28
مه

نحوه ادغام داده ها از چندین صفحه کار با استفاده از گزارش های سه بعدی در Excel

Excel 3D Reference فرمولی کوتاه و انعطاف پذیر است که به شما امکان می دهد با مراجعه به همان سلول یا دامنه سلول های مختلف در چندین صفحه محاسبات را انجام دهید. استفاده از فرمول های سه بعدی ، نیازی به مراجعه به هر سلول را از بین می برد که این امر محاسبات را ساده می کند. اگر فرمول سه بعدی را یک بار اعمال کنید ، شامل داده های ورق است که بعداً اضافه می کنید.

این مقاله بررسی خواهد کرد که چگونه تلفیق داده ها در یک صفحه می تواند به کاهش زمان لازم برای محاسبه داده ها در چندین صفحه کمک کند. مدیریت مقادیر زیادی از اطلاعات در یک صفحه کار می تواند آسان و کارآمد باشد ، در نتیجه نتایج دقیق با حداقل نیاز حاصل شود.

رویکردهای مختلف برای جمع بندی داده ها در Excel

در اکسل ، روش سنتی جمع بندی اطلاعات در بین چندین ورق ، افزودن دستی هر سلول با استفاده از تابع Sum است. در مقابل ، اگر مجموعه ای از فروش ماهانه در مدت زمان طولانی داشته باشید ، افزودن دستی آنها می تواند به طور فزاینده ای مشکل ساز شود.

این نیز یک روش پویا نیست ، بنابراین اگر یک صفحه اضافی اضافه کنید باید فرمول ها را دوباره تغییر دهید. بیایید نگاهی گذرا به چگونگی تلفیق داده ها ، در چندین ورق ، در یک صفحه با استفاده از Excel 3D Reference به جمع بندی سریع و دقیق داده ها کمک کنیم.

نحو مرجع اکسل 3D

به نحو فرمول مرجع سه بعدی توجه کنید که مقادیر موجود در سلولهای B4 را برای چهار صفحه به نام های ژانویه ، فوریه ، مارس و آوریل جمع می کند.

=SUM(January:April!B4)

همانطور که در بالا نشان داده شده است ، سه عنصر اصلی در فرمول 3D Excel وجود دارد. اشاره اول به نام برگه اول و آخر است که توسط یک علامت ویرگول از هم جدا شده است. در قسمت دوم همان سلول یا محدوده سلول ها ، هر چهار صفحه نشان داده شده است.

در این حالت از SUM استفاده می شود. در هنگام محاسبه می توانید از فرمول دیگری نیز استفاده کنید. با این حال ، نحو مرجع سه بعدی به همان صورت باقی مانده است. برای استفاده از 3D Excel Reference ، داده ها باید در هر چهار صفحه یکسان باشند.

مثال مرجع برای Excel 3D

حال بیایید منطق عملکرد 3D Excel را درک کنیم. برای ارزیابی این ، بیایید با استفاده از یک مجموعه داده آن را عملی کنیم.

نمونه داده هایی را که شامل فروش چهار ماهه ، تعداد موجودی کالا ، موجودی فروخته شده ، موجودی خریداری شده و بسته شدن موجودی کالا در پایان هر ماه است مشاهده کنید.

داده های ژانویه:

داده های ژانویه

داده های ماه فوریه:

داده های ماه فوریه

داده های ماه مارس:

داده های ماه مارس

داده های آوریل:

داده های آوریل

در مرحله اول ، داده های موجود را در چهار برگ ارزیابی کنید تا بررسی کنید آیا سازگار هستند. تنها در این صورت است که می توان منابع 3D را پیاده سازی کرد.

مرتبط: نحوه ترکیب چندین مجموعه داده در Microsoft Excel با استفاده از Power Query

اجرای مرجع سه بعدی

برای محاسبه کل فروش برای چهار ماه ، سلول را انتخاب کنید که در آن شکل ظاهر می شود

برای این مثال ، ارزش فروش برای هر چهار برگ در جعبه B3 است. داده های چهار برگه مرجع در همان سلول هستند. این محدوده از ژانویه تا آوریل ظاهر می شود ، زیرا به ترتیب برای هر دو برگه های شروع و پایان نام داده شده است.

1. یک سلول اضافه کنید B3 وجود دارد سلول مرجع.

2. از ژانویه تا آوریل ، دامنه را انتخاب کنید برای استفاده.

استفاده از مرجع سه بعدی در اکسل

3 مطبوعات وارد برای اجرای فرمول

برای اطمینان از اینکه فرمول به درستی اعمال شده است ، می توانید مقادیر یک مورد خاص را در مجموعه داده به صورت دستی جمع کنید. هنگامی که درست بودن آن را فهمید ، می توانید انتظار داشته باشید که محاسبات دیگر درست باشند تا زمانی که مقادیر یکسان باشند.

مرجع سه بعدی را در اکسل پیاده سازی کنید

روش مشابهی برای محاسبه کل فروش برای چهار ماه در مورد موجودیهای خریداری شده ، فروخته شده و بسته شده در پایان هر ماه اعمال می شود.

دامنه برای چهار ماه ثابت است ، در حالی که سلول مشخص شده بسته به موقعیت آنها در ورق های مختلف تغییر می کند. برای جمع بندی داده های سهام به مدت چهار ماه.

1. یک سلول اضافه کنید B4 وجود دارد سلول مرجع.

2. انتخاب کنید محدوده به ژانویه: آوریل.

اجرای فرمول سه بعدی برای داده های موجودی

آن را بکشید تا فرمول جمع 3D را با استفاده از سایر سلولهای ردیف اعمال کنید توالی تکمیل خودکار.

اجرای فرمول سه بعدی برای اشیا holiday تعطیلات

به همین ترتیب ، می توانید ارجاعات سه بعدی را به مجموعه ای از سلول ها در صفحه های مختلف اعمال کنید. در این حالت ، انتخاب ورق ها به همان صورت باقی می ماند.

با این حال ، شما باید به جای یک سلول ، کل دامنه را به عنوان مرجع انتخاب کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که داده ها در تمام ورق ها سازگار هستند.

یک صفحه جدید به یک کتاب کار اضافه کنید

مرجع Excel 3D با افزودن یک یا چند صفحه جدید ، داده ها را به طور خودکار به روز می کند ، به شرط آنکه این ورق ها در محدوده انتخاب شده در فرمول 3D باشند. بیایید ببینیم که چگونه کار می کند

همانطور که در زیر نشان داده شده است ، کل فروش برای چهار ماه 250،000 برای ماه های ژانویه تا آوریل بوده است.

جزئیات فروش قبل از افزودن برگه جدید

بیایید یک صفحه جدید حاوی داده های اواسط فوریه اضافه کنیم.

از اواسط ماه فوریه یک ورق اضافه کنید

ارزش فروش ورق را از اواسط ماه فوریه درج کنید. داده ها به طور خودکار در صفحه اصلی تجزیه و تحلیل چهار ماهه نشان داده می شوند.

تغییر در نتیجه برای تجزیه و تحلیل چهار ماهه

همانطور که در بالا نشان داده شده است ، کل فروش برای همه ماه ها مبلغ 10000 افزایش می یابد ، بنابراین ، بدون تغییر فرمول ، نتیجه به طور خودکار به روز می شود.

این انعطاف پذیری برای ردیابی رکورد فروش سالانه در مجموعه داده های عظیم مفید است. بیایید داده های سهام ، مقدار فروخته شده ، مقدار خریداری شده و داده های نهایی سهام را از اواسط ماه فوریه اضافه کنیم.

داده ها را برای اشیا other دیگر اضافه کنید

نگاهی بیندازید که مکمل فوق چگونه بر داده ها در صفحه تحلیل چهار ماهه تأثیر می گذارد.

تغییرات نهایی خودکار در داده ها

بنابراین ، فرمول مرجع با موفقیت تمام داده های صفحه اصلی را به روز می کند.

مرتبط: نحوه استفاده از Flash Fill و AutoFill در اکسل برای ورود خودکار داده ها

داده ها را برای استفاده از گزارش های سه بعدی سازگار کنید

وقتی می خواهید داده ها را از چند صفحه در یک صفحه ادغام کنید ، مطمئن شوید که آنها با شماره سلول مطابقت دارند. به عنوان مثال ، اگر سهام خریداری شده در یک جعبه مشخص روی ورق 1 قرار دارد ، باید آن را در همه جعبه های دیگر در همان جعبه قرار دهید. همچنین ، هنگام افزودن یک صفحه جدید ، داده ها را به درستی در سلول ها وارد کنید.

محاسبات را با Excel 3D Reference ساده تر کنید

پیاده سازی فرمولهای سه بعدی ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد ، اما اگر آنها را به درستی اجرا کنید ، نگهداری آنها آسان است. به شما امکان می دهد هر ماه داده های جدید اضافه کنید بدون اینکه از ابتدا محاسبات را انجام دهید.

فرمول سه بعدی همچنین احتمال تکرار یا از دست دادن فروش یک ماه خاص را از بین می برد. این قابلیت برای حسابدارانی که هر ماه بسته های داده را به روز می کنند بسیار مفید خواهد بود.


ابزارهای برقی
چگونه تجزیه و تحلیل داده های خود را با ابزار قدرت اکسل تجسم کنید

اکسل با ویژگی های پیشرفته مدیریت داده آن را از بین می برد. پس از استفاده از یکی از ابزارهای جدید ، همه آنها را می خواهید. با ابزارهای قدرت ، استاد تجزیه و تحلیل داده های خود شوید!

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.