20
مارس

علائم و زمان تعویض لنت های ترمز عقب و جلو اتومبیل را تشخیص دهید

یکی از مواردی که باید به عنوان راننده در مورد خودرو خود به خاطر بسپارید ، بررسی لنت های ترمز است. اگر لنت ترمز اتومبیل فرسوده باشد ، با توقف ماشین به سرعت متوقف نمی شود. در این مقاله از پی سی آموزش در مورد شناخت علائم و زمان تعویض لنت های ترمز عقب و جلو خودرو صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

راه های تشخیص فرسودگی لنت های ترمز خودرو

راه های تشخیص فرسودگی لنت های ترمز خودرو

سلامت لنت های ترمز برای توقف سریع خودرو بسیار مهم است. موضوع تعویض لنت ترمز به دلیل تراکم خودروها در مناطق شهری اهمیت بیشتری دارد. اما چگونه باید از فرسودگی لنت ترمز آگاهی داشته باشیم؟ در ادامه علائم مربوط به اینکه شما باید به محض مشاهده لنت ترمز را تعویض کنید ، بحث خواهیم کرد.

علائم سایش پد

یکی از نشانه های سایش لنت ترمز صدای سوت کشیدن است که هنگام ترمزگیری شنیده می شود. دلیل بازی لنت های ترمز این است که در بعضی از اتومبیل ها سیستم ترمز به گونه ای طراحی شده است که هنگام نازک بودن لنت ها صدای سوت بلند ایجاد می شود. مکانیسم تولید این صدا با قرار دادن یک زبانه کوچک در کنار پد کار می کند.

علائم تخلیه لنت عقب خودرو

نشانه دیگر تغییر لنت ها هنگام توقف شماست ، اما ماشین با سرعت کمتری متوقف می شود. به طور معمول ، وقتی ترمز می گیرید ، ماشین باید بلافاصله متوقف شود ، اما اگر لنت ترمز فرسوده شود ، سرعت کاهش می یابد.

علت سوت زدن لنت ترمز

اگر هنگام کار با پدال گاز و ترمز احساس لرزش در زیر پایتان می کنید ، باید ماشین خود را پیش مکانیک ببرید. گاهی این مشکل به دلیل فرسودگی لنت های ترمز است.

دلیل زود تمام شدن لنت ترمز

یکی از نشانه های فرسودگی لنت های ترمز 206 و سایر اتومبیل ها این است که ترمز را فشار دهید و ماشین در یک جهت خاص کشیده شود. در این موارد لاستیک های اتومبیل را بررسی کنید. اگر لاستیک ها مشکلی ندارند ، دلیل کشیدن ماشین به یک جهت خاص فرسودگی لنت های ترمز است.

وقت تعویض لنت ترمز است

در بعضی از اتومبیل های قدیمی تر ، ممکن است در سیستم ترمز عقب به جای لنت از کفش ترمز استفاده شود. اگر در عملکرد مناسب کفش شک دارید ، باید ماشین را به مکانیک باتجربه نشان دهید. به طور معمول ، کفش های ترمز عقب باید هر 48000 تا 64،000 کیلومتر تعویض شوند.

زمان تعویض لنت های ترمز عقب خودرو فرا رسیده است

ضخامت لنت ترمز را با نوشابه ارزیابی کنید تا تعیین کنید چه زمانی لنت ترمز تعویض شود

برای تخمین ضخامت لنت های ترمز ، ابتدا باید به روتور ترمزهای جلویی نگاه کنید. برای دیدن این روتورها باید از سوراخهای تایرها به قسمت فلزی گردی که تایر در آن قرار دارد نگاه کنید.

زمان تعویض لنت ترمز در پراید ، ال نود ، 206 ، تیبا و ... فرا رسیده است.

یک قطعه فلزی بلند پیدا کنید که روتور را فشار دهد. این قسمت در کنار روتور قرار دارد و کولیس ترمز نامیده می شود. اگر به داخل این کولیس نگاه کنید ، یک پوشش پلاستیکی مشاهده خواهید کرد. این پوشش در واقع پوشش لاستیکی لنت های ترمز اتومبیل شما است. البته برای این کار باید به دو نکته توجه کنید. اول ، دقت این روش کمتر از اندازه گیری دقیق ضخامت لنت ترمز است. دوم اینکه اول باید مدتی صبر کنید تا ماشین شما خاموش شود تا خنک شود.

تعویض لنت های ترمز هر چند کیلومتر

سپس یک نی بین کولیس ترمز و روتور قرار دهید. نی را با انگشت فشار دهید تا به دیسک ترمز برخورد کند. و بس کن

علائم سایش پد

برای اینکه بتوانید ضخامت را با دقت کافی تخمین بزنید ، باید از یک ابزار اندازه گیری به نام کولیس استفاده کنید. Quis بسیار دقیق تر از خطوط معمولی است.

زمان تعویض پد عقب

با استفاده از قلم عصا را علامت گذاری کرده و با کولیس آن را اندازه بگیرید. ضخامت تقریبی لنت های ترمز اتومبیل شما را فراهم می کند.

علائم سایش لنت ترمز 206

نکته این است که برای دقیق تر نشان دادن محاسبه ، باید حدود 5 میلی متر از عدد حاصل را کم کنید تا عدد دقیق تری بدست آورید. پس از کسر این تعداد ، لنت های ترمز باید به طور معمول حداقل 8.5 میلی متر ضخامت داشته باشند.

علائم تخلیه لنت عقب خودرو

اگر ضخامت حاصل از 4.4 میلی متر کمتر باشد ، زمان تعویض لنت عقب است. همچنین لازم به ذکر است که ضخامت لنت جدید معمولاً حدود 13 میلی متر است.

ضخامت لنت های ترمز را به دقت اندازه گیری کنید تا علائم خروج از اگزوز در عقب خودرو مشخص شود

برای این کار ابتدا باید ماشین را با جک کمی از زمین بلند کنید تا بتوانید لاستیک ها را بردارید.

علت سوت زدن لنت ترمز

پس از جک زدن در زیر دستگاه ، با استفاده از آچار پیچ های چرخ را شل کرده و چرخ را از روتور خارج کنید. اکنون باید بتوانید روتور ترمز و کولیس روی آن را به راحتی ببینید.

دلیل زود تمام شدن لنت ترمز

داخل سوراخ کولیس را ببینید تا لنت های ترمز را ببینید. پد به نظر می رسد مانند دو باند لاستیکی است که به هم فشرده می شوند. در این حالت باید هر دو طرف لنت ترمز را اندازه بگیرید.

وقت تعویض لنت ترمز است

لنت ها در عمق آزمایش roto قرار دارند و نمی توان کولیس را برای اندازه گیری به داخل آن منتقل کرد. به همین دلیل توصیه می کنیم ضخامت لنت ترمز را با نوک قطب نما اندازه بگیرید.

راه های تشخیص فرسودگی لنت های ترمز خودرو

سپس سوراخ قطب نما را با کولیس اندازه بگیرید تا اندازه دقیق ضخامت لنت ترمز را ببینید. اگر عدد بدست آمده کمتر از 6.4 میلی متر باشد ، زمان تعویض لنت ترمزهای پراید ، ال نود ، 206 ، تیبا و … فرا رسیده است.

علائم و زمان تعویض لنت های ترمز عقب و جلو اتومبیل را تشخیص دهید

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، ما روش های تشخیص علائم و زمان تعویض لنت های ترمز عقب و جلو خودرو را بررسی کردیم. آیا با تمام شدن لنت های ترمز با علائمی که ذکر کردیم مواجه شدید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.