رفتن به نوشته‌ها

مشکل عدم اتصال به اینترنت در گوشی های شیائومی را حل کنید

اگرچه سامسونگ در حال حاضر محبوب ترین گوشی در جهان است ، بلندتر از آیفون ، اما مارک تلفن شیائومی با معرفی گوشی های اقتصادی و میان رده با ویژگی های گوشی های پیشرو ، توپ را از هواوی گرفته و به دو کره نزدیک می شود مارک ها.. او یک آمریکایی است.

البته یکی از دلایل قیمت پایین گوشی شیائومی ، مشکلات امنیتی و نرم افزاری پایین این گوشی ها است که هرگز مشابه آن را با مارک های سامسونگ یا اپل نخواهید دید. یکی از رایج ترین مشکلات این تلفن چینی ، مشکل اتصال آنها به داده تلفن همراه یا Wi-Fi است.

در بیشتر موارد ، مشکل عدم اتصال شیائومی به اینترنت ، مشکل تنظیمات گوشی است. در زیر نحوه حل مشکل تلفن هنگام اتصال به اینترنت را به شما آموزش می دهیم.

نحوه حل مشکل تلفن شیائومی هنگام اتصال به شبکه داده تلفن همراه

صرف نظر از سری و مدل تلفن شما ، در زیر نحوه حل مشکل اتصال به اینترنت تلفن همراه با استفاده از تنظیمات رابط کاربری MIUI در این تلفن چینی را آموزش می دهیم. توصیه می کنیم مراحل زیر را برای حل مشکل خود دنبال کنید.

اینترنت تلفن همراه را در تلفن های شیائومی تنظیم کنید

قبلاً به شما گفتیم که اکثر گوشی های شیائومی به دلیل مشکل در تنظیمات تلفن ، با اتصال به اینترنت مشکل دارند. بنابراین در اینجا ما می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. تلفن های شیائومی دارای تنظیماتی هستند که به ما امکان می دهد از حداکثر قدرت و کارایی این تلفن ها استفاده کنیم ، اما برخی از این تنظیمات اینترنت خط تلفن همراه شما را مختل می کند. با دنبال کردن مراحل زیر ، تلفن Xiaomi شما در اتصال به اینترنت با مشکل مواجه می شود.

تنظیمات APN را در گوشی های شیائومی تنظیم کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به بخش تنظیمات رابط کاربری MIUI گوشی Xiaomi خود بروید. سپس تنظیمات سیم کارت و داده تلفن همراه را وارد کنید. در این بخش ، مطمئن شوید که داده تلفن همراه فعال است. سپس به تنظیمات سیم کارت بروید ؛ نام اپراتور به طور پیش فرض نمایش داده می شود.

نام نقاط دسترسی یا گزینه APN را وارد کنید. روی یک APN جدید ضربه بزنید و SPN را به IMSI تغییر دهید. در نهایت ، روی نماد + ضربه بزنید تا یک APN جدید ایجاد شود و پس از بازگشت به پنجره قبلی ، آن APN را انتخاب کنید.

شبکه های تلفن همراه

حال ، در صورت بازگشت به پنجره تنظیمات سیم کارت ، می توانید به شبکه مورد نظر دسترسی داشته باشید و اگر انگشت خود را روی آن نگه دارید ، چندین گزینه در اختیار خواهید داشت. تلفن را روی بالاترین سرعت داده تلفن همراه تنظیم کنید ؛ اگر تلفن شما می تواند به 5G متصل شود ، آن را روی 5G و اگر می تواند به 4G متصل شود ، آن را روی 4G تنظیم کنید. به عنوان مثال ، اگر منطقه شما تحت پوشش 5G نباشد ، تلفن به طور خودکار به تنظیمات 4G باز می گردد ، اما عکس آن صادق نیست.

رومینگ داده را فعال کنید

به قسمت تنظیمات سیم کارت و داده تلفن همراه بروید و گزینه رومینگ داده را فعال کنید. گاهی اوقات این مشکل اتصال تلفن شیائومی به اینترنت تلفن همراه را حل می کند. این گزینه تا زمانی که در کشور خود هستید هزینه اضافی برای شما نخواهد داشت.

محدودیت استفاده از داده تلفن همراه را خاموش کنید

یکی از دلایلی که ممکن است مانع استفاده از اینترنت همراه در تلفن های شیائومی شود این است که امکان محدود کردن مصرف داده های تلفن همراه روشن است. این گزینه برای جلوگیری از استفاده بیش از حد از اینترنت همراه بدون اطلاع شما طراحی شده است. برای غیرفعال کردن این گزینه یا افزایش محدودیت داده تلفن همراه ، موارد زیر را انجام دهید:

  • تنظیمات تلفن را وارد کرده و سپس به تنظیمات سیم کارت و شبکه تلفن همراه بروید
  • روی Set Data Plan ضربه بزنید
  • گزینه Data Plan را انتخاب کنید

در پنجره ای که برای شما باز می شود ، می توانید حداکثر مصرف داده تلفن همراه را تنظیم کرده و آنچه بعد از پایان بسته اینترنت خود اتفاق می افتد را انتخاب کنید.

