مجرمان اینترنتی می خواهند از واکسن بهره بگیرند

واکسیناسیون

در چند ماه گذشته ، اخبار زیادی در مورد واکسن COVID-19 دیده ایم ، از اعتیاد به مواد مخدره در اطراف انتشار تا ترس از عوارض جانبی احتمالی.

مثل همیشه در یک رویداد بزرگ ، مجرمان اینترنتی به دنبال استفاده از فرصتی هستند که به آنها می دهد. شرکت پست الکترونیکی ابر GreatHorn مدل جدیدی از تکنیک ها را برای سوit استفاده از نگرانی های کاربران ایمیل آسیب پذیر با جعل اطلاعات مهم در مورد واکسن ها شناسایی کرده است.

از ژانویه سال جاری ، هر دو ایمیل معتبر و مشکوک حاوی کلمه “واکسن” افزایش یافته اند ، اما ایمیل های مشکوک بیش از 50 درصد از کل ایمیل های ارسالی از ایمیل های معتبر پیشی گرفته اند. در هفته اول مارس 2021 ، ایمیل های مشکوک با واکسن از ژانویه دو برابر شده است.

حملات فیشینگ مرتبط با واکسن با پیوند به PDF که قرار بود گزارش واکسیناسیون باشد ، پیدا شد ، اما در واقع یک پیوند فیشینگ بود که کاربران را وادار به افشای جزئیات ورود به سیستم Office 365 خود می کند. این ایمیل حتی حاوی متن اطمینان بخشی است ، “پرونده های محافظت شده برای ویروس های ضد هرزنامه Office 365 اسکن شده است. ” مهاجمان همچنین برای تقویت بیشتر تقلب ، یک صفحه CAPTCHA را به عنوان بخشی از ورودی نمایش می دهند.

وبلاگ GreatHorn خاطرنشان می کند: “در حالی که مجرمان اینترنتی به جستجوی موضوعات مرتبط و غالباً فوری ادامه می دهند ، شناسایی و از بین بردن تهدیدات سازمان و کاربران شما دشوارتر می شود. توانایی تجزیه و تحلیل URL ها ، استفاده از دید ماشینی برای شناسایی تلاش ها برای جمع آوری اعتبارنامه و درک الگوهای تاریخی ارتباط بین فرستندگان و گیرندگان برای حفظ کنترل بر داده ها و سیستم های سازمان شما حیاتی می شود. “

می توانید بیشتر بخوانید و تصاویر مربوط به حمله به وبلاگ GreatHorn را ببینید.

اعتبار تصویر: اولگ الکوف / شاتر استوک

دیدگاهتان را بنویسید