night Shift را نیز فعال کنید تا آیفون با چشم راحت تر شود.


رایانه mac در زمینه آبی
نکات و برنامه هایی برای کاهش خستگی چشم در همه دستگاه های Apple شما

خستگی و خستگی چشم اغلب نتیجه رنگهای روشن و نور آبی است. اما اپل ابزارهای داخلی را برای جلوگیری از آن ارائه می دهد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید