25
آگوست

معرفی بهترین نرم افزار حسابداری رایگان در ایران

نرم افزار حسابداری رایگان تعداد زیادی در شبکه وجود دارد که می توانید از آنها برای مدیریت شبکه خود و محدود کردن پهنای باند مصرفی هر حساب استفاده کنید. در ادامه این مقاله در سایت با یک نکته ، قصد داریم بهترین نرم افزار حسابداری رایگان را ارائه دهیم و عملکردهای آن را با هم بررسی کنیم.

اگر آموزش شبکه های کامپیوتری شما به طور کامل نیاز به نرم افزار حسابداری را درک خواهید کرد. اگر می خواهید در مقیاس بزرگ متصل شوید ، باید از نرم افزار حسابداری حرفه ای استفاده کنید ، اما در شبکه های کوچک می توانید از برنامه های رایگان استفاده کنید و در هزینه های نرم افزار صرفه جویی کنید.

نرم افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار حسابداری نرم افزاری کاربردی برای مدیریت پهنای باند و مدیریت حساب های فرعی است که در شبکه های گسترده و عمومی استفاده می شود و یک نرم افزار کامل برای مدیریت مصرف پهنای باند اینترنت و همچنین سهمیه های اینترنتی است. هر دو کنترل پهنای باند در یک سازمان یا شبکه استفاده می شود.

نرم افزار حسابداری دارای ویژگی ها و مشخصات مختلفی است که هر مشتری یا سازمان با توجه به نیاز خود آنها را انتخاب می کند که به صورت رایگان یا با هزینه در دسترس هستند. هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری ، به چند نکته توجه کنید تا از مشکلات شبکه جلوگیری کنید.

نرم افزار حسابداری چه کارکردهایی باید داشته باشد؟

نرم افزار حسابداری رایگان یا پولی که انتخاب می کنید باید دارای ویژگی های مناسبی باشد که خدای نکرده در آینده مشکلی برای شبکه شما ایجاد نکند. این خصوصیات به شرح زیر است.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

 • استفاده از نرم افزارهای اصلی: سعی کنید تحت هیچ شرایطی از نرم افزارهای ترک خورده استفاده نکنید ، زیرا نرم افزارهای ترک خورده ممکن است خطاهای زیادی داشته باشند و روند مدیریت را مختل کنند.
 • از نرم افزارهای نصب استفاده کنید: به هیچ عنوان از نرم افزارهای قابل حمل استفاده نکنید و سعی کنید از برنامه های نصب شده بر روی ویندوز استفاده کنید ، زیرا ممکن است برنامه های قابل حمل در برخی موارد توسط سیستم شناسایی نشوند و مدیریت شبکه را مختل کنند.
 • انتخاب نرم افزار مستقل: سعی کنید از نرم افزاری که نیاز به سخت افزار جداگانه دارد اجتناب کنید.
 • برنامه بسیار پشتیبانی شده را انتخاب کنید.
 • انتخاب نرم افزار با پشتیبانی زبان فارسی: نرم افزارهای زیادی وجود دارند که خدمات را به صورت رایگان ارائه می دهند و همچنین از زبان فارسی پشتیبانی می کنند.

نرم افزار حسابداری رایگان

نرم افزار حسابداری رایگان

اگرچه تعداد زیادی نرم افزار حسابداری رایگان در کشور وجود دارد که این خدمات را ارائه می دهد ، اما بهترین نرم افزار حسابداری رایگان که می توان در ایران استفاده کرد تعداد انگشتان یک دست بیشتر نیست.

ویژگی های نرم افزار حسابداری رایگان

نرم افزار حسابداری رایگان شما باید ویژگی های خوبی داشته باشید تا بتوانید آن را برای شبکه خود انتخاب کنید. اگر نرم افزار ادعا می کند دارای ویژگی های زیر است ، ممکن است گزینه مناسبی برای انتخاب باشد.

تعداد حساب ها

یکی از مهمترین ویژگی های نرم افزار رایگان محدودیت تعداد حساب هایی است که باید از قبل انتخاب شوند. نرم افزار حسابداری رایگان شبکه خود را طراحی کرده و تعداد دقیق حساب های مورد نیاز را برآورد کنید. برنامه های رایگان معمولاً دارای محدودیت های حساب هستند و اشتراک های پولی را برای استفاده بیشتر ارائه می دهند. اگر به کمتر از 30 حساب نیاز دارید ، می توانید به راحتی از برنامه های رایگان ایرانی استفاده کنید.

پشتیبانی از زبان فارسی

ویژگی دیگر پشتیبانی از زبان فارسی است ، اگرچه این ویژگی برای حرفه ای ها کار نمی کند و آنها معمولاً به زبان انگلیسی کار می کنند ، اما اگر می خواهید شبکه ای برای مبتدیان طراحی کنید ، باید به این ویژگی توجه کنید.

سهولت نرم افزار

سهولت و استفاده کمتر از منابع سیستم یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب است نرم افزار حسابداری رایگان این به منظور کاهش هزینه خرید سرور اصلی است و سیستم در آینده مشکلی ندارد.

نصب آسان

این امر به ویژه برای کسانی که تازه وارد شبکه های وابسته خود شده اند بسیار مهم است. با اينكه آموزش حسابداری شبکه به شما نحوه کار کامل را آموزش می دهد و با نصب برنامه ها مشکلی بزرگ نخواهید داشت.

حفاظت از نرم افزار

برای جلوگیری از هک احتمالی آنلاین ، باید از نرم افزارهای حرفه ای و پولی استفاده کنید که امنیت بالایی دارند ، اما اگر می خواهید از خدمات رایگان استفاده کنید ، سعی کنید از برنامه های امن استفاده کنید.

ویژگی های برنامه حسابداری شبکه

سایر ویژگی هایی که برنامه های حسابداری باید داشته باشند شامل موارد زیر است.

 1. امکان مشاهده اطلاعات کامل برای کاربران متصل به اینترنت
 2. آدرس MAC کاربران متصل را نمایش دهید
 3. امکان تعیین اطلاعات برای دسترسی به اینترنت
 4. امکان پرداخت هزینه استفاده از اینترنت
 5. استفاده آسان از مراکز خدمات اینترنت پرسرعت ، مانند ISP ها
 6. ایجاد نقاط اینترنتی در هتل ها و رستوران ها
 7. مشاهده IP کاربران متصل به اینترنت
 8. میزان حجم مصرفی هر کاربر را مشاهده کنید
 9. امکان تعیین محدودیت صدا برای هر کاربر
 10. مشاهده حجم بارگذاری شده برای هر کاربر
 11. زمان اتصال به اینترنت کاربر را نشان می دهد
 12. امکان مشاهده کاربرانی که آنلاین هستند
 13. یک شبکه Wi-Fi رایگان با محدودیت های شبکه ایجاد کنید
 14. و…

بهترین نرم افزار حسابداری رایگان

چندین نرم افزار حسابداری رایگان در ایران وجود دارد که هریک دارای ویژگی ها و محدودیت های خاصی هستند. در زیر برخی از برنامه های حرفه ای را با ویژگی های مهم آنها شرح می دهیم تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

سیگما

نرم افزار حسابداری سیگما یکی از نرم افزارهای رایگان ایرانی است که به دلیل ویژگی های جذاب در بین بهترین ها قرار دارد.

اگر با ابزار Network Plus Network کار کرده اید یا می خواهید با ابزارهای جدید ملاقات کنید آموزش شبکه + Get Networking این نرم افزار برای شما مناسب است.

ویژگی های نرم افزار سیگما

نرم افزار سیگما دارای ویژگی های جذابی است که در اکثر موارد انتخاب آن را مقرون به صرفه کرده است. از مهمترین ویژگی های موارد زیر می توان نام برد.

 1. حجم و مدیریت ترافیک اینترنت
 2. امکان احراز هویت کاربران
 3. سیستم گزارش حرفه ای
 4. ایمنی بالا
 5. نگهداری راحت

نرم افزار حسابداری رایگان IBSmng

IBSmng

نرم افزار حسابداری رایگان IBSmng یکی از مشهورترین نرم افزارهای موجود است که از امنیت بالایی نیز برخوردار است.عملکردهای اصلی این نرم افزار کاملا رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و می تواند در شبکه های چند کاربره مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگیهای مهم آن به شرح زیر است.

 1. پنل کاملاً پاسخگو برای استفاده از تلفن های هوشمند
 2. پنل با رابط کاربری عالی
 3. فرصتی برای ایجاد کاربر
 4. گزارشات پیشرفته
 5. سرعت نسبتاً بالا
 6. نصب آسان
 7. امنیت مناسب

یک سیستم قدرتمند که می تواند تمام نیازهای شما را برای کنترل و حفظ حداکثر کیفیت شبکه در اندازه ها ، اندازه ها و الزامات مختلف برآورده کند.

نرم افزار Kerio Control

شاید یکی از محبوب ترین برنامه های حسابداری آنلاین که به صورت رایگان در دسترس کاربران است ، Kerio باشد. این نرم افزار دارای ویژگی های جذاب بسیاری است که باعث محبوبیت آن شده است.

این برنامه توسط Kerio ساخته شده است ، که یکی از مهمترین شرکت ها است آموزش امنیت شبکه آن تولید می شود.

ویژگی های این نرم افزار به شرح زیر است:

 • انعطاف پذیری بالا
 • امنیت بالا
 • چند پلت فرم
 • احراز هویت کاربر
 • پشتیبانی از NAT
 • SSL پیشرفته
 • گزارش های ایمیل
 • یک فایروال حرفه ای وجود دارد
 • گزارش نفوذ به شبکه
 • و…

آموزش حرفه ای کار با این نرم افزار با عنوان آموزش مقدماتی برای کنترل کرایو یک وب سایت فرادرس وجود دارد که نحوه کار با آن را از مبتدی تا پیشرفته آموزش داده است و می توانید بدون نیاز به تجربه از آن استفاده کنید.

نرم افزار مدیریت ISA

این نرم افزار یکی از بهترین برنامه های رایگان مدیریت پهنای باند است ، اگرچه جزو نرم افزارهای حسابداری طبقه بندی نمی شود ، اما دارای ویژگی های منحصر به فرد است اما به دلیل حرفه ای بودن آن برای مبتدیان توصیه نمی شود و اگر حرفه ای هستید ، انگلیسی خوبی دارید ، می توانید تا بتوانید از امکانات رفاهی آن استفاده کنید.

نرم افزار حسابداری آنلاین

این نرم افزار حسابداری از فناوری ابری استفاده می کند و برای استفاده در ایران نیاز به تأیید پلیس FATA دارد. این نرم افزار یکی از خدمات ارائه شده توسط شرکت های حسابداری آنلاین با ویژگی های جدید در بستر ابر یا ابر است که ویژگی اصلی آن عدم نیاز به نصب بر روی سرور است و خدمات آن به صورت آنلاین در تمام نقاط جهان در دسترس است. به از مهمترین ویژگیهای موارد زیر می توان نام برد.

 1. کاربر را به صورت جداگانه و گروهی شناسایی کنید
 2. امکان انجام نظرسنجی بین مصرف کنندگان
 3. کنترل پهنای باند
 4. امنیت بالا
 5. توانایی حفظ استفاده از اینترنت
 6. گزارش حرفه ای در مورد مصرف کننده
 7. قابلیت درج آگهی
 8. توانایی دعوت به عمل و …

نتیجه

در این مقاله ، ما 5 مورد از بهترین برنامه های حسابداری رایگان خدمات شما را ارائه کرده ایم که دارای ویژگی های جذابی هستند. با این حال ، نرم افزارهای دیگری مانند دلتا اپل وجود دارد که می توان آنها را تقریباً به اندازه این نرم افزارها در نظر گرفت.

در عین حال ، بهترین راه برای انتخاب نرم افزار مناسب کار و کسب تجربه از رابط کاربری آن است ، اما اگر تجربه کافی با این نرم افزار ندارید و قصد دارید آموزش شبکه بهترین راه برای شروع مشورت با معلمان است.

اگر معلمان حرفه ای را نمی شناسید و آموزش مناسب را پیدا نکرده اید ، می توانید به سایت مراجعه کنید فرادرس معلمان مختلف را توصیه و مقایسه کنید و نظرات دانش آموزان آنها را ببینید.

منبع : https://techtip.ir/