رفتن به نوشته‌ها

فرماندار یوتا در حال تصویب لایحه ای برای فیلتر کردن پورنوگرافی است ، او می خواهد ایالات بیشتری را دنبال کنند

این لایحه لازم الاجرا نمی شود مگر اینکه پنج کشور دیگر محدودیت های مشابه ایجاد کنند.


صورتحساب فیلتر برای فرماندار یوتا

یوتا در حال نزدیک شدن به وظیفه ای است که برای مسدود کردن پورنوگرافی در همه تلفن های جدید به فیلتر نیاز دارد. فرماندار اسپنسر کاکس به تازگی این لایحه را تصویب کرده است ، اما تا زمانی که پنج ایالت دیگر محدودیت های مشابه اعمال نکنند ، لازم الاجرا نمی شود.

فرماندار کاکس برای جلوگیری از پورنو در دستگاه های تلفن همراه جدید حرکت می کند

پس از یک دوره مشورت ، فرماندار کاکس لایحه بحث برانگیزی را برای ممنوعیت پورنو در تلفن ها و تبلت های تازه خریداری شده امضا کرد. اگر این لایحه به طور رسمی اعمال شود ، دستگاه های تلفن همراه خریداری شده در یوتا دارای فیلتر هستند که به طور خودکار پورنوگرافی را مسدود می کند. طبق این پیشنهاد ، “کاربران خاص” می توانند فیلتر “محتوای خاص” را غیرفعال کنند.

در گزارش آسوشیتدپرس ، فرماندار كاكس گفت كه این لایحه برای محافظت از كودكان در برابر محتوای نامناسب “پیام مهمی” ارسال می كند.

در حالی که فیلتر ضد پورنو باید مانع دسترسی کودکان به محتوای صریح جنسی شود ، مخالفان این لایحه می گویند که این حق آزادی بیان را نقض می کند. وکیل اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا ، جیسون گروت ، با انتقاد از این لایحه گفت: “این نمونه دیگری از قانونگذار است که از تأثیر قانون اساسی تصویب نمی کند.”

ستاره سالخورده سینما ، شیطان گیلاس ، نیز مخالف این لایحه است و در روزنامه The Daily Beast نامه ای سرگشاده به جمهوری خواهان یوتا نوشت. وی گفت: “اگر می خواهید آنچه فرزندتان از طریق تلفن خود مشاهده می كند ، كنترل والدین را كه از AOL وجود دارد نصب كنید.” “همانطور که وكیل جیسون گروت به ABC News گفت ،” فیلترهای والدین از قبل وجود داشته و هر پدر و مادر ایالت یوتا می توانند درباره میزان دسترسی فرزندان خود تصمیم بگیرند. ”

همانطور که قبلاً ذکر شد ، این لایحه تصویب نخواهد شد مگر اینکه پنج کشور دیگر از همان فیلتر فیلترهای پورنو عبور کنند. این امر برای کاهش نگرانی تولیدکنندگان تلفن است که اظهار داشتند استفاده از فیلترها فقط در یک ایالت ممکن است برای دستگاهها دشوار باشد.

اگر سایر کشورها از رهبری یوتا پیروی کنند خیلی تکان دهنده نخواهد بود. پس از آنکه یوتا پورنوگرافی را “خطری برای سلامت عمومی” در سال 2016 اعلام کرد و قطعنامه ای برای مبارزه با بحران به اصطلاح امضا کرد ، بسیاری از کشورهای دیگر مانند آریزونا ، پنسیلوانیا ، کانزاس و آیداهو نیز موضع مشابهی را اتخاذ کردند. این کشورها کاندیداهای اصلی تصویب همان لایحه هستند.

آیا کنترل والدین کافی نیست؟

فیلتر ضد پورنو پیشنهادی کنترل والدین را کاملاً بی ربط می کند. کنترل والدین اساساً دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که این لایحه پیشنهاد می کند – جلوگیری از محتوای صریح کودکان (و موارد دیگر).

آیا والدینی که نگران امنیت آنلاین فرزندشان هستند نباید این کنترل ها را از ابتدا انجام دهند؟ این حساب فیلتر نه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگسالان نیز فراهم می کند. و گرچه امکان غیرفعال شدن آن وجود دارد ، اما برای بزرگسالانی که می توانند تصمیمات معقولانه درباره دسترسی به اینترنت بگیرند آزار دهنده است.


مانیتور-کودک-آیفون
نحوه استفاده از اشتراک خانوادگی برای نظارت بر آیفون فرزندتان

ما به شما نشان می دهیم که چگونه از Family Sharing برای تنظیم کنترل های والدین در iPhone فرزندتان استفاده کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید