رفتن به نوشته‌ها

شرکت های فناوری در تلاشند تا صورتحساب های “حق تعمیر” را در ایالات متحده از بین ببرند

غول های فنی برای پایداری مهم هستند. جز این ، به نظر می رسد ، زمانی که آنها نیستند.


چکش دادگاه

شرکت های فنی در مورد یک بازی خوب صحبت از پایداری می کنند ، اما وقتی صحبت از قوانین “Right to Fix” می شود ، طرفداران زیادی ندارند. این در گزارشی توسط بلومبرگ بیان شده است که ادعا می کند علی رغم اینکه ده ها کشور در حال بررسی پیشنهادهایی برای سهولت در تعمیر دستگاه ها هستند ، شرکت های فناوری برای جلوگیری از کار آنها اضافه کاری دارند.

در این گزارش اشاره شده است که فقط در سال 2021 ، از 50 ایالت 27 کشور حق تعمیر را بررسی کردند. با این حال ، بیش از 50٪ آنها قبلا “رأی مخالف یا رد شده اند”. این خبر بد است ، زیرا هیچ قانونی در مورد حق تعمیر تعمیر دستگاه ها را دشوار نمی کند و منجر به رها شدن سریع آنها می شود.

کمک به مشکل پسماندهای الکترونیکی

این امر به مشکل رو به رشد زباله های الکترونیکی کمک می کند. اگر مردم تلفن های هوشمند خود را فقط برای یک سال اضافی نگه دارند ، این از نظر آسیب های زیست محیطی که ایجاد می کند ، برابر است با حذف 636،000 اتومبیل از جاده (یا در این صورت باعث نمی شود).

شرکت های فناوری که تمام تلاش خود را برای لغو این قانون انجام می دهند شامل مایکروسافت ، گوگل ، آمازون و اپل است – همه آنها با این قوانین در کشورهای مختلف مخالف هستند. در برخی موارد ، شرکت ها مستقیماً با هم همپوشانی دارند. در برخی دیگر ، آنها گروه های تجاری را استخدام می کنند که می توانند از طرف آنها با هر قانونی مبارزه کنند.

در این گزارش نمونه های زیادی از چگونگی اعمال قدرت شرکت های فناوری ارائه شده است ، مانند اینکه اپل در ازای از بین بردن حساب تعمیر خاص ، برنامه های تعمیر در کالج های محلی را تصویب می کند. بلومبرگ می نویسد که:

“در حالی كه شركتهای فن آوری در واشنگتن با مشخصات بالایی روبرو هستند ، آنها بی سر و صدا در حال استفاده از قدرت در ساختمانهای دولتی برای ایجاد سیاست های عمومی و حذف قوانین ناخواسته هستند. شركت های فنی می گویند كه قوانین تعمیرات به دزدان دریایی اجازه می دهد مالكیت معنوی را پاره كرده و مصرف كنندگان را در معرض خطرات امنیتی قرار دهند. چندین خانه دولتی ، لابی گران به قانون گذاران گفتند که تعمیرگاه های غیر مجاز می توانند به باتری دستگاه آسیب برسانند و تهدید به خود اشتعال شود. ”

یک گروه تجاری به نام TechNet ، که نمایندگی اپل و گوگل را در میان دیگر شرکت های فناوری دارد ، نامه نگاری هایی را به قانونگذاران بسیاری از کشورها ارسال کرده است. این نامه ها می گویند اجازه دادن به “اشخاص ثالث غیرمصرف” برای دسترسی به “اطلاعات تشخیصی حساس ، نرم افزارها ، ابزارها و قطعات” می تواند کاربران را در معرض خطر قرار دهد.

منافع فتح شده

اما گروه های مصرف کننده شرکت های فناوری را به داشتن علاقه به عدم تصویب این قوانین متهم می کنند. این بدان دلیل است که در بسیاری از موارد این امر می تواند منجر به افزایش قیمت تعمیر شود و یا ممکن است مشتریان مجبور به خرید دستگاه های جدید شوند. هر دو منجر به پول بیشتر برای شرکت های مورد نظر می شوند.

حرکت صحیح تعمیرات الکترونیکی به قوانین ایالتی اشاره دارد که به مشتریان اجازه می دهد اسباب های خریداری شده خود را بدون نیاز به مراجعه به شرکت های سازنده دستگاه ، به راحتی تعمیر و اصلاح کنند.


حق تعمیرات کامپیوتر
حق تعمیر چیست و چرا باید مراقبت کنید؟

وقتی فناوری قدیمی خراب شد ، می توانید آن را برطرف کنید. اگر این کار نکرد ، می توانید یک مرکز خدمات پیدا کنید. با محصولات جدیدتر ، این گزینه ها از بین می روند. بیایید در مورد اهمیت حق تعمیر صحبت کنیم.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید