21
مارس

مایکروسافت به طور فعال Dolby Vision HDR را روی کنسول های سری Xbox آزمایش می کند

این به روزرسانی فقط برای کاربران Insider Alpha Ring در دسترس است و به زودی راه اندازی عمومی آن آغاز می شود.


Xbox X سری

مایکروسافت در حال آزمایش بازی های Dolby Vision HDR در Xbox Series S و X است. این شرکت ویژگی کاربر Xbox را با نسخه 2104 در حلقه Insider Alpha راه اندازی می کند.

این به روزرسانی امکان بازی های Dolby Vision را در Xbox Series S و X برای عناوینی فراهم می کند که از فناوری HDR پشتیبانی می کنند. کنسول های بازی اکنون از بازی های HDR10 پشتیبانی می کنند.

بازی های Xbox با Dolby Vision کیفیت تصویر بهتری را ارائه می دهند

فقط چند بازی برای Xbox Series S و X وجود دارد که از Dolby Vision پشتیبانی می کنند. آخرین به روزرسانی Alpha Ring پشتیبانی Dolby Vision را برای چهار عنوان اضافه کرد: سرزمین های مرزی 3، Gears 5، Halo: Master Chief Collection، و Wreckfest.

همانطور که توسط فوربس گزارش شده است ، کاربران ایکس باکس که این به روزرسانی را دریافت کرده اند ادعا می کنند که کیفیت تصویر با Dolby Vision از HDR10 بهتر است. آنها به بهبود روشنایی ، سطح سیاه و اشباع رنگ در مقایسه با بازی در HDR10 اشاره می کنند.

مایکروسافت تست را تأیید کرده و همچنین از اینکه این ویژگی “به زودی” برای همه Xbox Series S و X معرفی خواهد شد ، ناراحت است. این شرکت مستقر در ردموند در سپتامبر گذشته قول داده بود که بازی های Dolby Vision را در Xbox Series S / X در حدود سال 2021 معرفی کند.

همانطور که سال گذشته اعلام کردیم ، ما از ارائه پشتیبانی بازی Dolby Vision در کنسول های Xbox جدید خود در سال 2021 هیجان زده هستیم. این ویژگی در حال آزمایش است و به زودی اعلامیه های بیشتری در مورد زمان در دسترس بودن و عملکرد خواهیم داشت.

افزودن پشتیبانی Dolby Vision به Xbox Series S / X یک برتری مایکروسافت نسبت به پلی استیشن 5 سونی دارد که فقط از HDR10 پشتیبانی می کند.

مایکروسافت اخیراً به روزرسانی دیگری از سری Xbox S / X را منتشر کرده است که به شما امکان می دهد برای سرعت بخشیدن به بارگیری ، بازی خود را مکث کنید.

Dolby Vision Gaming به یک تلویزیون سازگار نیاز دارد

بخاطر داشته باشید که برای لذت بردن از بازی های Dolby Vision در کنسول بازی Xbox ، به یک تلویزیون سازگار با Dolby Vision نیاز خواهید داشت. اگرچه همه تلویزیون های Dolby Vision می توانند از HDR10 پشتیبانی کنند اما عکس این امکان وجود ندارد.

اگر می خواهید یک تلویزیون HDR جدید بخرید ، تفاوت Dolby Vision در مقابل HDR10 در مقابل HLG را بررسی کنید.

4k-tv-hdr

علاوه بر این ، حتی پس از آنکه مایکروسافت پشتیبانی از بازی های Dolby Vision را در Xbox Series S / X آغاز کرد ، توسعه دهندگان بازی پشتیبانی این فناوری HDR را به بازی های خود اضافه می کنند. محبوب ترین عناوین بازی AAA باید پشتیبانی Dolby Vision را به Xbox Series S / X تا پایان امسال اضافه کنند.

مرتبط: Dolby Vision در مقابل HDR10: تفاوت فرمت های تلویزیون HDR چیست؟

از نظر فنی ، Dolby Vision بهتر از HDR10 ، قالب HDR دیگر است. اولین ویژگی دارای کنترل فراداده پویا است که به سازنده محتوا امکان کنترل روشنایی ، سطح کنتراست و سطح سیاه بر اساس صحنه به صحنه را می دهد.

برای مقایسه ، HDR10 دارای کنترل متادیتای استاتیک است ، به این معنی که فقط یک روشنایی و تنظیم سطح رنگ برای همه فریم ها اعمال می شود. این باعث می شود Dolby Vision بهتر از HDR10 باشد. با این حال ، HDR10 رایج ترین قالب است زیرا استاندارد باز است و اجرای آن برای OEM ارزان تر است.


رندر یوتیوب
YouTube اکنون از HDR در کنسول های Xbox پشتیبانی می کند

اگر تلویزیون شما بتواند از آن پشتیبانی کند ، YouTube اکنون با کیفیت HDR در Xbox نشان داده می شود.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.