31
مه

مدیر اجرایی اینتل می گوید رفع کمبود تراشه جهانی ممکن است سالها به طول انجامد

مدیر عامل جدید اینتل هشدار داد که کمبود تراشه ممکن است چندین سال طول بکشد.


شیار پردازنده را روی صفحه سیستم باز کنید

کمبود تراشه جهانی ممکن است در سال 2022 به پایان نرسد و به گفته مدیر عامل جدید اینتل سالها طول می کشد تا به طور کامل برطرف شود و این به دلیل فشار سنگین زنجیره های تأمین جهانی است.

اینتل از کمبود طولانی مدت تراشه هشدار می دهد

پت گلسینگر ، مدیرعامل جدید اینتل ، در یک جلسه مجازی در Computex در تایپه صحبت کرد ، زمانی که به طور خلاصه به مسئله کمبود تراشه جهانی در بسیاری از بخش های فناوری از اتومبیل های الکتریکی گرفته تا رایانه ها ، تلفن های هوشمند و تبلت ها ، کنسول های بازی ، کارت گرافیک و موارد دیگر پرداخت.

رویترز به نقل از:

اما در حالی که این صنعت برای غلبه بر محدودیت های کوتاه مدت اقداماتی انجام داده است ، اما هنوز هم ممکن است چندین سال طول بکشد تا اکوسیستم با کمبود ظرفیت ریخته گری ، بسترها و اجزای سازگار کنار بیاید.

به عبارت دیگر ، انتظار داشته باشید که کمبود تراشه تا سال 2022 ادامه یابد.

چرا تراشه کم است؟

بحران سیلیکون نتیجه طوفان کاملی از عوامل زیر است:

  • پاندمی کووید: افراد در حال انجام تنظیمات خود برای کار در خانه هستند.
  • نتیجه گیری: ما ابزارهای جدیدی خریداری کردیم تا در حین قفل سرگرم شویم.
  • مشکلات تولید: تراشه های گیاهی به دلیل پروتکل های بهداشتی به طور موقت شکسته شدند.

در مجموع ، این عوامل منجر به تقاضای بی سابقه جهانی نیمه هادی شده است که نمی تواند به موقع تأمین شود ، مهم نیست که چطور نگاه می کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=sfAyXjRFUJk

خود مدیر عامل اینتل نیز این موضوع را تأیید می کند و می گوید که وی معتقد است این “چرخه رشد انفجاری در [the demand for] نیمه هادی ها “زنجیره های تامین کننده نیمه هادی جهانی را غیرقابل تحمل بار می آورند.

بحران در صنعت تراشه

برای بدتر کردن شرایط ، سازندگان تراشه نمی توانند فقط به دنبال حل مشکل این مشکل باشند – ساخت یک کارخانه نیمه هادی پیچیده از ابتدا میلیاردها دلار و 24-28 ماه طول می کشد تا زمانی که بتواند تراشه های حجمی را استخراج کند.

اینتل نیز به نوبه خود 20 میلیارد دلار در دو کارخانه کاملاً جدید در آریزونا سرمایه گذاری کرده و ظرفیت تولید تراشه فعلی خود را گسترش می دهد. علاوه بر این ، اینتل کارخانه های خود را به روی مشتریان خارجی باز خواهد کرد ، کاری که قبلاً هرگز انجام نشده است.

علاوه بر این ، سازنده تراشه مشکل دار قصد دارد در سایر نقاط ایالات متحده و اروپا گسترش یابد. گلسینگر اخیراً بدون جزئیات بیشتر گفت: “این اقدام باید” زنجیره تأمین نیمه هادی پایدار و ایمن را برای جهان فراهم كند. ”

مرتبط: کمبود تراشه چگونه بر صنعت بازی تأثیر می گذارد

سازندگان الکترونیک سامسونگ ، سونی و ایکس باکس گفته اند که کمبود تراشه های جهانی حداقل تا سال 2022 ادامه خواهد داشت و این مسئله ماهیت جهانی را برجسته می کند.

کارت های گرافیک اکنون گران تر از قبل هستند. برخی از مک و آی پد کمبود دارند. فروش نینتندو سوییچ تحت تأثیر قرار می گیرد. و موفقیت در خرید پلی استیشن 5 در سال 2021!

در همین حال ، شرکت نیمه هادی تایوانی رقیب (TSMC) 100 میلیارد دلار برای افزایش ظرفیت تولید خود اختصاص داده است. برای اینکه شما درک بهتری از دامنه بزرگ این مشکل داشته باشید ، TSMC در سال 2020 با ظرفیت کامل کار می کرد – و این بزرگترین کارخانه نیمه هادی در جهان است که ما در مورد آن صحبت می کنیم.


تراشه نیمه هادی
چرا کمبود جهانی تراشه وجود دارد و چه زمانی پایان می یابد؟

کمبود تراشه به همین دلیل است که شما نمی توانید PS5 بخرید و چرا GPU جدید شما می تواند دو برابر هزینه داشته باشد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.