محدودیت استفاده از داده تلفن همراه را خاموش کنید

راه حل های دیگر

اگر هیچ یک از موارد بالا مشکل تلفن Xiaomi را با اتصال به اینترنت حل نکرد ، می توانید راه حل های زیر را امتحان کنید:

تلفن را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که تلفن به روز است

گاهی اوقات با راه اندازی مجدد ساده مشکل عدم اتصال تلفن به اینترنت حل می شود. همچنین ، ببینید آیا تنظیمات به روز رسانی خودکار تلفن شما فعال است یا خیر. بهتر است این گزینه را فعال کنید و اگر نمی خواهید گوشی شما به طور خودکار به روز شود تا در مصرف اینترنت صرفه جویی شود ، هر زمان که به اینترنت رایگان دسترسی دارید ، آن را به صورت دستی به روز کنید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. یکی از دلایلی که باعث می شود گوشی شیائومی به اینترنت متصل نشود این است که به روز نشده است.

مشکل تلفن Xiaomi را در اتصال Wi-Fi حل کنید

تلفن های شیائومی همچنین می توانند در اتصال به Wi-Fi مشکل داشته باشند. در زیر برخی از این مشکلات و راه حل های آنها را ارائه می دهیم.

سرعت Wi-Fi بسیار پایین است

برای حل این مشکل ، می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

حالت ترافیک شدید را فعال کنید

برای فعال کردن این حالت ، می توانید به تنظیمات تلفن بروید و سپس به برگه Wi-Fi بروید و موارد زیر را انجام دهید:

  • ابتدا مطمئن شوید گزینه Wi-Fi Assistant فعال است
  • سپس گزینه Traffic Mode را انتخاب کنید
  • این گزینه را فعال کرده و روی حالت شدید قرار دهید.

به این ترتیب ، سرعت Wi-Fi صرف فرآیندهای پس زمینه مانند به روزرسانی یا استفاده از اینترنت از برنامه های شبکه های اجتماعی نمی شود و کل پهنای باند صرف کارهایی می شود که شما در حال حاضر با تلفن خود انجام می دهید.

حالت ذخیره باتری را غیرفعال کنید

اگرچه گزینه صرفه جویی در باتری می تواند در مواقعی که باتری شما کم است و باید تلفن خود را روشن کنید مفید باشد ، اما معمولاً آن را خاموش کنید تا حداکثر سرعت انتقال داده Wi-Fi را افزایش دهید. برای این کار ، به تنظیمات for بروید و باتری و عملکرد را انتخاب کنید. گزینه. سپس ، اگر حالت ذخیره باتری فعال است ، آن را غیرفعال کنید.

حالت ذخیره باتری را غیرفعال کنید

اتصال به شبکه Wi-Fi امکان پذیر نیست

هنگامی که سعی می کنید با تلفن Xiaomi خود به Wi-Fi متصل شوید ، اما این امکان پذیر نیست ، ممکن است نقص خاصی در گوشی وجود داشته باشد. در این شرایط اولین کاری که باید انجام دهید این است که تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید.

اگر با راه اندازی مجدد تلفن مشکل برطرف نشد ، Wi-Fi و تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید. گاهی ممکن است ما آگاهانه یا ندانسته تنظیمات وای فای و شبکه گوشی را طوری تغییر دهیم که امکان اتصال به وای فای وجود نداشته باشد. در این حالت ، بازگرداندن تنظیمات به حالت اول با توجه به مراحل زیر ، این مشکل را حل می کند:

  • تنظیمات تلفن خود را وارد کنید
  • به برگه Connection and Sharing بروید
  • گزینه بازیابی تنظیمات کارخانه یا بازگرداندن تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید.

نتیجه

بسیاری از مدل های گوشی شیائومی ، اگرچه از نظر مشخصات عالی به نظر می رسند ، اما به دلیل مشکلات نرم افزاری یا طراحی ضعیف سیستم عامل ، قیمت آنها کمتر از سامسونگ یا آیفون است.

یکی از رایج ترین مشکلات تلفن های شیائومی عدم اتصال به اینترنت تلفن همراه یا Wi-Fi است که گاهی اوقات با انجام تنظیمات تلفن ، راه اندازی مجدد تلفن ، به روز رسانی تلفن یا تنظیم مجدد آن حل می شود.

پایان گزارش

این مقاله فقط برای اهداف تبلیغاتی است و Anzel Web هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید