30
آگوست

مزایا و محدودیت های برنامه نویسی برای Android با C #

برنامه نویسی اندروید با سی شارپ به دلیل اینکه مدرن ، ساده و شی گرا است ، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این زبان برنامه نویسی دارای ویژگی های جذابی است که پس از شکستن انحصار Windows و NET Freamwork ، استفاده از آن در توسعه برنامه های کاربردی برای اندروید افزایش یافته است.

پس از معرفی دو سیستم عامل Xamarin.Android و Xamarin.IOS ، کسانی که مایل به تولید برنامه های کاربردی برای Android هستند آموزش برنامه نویسی اندروید آنها در C #شروع کردند. اگرچه استفاده از زبان برنامه نویسی C # سرعت برنامه نویسی را در مقایسه با پایتون کند می کند ، اما ساخت بازی های پیچیده با گرافیک عالی با یونیتی را ممکن می سازد.

برنامه نویسی اندروید با C # چندین سال است که پیشرفت می کند و توسعه دهندگان برنامه های ویندوز تشویق شده اند تا برنامه های Android و iOS را در C # با افزودن Zamarin به ویژوال استودیو مستقر کنند.

زبان برنامه نویسی C # C #

زبان برنامه نویسی C # C #

زبان برنامه نویسی C # یکی از مهمترین زبان های دات نت است که توسط شرکت بزرگ مایکروسافت ارائه می شود و در برنامه نویسی ویندوز حرفی برای گفتن دارد.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

C # یک زبان برنامه نویسی جهانی و قدرتمند است ، اما هنوز ساختار بسیار ساده ای دارد و آموزش سی شارپ همچنین بسیار راحت خواهد بود و یادگیری صفر تا صد آن کمتر از یک ماه طول می کشد.

C # یک زبان برنامه نویسی شی گرا است و مربوط به زبان های برنامه نویسی C و C ++ است. با پیشرفت های جدید و افزودن Xamarin ، این زبان برنامه نویسی به یکی از پرکاربردترین زبان ها در جهان تبدیل شده است و برنامه نویسی Android با C #رونق می گیرد.

C # یک زبان چند پلتفرمی است که باعث محبوبیت بسیار آن شده است ، که ایجاد برنامه های کاربردی برای سیستم عامل های Android ، iOS ، Windows و به طور معمول را آسان می کند. در زیر مهمترین پلتفرم هایی است که می توانید با زبان برنامه نویسی C # پشتیبانی کنید.

 • برنامه نویسی پلتفرم اندروید
 • برنامه نویسی در ویندوز
 • برنامه نویسی پلتفرم IOS
 • برنامه نویسی شبکه سی شارپ
 • توسعه بازی حرفه ای

مزایای زبان برنامه نویسی C #

ویژگی های قابل توجه این زبان برنامه نویسی نیز برای کاربران ملموس خواهد بود. به دلیل پشتیبانی زیاد از این زبان ، مایکروسافت که گهگاه به روزرسانی های جدیدی را به آن اضافه می کند ، استفاده از آن را در توسعه برنامه ها افزایش داده است. مهمترین ویژگی های C # را می توان به شرح زیر توصیف کرد:

 • سی شارپ یک زبان سطح بالا است.
 • C # حاوی داده های منطقی است.
 • در نسخه های به روز شده این زبان ، عملکرد اصلی را می توان Async تعریف کرد.
 • می توانید از کلمه “پیش فرض” برای فراخوانی میزان داده های پیش فرض موجود در آن استفاده کنید.
 • قابلیت استفاده از چندین پلتفرم
 • سازگاری کامل با ویندوز
 • سرعت بالا
 • شی گرا بودن
 • کتابخانه ها مفید و متعدد هستند

علاوه بر این مزایا ، مایکروسافت برنامه Xamarin را برای C #خریداری کرده است ، بنابراین کاربران می توانند به راحتی از آن برای برنامه ریزی سیستم عامل های تلفن همراه استفاده کنند. این یک پلت فرم برنامه نویسی برای Android و iOS است.

همچنین اینها آموزش زبان C ++ آنها می توانند به راحتی این زبان را بیاموزند ، که مزیت خوبی برای برنامه نویسان باسابقه است.

محدودیت زبان برنامه نویسی سی شارپ

محدودیت زبان برنامه نویسی سی شارپ

اگرچه این زبان برنامه نویسی دارای مزایای جذابی است ، اما دارای محدودیت ها و معایبی است که می تواند توسعه برخی برنامه ها را برای شما دشوار کند. مهمترین محدودیتهای این زبان موارد زیر است.

 • از آنجا که این زبان از C مشتق شده است ، یادگیری آن برای کسانی که C را نمی دانند دشوار است. با این حال ، اگر کمی به زبان C تسلط داشته باشید ، سرعت یادگیری C # برای شما بسیار بیشتر خواهد بود.
 • قدرت جمع آوری متوسط
 • اتصال سخت با API های مختلف
 • انعطاف پذیری پایین
 • مناسب برای مبتدیان

با C # و Zamarin برنامه بسازید

با C # و Zamarin برنامه بسازید

قبل از سال 2011 ، هیچ صحبتی مبنی بر ایجاد برنامه اندرویدی با C #وجود نداشت ، زیرا این ویژگی برای این زبان در .net وجود نداشت. به همین دلیل ، با توسعه سیستم عامل اندروید و افزایش تعداد کاربران آن ، مایکروسافت تصمیم گرفت از زبان برنامه نویسی C # خود برای توسعه برنامه های کاربردی برای اندروید استفاده کند. بنابراین ، در سال 2011 ، یکی از شرکت های نرم افزاری بازار ، Zamarin (که قبلاً زبان C را برای توسعه برنامه لینوکس با Mono در سال 2000 پیاده سازی کرده بود) ، مأموریت یافت تا یک پلت فرم برای اطمینان از استفاده از زبان C # در Gave Android ایجاد کند. و سیستم عامل های iOS

و پس از مدتی ، برنامه ای به نام Zamarin Studio وارد بازار شد که امکان توسعه و برنامه نویسی برنامه های کاربردی برای Android و IOS در C #را فراهم کرد.

به همین دلیل پس از مدتی مایکروسافت آموزش برنامه نویسی موبایل با زامارین همچنین راه اندازی شد تا متخصصان C # بتوانند برنامه هایی را در محبوب ترین سیستم عامل های بازار ، یعنی Android و iOS توسعه دهند.

پس از مدتی و در سال 2016 ، مایکروسافت سهام Zamarin Studio را خریداری کرد تا کنترل کامل برنامه Zamarin Studio را در دست بگیرد و اکنون زیر مجموعه مایکروسافت است.

برنامه نویسی اندروید با C #

پس از افزودن فناوری Zamarin در C #، امکان توسعه برنامه های کاربردی برای Android ، iOS ، Windows Phone و Mac برای این زبان وجود داشت. از این پس دیگر برای نوشتن برنامه های کاربردی برای Android و iOS دیگر نیازی به جاوا و سوئیفت نخواهید داشت ، بلکه به سادگی با تسلط بر سی شارپ و کار با زامارین ، می توانید انواع برنامه های موبایل را در سریع ترین زمان ممکن ایجاد کنید.

Xamarin Video و Xamarin برای Visual Studio

Xamarin یک شرکت نرم افزاری مستقر در سان فرانسیسکو است که ابزارهای توسعه نرم افزار تجاری را تولید می کند. این شرکت با ارائه برنامه Xamarin Studio ، که با استفاده از زبان برنامه نویسی C # و چارچوب .NET ساخته شده است ، به کاربران خود اجازه می دهد تا برنامه هایی را برای سیستم عامل های Android ، iOS و Windows توسعه دهند.

همانطور که گفته شد ، Zamarin Studio یک فناوری جدید است که به توسعه دهندگان C # اجازه می دهد تا برنامه هایی را بر روی سیستم عامل های Android ، iOS ، Windows Phone و Macintosh بسازند و با تسلط بر چارچوب این نرم افزار ، به راحتی می توانید برای هر یک از اینها برنامه بنویسید. OS.

البته Xamarin Studio اکنون منسوخ شده است و برنامه جدید Xamarin برای Visual Studio معرفی شده است که دارای ویژگی های جذابی است و بنابراین برنامه نویسان دیگر از Zamarin Studio استفاده نمی کنند.

پس از معرفی Zamarin برای ویژوال استودیو ، C # را می توان یکی از بهترین ها دانست زبانهای برنامه نویسی اندروید قرارداد. Visual Studio یکی از بهترین چارچوب های موجود در بازار است که از زبان های مختلف پشتیبانی می کند ، بنابراین Zamarin سعی کرد برنامه شما را به Visual Studio متصل کند تا توسعه دهندگان C # مجبور به توسعه برنامه های کاربردی برای Android نشوند. به استودیو Zamarin بروید.

مقایسه برنامه نویسی اندروید با C # و جاوا

مقایسه برنامه نویسی اندروید با C # و جاوا

همیشه این سوال پیش می آید که در برنامه نویسی اندروید چرا از Zamarin و C # به جای جاوا استفاده می شود. برنامه های تولیدی با این دو زبان ممکن است از نظر سرعت ، حجم و زمان برنامه نویسی تفاوت نداشته باشند ، اما تفاوت هایی وجود دارد که برتری زبان برنامه نویسی C # را بر جاوا تعیین می کند.

اولین چیزی که هنگام انتخاب بین دو زبان برنامه نویسی باید در نظر داشته باشید ، هدف نهایی است. با این حال ، نمی توان تصمیم گرفت که کدام زبان بهترین است و معمولاً بر اساس نیازهای برنامه انتخاب زبان است. اما اگر یکی از این دو زبان را برای تحصیل انتخاب کنید ، بحث کمی متفاوت خواهد بود و بازار کار و آینده شغلی نیز بر انتخاب آنها تأثیر می گذارد.

بازار کار C # و جاوا

از نظر بازار کار ، C # بهتر از جاوا رتبه بندی می شود ، دلیل اصلی آن فناوری پیشرفته و چند پلتفرمی بودن آن است. زبان برنامه نویسی C # کارآمدتر است و در توسعه ویندوز ، لینوکس ، اندروید ، iOS و حتی بازی های رایانه ای استفاده می شود ، بنابراین فرصت های بیشتری برای کار نسبت به جاوا وجود خواهد داشت.

درآمد برنامه نویسان حرفه ای C # نیز بیشتر از برنامه نویسان جاوا است ، اگرچه این مقایسه درآمد در ایران است و از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

بازار برنامه نویسی اندروید به آرامی از جاوا و C # به پایتون در حال حرکت است. بنابراین ، اگر هنوز یادگیری زبان برنامه نویسی برای تولید و توسعه برنامه های کاربردی برای Android را شروع نکرده اید ، ما پیشنهاد می کنیم آموزش زبان پایتون شروع کنید زیرا در آینده بازار خوبی خواهید داشت.

کتابخانه و قاب

کتابخانه و قاب

اگرچه هر دو زبان ، زبان های منبع باز هستند و کتابخانه ها و چارچوب های متفاوتی برای آنها نوشته شده است ، اما به دلیل سابقه زیاد و محبوبیت C #، تعداد کتابخانه های مفید و کاربردی در این زبان برنامه نویسی بیشتر از جاوا است. البته ، از این نظر ، هر دو زبان برنامه نویسی پشت Python هستند.

با توجه به چارچوب های زیاد ، هر دو زبان تقریبا برابر خواهند بود و هیچ یک مزیت قابل توجهی در این زمینه نخواهند داشت.

زمان مطالعه

زبان برنامه نویسی جاوا را بیاموزید برای دانش آموزان ، زمان کمتر از C # طول می کشد و احتمالاً می توانید سریعتر از یک متخصص C # متخصص جاوا شوید. با این حال ، اگر قبلاً زبان های برنامه نویسی C یا C ++ را آموخته اید ، C #دریافت خواهید کرد.

منابع آموزشی

منابع آموزشی به لطف سایتهای آموزشی آنلاین در چند سال گذشته بسیار گسترده شده است و مربیان مختلف برنامه نویسی اندروید آموزشهای آنلاین زیادی را در سایتهای خود یا سایتهای رابط مانند سایت Faradres ارسال کرده اند.

با استفاده از سایتهای آموزش حرفه ای مانند Faradres ، دسترسی به معلمان معتبر و آموزش حرفه ای در C # و جاوا بسیار آسان شده است. این سایت به دلیل تعداد زیاد دانشجویان شهریه بسیار پایینی از دانشجویان دریافت می کند و بار علمی بسیار بالایی را در اختیار آنها قرار می دهد. همچنین ، داشتن آموزش های مبتنی بر مورد که صفر تا صد توسعه برنامه اندروید را با روش های مختلف و زبان های برنامه نویسی مختلف ارائه می دهند ، تجربه شما را افزایش می دهد.

با رجوع به وب سایت فرادرس می توانید هزینه آموزش برنامه نویسی اندروید با برنامه نویسی C # و جاوا را مشاهده کرده و یکی از آموزشها را با توجه به بودجه خود دنبال کنید. همچنین بسیاری از آموزش های مقدماتی رایگان در این سایت وجود دارد که می توانید از آنها برای افزایش اطلاعات هر زبان برنامه نویسی استفاده کنید.

منبع : https://techtip.ir/