7
مه

فروش سوئیچ را فشار دهید مجموع فروش دستی نینتندو بیش از 500 میلیون

DS و DSi محبوب ترین دستگاه های قابل حمل این شرکت هستند که حدود 30 درصد از کل فروش نینتندو را تشکیل می دهند.


قرمز و آبی Nintendo Switch Joy-Cons

وقتی صحبت از کنسول های دستی می شود ، نینتندو در بازار بازی ها رقابت چندانی ندارد.

این شرکت هنگام انتشار PlayStation Portable (PSP) و تکرارهای آن ، یک طناب کوچک با سونی بازی کرد ، اما بدون شک نینتندو هنوز در مورد بازی ها حکمفرما است. فقط به اعداد نگاهی بیاندازید!

نینتندو نیم میلیارد دستگاه دستی فروخته است

از 21 مارس 2021 ، نینتندو 514.75 میلیون کنسول دستی فروخته بود. در اینجا تجزیه و تحلیل داده های فروش (از طریق نینتندو) وجود دارد:

  • پسر بازی ، جیب پسر گیم ، رنگ پسر بازی – 118.69 میلیون واحد
  • Game Boy Advance ، Game Boy Micro – 81.51 میلیون واحد
  • نینتندو DS ، DSi – 154.02 میلیون واحد
  • نینتندو 3DS ، 3DS جدید – 75.94 میلیون واحد
  • نینتندو سوییچ ، سوئیچ آرشیو – 84.59 میلیون واحد

به نظر می رسد همه گیر COVID-19 بیش از اینکه به آن آسیب برساند به نینتندو کمک کرده است. هنگامی که چندین کشور در سراسر جهان در مارس 2020 شروع به مسدود کردن کردند ، مردم به دنبال چیزی برای سرگرمی آنها در خانه بودند. در نتیجه ، فروش سوئیچ ها به طور قابل توجهی افزایش یافت.

اگرچه نینتندو پیش بینی کرده است که به دلیل کمبود جهانی تراشه به زودی شاهد افت فروش خواهد بود ، اما احتمالاً باید انتظار داشته باشیم که این بازی حتی اعداد بالاتری نیز داشته باشد. این احتمال وجود دارد که سوئیچ جدیدی در E3 2021 اعلام شود – و اگر چنین باشد ، مطمئناً این شرکت میلیون ها فروش بیشتر خواهد داشت.

کنسول های دستی: نینتندو در برابر شرکت های دیگر

Nintendo Game Boy

نینتندو Game Boy اصلی را در سال 1989 عرضه کرد. این عناوین ساده ، سرگرم کننده و سوختنی بی انتها برای بازی هایی مانند Tetris و Pokemon Red / Blue بود. صفحه نمایش تک رنگ به باتری آن کمک می کند تا مدت زمان بیشتری نسبت به معاصر با سخت افزار قدرتمندتر مانند Atari Lynx و Sega Game Gear دوام بیاورد.

در سال های بعد ، دست های جدیدتر Game Boy نینتندو تقریباً SNK Neo Geo Pocket و Bandai Wonderswan را کاملاً تحت الشعاع قرار خواهد داد. تا زمانی که PSP در اواخر سال 2005 وارد بازار شد ، مردم فکر کردند که نینتندو می تواند رقابت واقعی را ببیند.

تا حدودی این کار را کرد. PSP موفقیت تجاری بزرگی کسب کرد و در نهایت سونی 82 میلیون دستگاه فروخت (طبق آمار استاتیستا). با این حال ، نینتندو DS و DSi تقریباً دو برابر فروش خواهند کرد.

مرتبط: سونی تعطیلی آینده فروشگاه های PS3 ، PS Vita و PSP را تأیید می کند

سونی سعی خواهد کرد موفقیت PSP Vita را ردیابی کند ، اما قیمت مناسب دستگاه و محدود بودن کتابخانه باعث کوتاه آمدن آن شده است. از آن زمان به بعد ، نینتندو تقریباً انحصار دستگاه های دستی انبوه را در اختیار دارد.

غول بازی به رشد خود ادامه می دهد

با توجه به اینکه این کمپانی دهه هاست وجود دارد ، شاید از فروش نینتندو تعجب نکنید ، اما نیم میلیارد واحد قابل تمسخر نیست. این تعداد را با فروش کنسول خانگی شرکت مقایسه کنید: فقط 365 میلیون دستگاه (شامل سوئیچ).

با این حال ، پیروزی در هر نبردی در جنگ دشوار است. در مورد کنسول های خانگی ، سونی از زمان معرفی اولین پلی استیشن در دهه 90 تاکنون با تقریبا 461 میلیون دستگاه فروش تاج دارد.


تصویر کنسول Nintendo Switch روی میز چوبی
آیا نینتندو طی چهار سال به اوج خود رسیده است؟

با وجود یک مدل سوئیچ جدید در جاده ، ممکن است سوئیچ فعلی به اوج خود رسیده باشد … یا آیا در سگ قدیمی زندگی وجود دارد؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.