4
مه

شخص دیگری خود را در شبکه های اجتماعی به شما معرفی می کند؟

اگرچه ما دوست داریم در بین مردم به بهترین ها امیدوار باشیم ، اما برخی از افراد می خواهند ما را فریب دهند. گاهی اوقات ارائه خود بیشتر یک تصویر کمیک بود که به سختی می توان آن را در زندگی واقعی استخراج کرد. اما رسانه های اجتماعی به این معنی است که تظاهر به کسی که نیستی از همیشه آسان تر است. در برخی موارد ، این طرح ها می توانند به زندگی شما آسیب جدی بزنند.

برخی از داستان های ترسناک درباره افرادی وجود دارد که خود را در پیشنهادهای خود برای دوستان می بینند یا درگیر درام ناشی از سرقت صورتشان می شوند. مطالعه این وقایع برای دانستن نحوه برخورد با آنها ضروری است.

چرا مردم خود را به صورت آنلاین به دیگران معرفی می کنند؟

رسانه های اجتماعی ابزاری خارق العاده است که به افراد کمک می کند با دیگران در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنند. چنین سیستم عامل هایی مکان مناسب برای کسی است که می تواند با دوستان قدیمی خود ارتباط برقرار کند (یا دوباره با آنها ارتباط برقرار کند) یا حتی افراد جدیدی را ملاقات کند. هنگام استفاده از این سرویس ها ، طبیعی است که از عکس های خود استفاده کنید. اما همه این کار را نمی کنند.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود افراد عکس پروفایل خود را متفاوت از چهره خود بگیرند.

بسیاری از آنها از به اشتراک گذاشتن عکس های خود احساس ناراحتی می کنند و در عوض عکس هایی از افراد مشهور یا شخصیت های کارتونی مورد علاقه خود را به اشتراک می گذارند. به طور کلی ، این افراد تظاهر به شخص دیگری نمی کنند و فقط می خواهند بدون نشان دادن چهره خود ، از سیستم عامل لذت ببرند.

ارائه برای خودتان

ارائه خود اینگونه نیست که کمرویی ، سرگرمی یا علاقه به حریم خصوصی شخصی او را به سمت ارسال تصاویری سوق دهد که بدیهی است متعلق به آنها نیست. این موارد مواردی است که افراد با فریب دیگران برای باور داشتن یک هویت کاذب ، نقش شخص دیگری را بر عهده می گیرند.

در حالی که برخی از سیستم عامل ها مانند Reddit به مردم اجازه می دهد از خدمات خود به صورت ناشناس لذت ببرند ، محبوب ترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای تشویق کاربران به اتصال و شبکه وجود دارد.

گاهی اوقات مردم فقط آنچه را که می یابند یا دوست دارند می دزدند. بسیاری از حساب های جعلی (یا ربات) از عکس های افراد مشهور یا عکس های سهام استفاده می کنند. اما برخی از کاربران مسیر شخصی تری را در پیش می گیرند و بدلیل سرقت بیشتر از دیگران ، سرقت عکس از جو معمولی سود بیشتری را نشان می دهند و این امر ارائه را برای خود کمتر آشکار می کند.

این می تواند یک “حمله” تصادفی باشد که در آن شخصی به طور تصادفی به نمایه شما برخورد کرده و چند عکس با ظاهر طبیعی را بدزدد. این باعث می شود پروفایل ها سلاح های ارگانیک و کاملی برای تقلب یا ماهیگیری در افراد به نظر برسند. در برخی موارد ، این حملات برای آسیب رساندن به خود قربانی است ، نه برای فریب افرادی که به آنها پیام یا درخواست می فرستند.

مواردی وجود داشت که قربانیان اجرا عاملان خود را می شناختند. مجرمان انتقام شخصی را علیه مقتول گرفتند ، بنابراین یک حساب غلط کردند. این حساب ها اغلب جذاب تر هستند ، زیرا شبیه ساز می تواند به اطلاعات حساس در مورد خانواده ، دوستان و اطلاعات جمعیتی دسترسی پیدا کند که نمایه ها را بسیار باورپذیرتر می کند.

این اتفاق بعضی وقتها می افتد وقتی کسی به طور تصادفی به یک حساب دستگاه عمومی وارد شود یا گذرواژه های خود را به اشتراک بگذارد.

افراد مخرب می توانند یک حساب را ربوده و رمز ورود را تغییر دهند تا فقط آنها بتوانند از آن استفاده کنند. اگر این حسابی است که غالباً از آن استفاده نمی کنید ، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا متوجه شوید شخصی در حساب شما پست کرده یا پیام های مستقیم ارسال کرده است.

آیا اگر شخصی وانمود کند من آنلاین هستم ، باید مراقب باشم؟

آنها می گویند که تقلید بالاترین شکل چاپلوسی است ، اما این بدان معنا نیست که شما باید به عنوان تعارف به گزارش های متقلبان نگاه کنید. آنها می توانند باعث هرج و مرج قابل توجهی در زندگی اجتماعی و حرفه ای شما شوند. جامعه ما برای تسهیل ارتباطات و ایجاد شهرت عمدتا به شبکه های اجتماعی متکی است.

مرتبط: چگونه می توان یک حساب جعلی LinkedIn پیدا کرد

اگرچه تنظیم محتوای حسابهای ما کاملاً آسان است به طوری که آنها نتوانند برای ما مشکلی ایجاد کنند ، اما با از دست رفتن این کنترل چه اتفاقی می افتد؟ افراد حساب های شما را با چهره و شخصیت شما مرتبط می کنند. وضعیت هایی که می نویسید ، پیام هایی که می فرستید و لوازمی که اعلام می کنید بازتابی از شخصیت شماست.

اگر کسی از چهره و نام شما برای فریب دیگران یا ارسال موارد بحث برانگیز (یا کاملاً توهین آمیز) استفاده کند ، می تواند برای شما افتضاح باشد.

حتی اگر تأثیراتی را که این امر بی شک بر زندگی اجتماعی شما خواهد گذاشت ، نادیده بگیرید ، خسارتی که این اقدامات برای کارمندان بالقوه محل کار یا مدارس وارد خواهد کرد ، غیرقابل بازگشت است. به تمام داستان های اخراج شده یا دانشگاه ها برای گرفتن بورسیه یا پذیرش رفتار رسانه های اجتماعی فکر کنید.

و سپس باید به تأثیری که این می تواند بر خانواده و دوستان شما بگذارد فکر کنید. فریب خوردن یک چیز است؛ اگر شما واقعاً به نمایه جعلی فکر کنند ، و اگر اطلاعات شخصی شما را فاش کنند ، به عنوان مثال ، بسیار جدی تر می شود.

اگر کسی مثل شما در اینترنت ژست بگیرد چه کاری باید انجام دهید؟

دستورالعمل ها

مدیران شبکه های اجتماعی به درستی این مسئله را جدی می گیرند. حتی Reddit رسماً افراد را از ژست گرفتن منع کرده است.

خوشبختانه حذف پروفایل های جعلی می تواند یک روند نسبتاً ساده باشد.

سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی فرایندهای ویژه ای برای گزارش عملکرد دارند. پر کردن یک فرم آنلاین ساده برای سایت هایی مانند Facebook یا Instagram برای بارگیری حساب کافی است. گاهی اوقات سیستم عامل ها حساب های بررسی شده را مسدود می کنند تا زمانی که صاحب قانونی را تعیین کنند.

برای گزارش فعالیت مشکوک حتی به حساب کاربری پلت فرم نیازی ندارید. کافیست به مرکز راهنمایی در وب سایت مربوطه رفته و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

اگرچه مراحل برای ایجاد امنیت حساب بین سیستم عامل ها کمی متفاوت است ، اما آنها معمولاً از همان روش استاندارد پیروی می کنند.

دستورالعمل ها

اول ، شما باید مشکل را شناسایی کنید ، یعنی. جزئیات مهم موارد خاص ، مانند اینکه شخصی حساب واقعی شما را به سرقت برده و از آن استفاده می کند یا جعل هویت شرکت شما را گزارش دهید. سپس حسابی را که می خواهید گزارش دهید پیوند دهید.

سرانجام ، شما باید مدرکی از هویت خود را ارائه دهید (که ممکن است شامل مجوزهای صادر شده توسط دولت یا پاسخ به س questionsالات مربوط به حساب شما باشد).

بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید ، جعل هویت ممکن است “آزار و اذیت یا ترور” باشد ، به این معنی که مرتکبان ممکن است عواقب قانونی داشته باشند. اگرچه اثبات این مسئله اغلب دشوار است ، اما خوب است که واقعه را مستند کنید. همچنین در صورت ایجاد عوارض اضافی ، از قبیل فریب دادن جعل هویت دیگران با استفاده از هویت شما ، به بی گناهی شما کمک می کند.

اگرچه از آن چیزی شنیده نشده است ، اما ارائه خود به صورت آنلاین معمولاً نادر است و آدرس دهی آن آسان است. این چیزی نیست که شما معمولاً باید از آن بترسید ، اما اگر برای شما اتفاق افتاد آن را جدی بگیرید.

ارائه حساب های شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. شما باید بدانید که اگر برای شما از ارائه آنلاین پیش آمد ، چطور به آن نزدیک شوید قبل از فرصتی برای ایجاد هرج و مرج در زندگی شما وجود دارد.


درباره نویسنده

.