12
ژوئن

سیستم منبع تغذیه اضطراری یا UPS چیست و چگونه می توان یو پی اس مناسب را انتخاب کرد؟

قطعی برق و افزایش ناگهانی ولتاژ دو عامل اصلی آسیب به وسایل برقی است. برای محافظت از وسایل خود در برابر این مشکلات به یک باتری یدکی نیاز دارید. این باتری ها UPS یا منبع تغذیه بدون وقفه نامیده می شوند. در این مقاله از انزل وب به این سوال که سیستم منبع تغذیه اضطراری یا UPS چیست و چگونه می توان یو پی اس مناسب را انتخاب کرد؟ ما جواب میدهیم.

UPS چیست؟

منبع تغذیه بدون وقفه یا یو پی اس چیست؟

اگر برق زیادی در خانه یا محل کار خود دارید و متوجه نوسانات جدی در برق می شوید ، پیشنهاد می کنیم از یو پی اس استفاده کنید. این دستگاه به عنوان یک باتری عمل می کند و نه تنها از خاموش شدن ناگهانی آن جلوگیری می کند ، بلکه برخی از انواع ژنراتورهای اضطراری UPS نیز انرژی ارسالی به دستگاه را تنظیم و مدیریت می کنند. در این مقاله از Anzel Web ، ما به ارائه و بررسی دستگاه برق اضطراری یک ساختمان مسکونی و .. برای دیدن بیشتر بپردازیم.

UPS چیست؟

سیستم منبع تغذیه اضطراری یا UPS چیست و چگونه می توان یو پی اس مناسب را انتخاب کرد؟

برای محافظت از لوازم خانگی بهتر است یو پی اس تهیه کنید. منبع تغذیه بدون وقفه مانند یک باتری لپ تاپ عمل می کند. فرض کنید با لپ تاپ کار می کنید و آن را روشن کنید. در همین حال ، برق قطع است. اکنون وقت کافی برای ذخیره داده ها و خاموش کردن لپ تاپ دارید. دسک تاپ ها اینگونه نیستند زیرا باتری داخلی ندارند. اگر جریان متوقف شود ، آنها نیز خاموش می شوند. ممکن است در نتیجه کار خود را ذخیره نکرده باشید و برخی از آنها ممکن است در اثر فشار روی دستگاه آسیب ببینند. اگر باتری UPS دارید ، دیگر نگران نباشید زیرا وقت کافی برای خاموش کردن ایمن دستگاه خود دارید.

برخی از یو پی اس ها دارای یک سنسور هستند که با ورود دستگاه به حالت باتری ، مشکل را تشخیص می دهد و اگر در آنجا نیستید ، به درستی خاموش می شود.

اگر هنگام روشن كردن برخی از وسایل برقی ، فیوز خانه می وزد ، پیشنهاد می كنیم برای حل این مشكل مقاله “حل مشكل جستن از فیوز خانه هنگام روشن كردن كولر و سایر لوازم خانگی” را بخوانید.

کجا به منبع تغذیه اضطراری منزل نیاز دارید؟

سیستم منبع تغذیه اضطراری یا UPS چیست و چگونه می توان یو پی اس مناسب را انتخاب کرد؟

انواع مختلفی از UPS وجود دارد. بعضی از آنها به قدری کوچک هستند که لپ تاپ یا کامپیوتر را برای چند دقیقه در خود نگه می دارند. سایرین آنقدر بزرگ هستند که می توانند یک بانک را تأمین کنند. پس از خرید ، باید مشخص کنید که این دستگاه را برای کدام دستگاه خریداری می کنید. آیا این دستگاه واقعاً به UPS نیاز دارد؟ مصرف انرژی آن چقدر است؟ مطمئناً شما می توانید از این دستگاه در هر مکانی استفاده کنید ، اما اگر هزینه محدودی دارید ، باید لوازم جانبی را که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند ، در اولویت قرار دهید و در صورت قطع شدن برق و سایر مشکلات مشابه ، آسیب بیشتری خواهید دید. البته قیمت تجهیزات نیز مهم است!

ممکن است لازم باشد روتر و مودم شما به خانه وصل شود. همچنین می توانید برای انجام کارهای مهم دسک تاپ داشته باشید و باید آن را به درستی خاموش کنید. موارد اینچنینی زیاد است. سپس باید تصمیم بگیرید که UPS شما چه مقدار انرژی صرفه جویی خواهد کرد.

مطمئناً باید حداقل توان برای خاموش کردن ایمن دستگاه کافی باشد. برای این کار باید میزان انرژی دستگاه خود را محاسبه کنید. برخی از دستگاه ها لوازم جانبی دارند که باید آنها را نیز روشن کرد تا بتوانید با خیال راحت دستگاه را خاموش کنید. به عنوان مثال ، در دسک تاپ ، علاوه بر جعبه ، مانیتورها ، مودم ها و .. وجود دارد. در نتیجه ، مصرف انرژی این دستگاه ها را در نظر بگیرید.

سیستم منبع تغذیه اضطراری یا UPS چیست و چگونه می توان یو پی اس مناسب را انتخاب کرد؟

برای محاسبه این مقدار ، باید هر یک از لوازم جانبی را جداگانه بررسی کنید. برای محاسبه میزان دقیق انرژی مورد نیاز می توانید از ماشین حساب های ویژه UPS استفاده کنید.

تفاوت کار با یو پی اس و محافظ برق و تنظیم کننده ولتاژ چیست؟

محافظت در برابر اضافه ولتاژ ولتاژ را تنظیم می کند و در صورت نوسانات ولتاژ یکنواختی را به دستگاه می رساند. USP منبع تغذیه بدون وقفه بسته به میزان مصرف برق در صورت قطع برق ، دستگاه الکترونیکی را برای مدت زمان مشخصی روشن نگه می دارد. برخی از انواع USB نیز نوسانات ولتاژ را کنترل و تنظیم می کنند.

انواع ژنراتورهای منبع تغذیه اضطراری با UPS

سیستم منبع تغذیه اضطراری یا UPS چیست و چگونه می توان یو پی اس مناسب را انتخاب کرد؟

انواع مختلفی از منبع تغذیه اضطراری UPS وجود دارد:

  • در حالت آماده به کار یا آفلاین: ارزانترین نوع UPS. این دستگاه دارای یک باتری داخلی است و به محض خاموش شدن انرژی ، انرژی مورد نیاز دستگاه کاربر را تأمین می کند. این مدل اساساً 20 دقیقه به شما فرصت می دهد تا دستگاه خود را کنترل کنید. در واقع از این دستگاه در هنگام قطع برق استفاده می شود.
  • تعامل با خط تعاملی: این مدل عملکرد آفلاین دارد. با این تفاوت که در صورت نوسانات برق ، انرژی صحیح دستگاه را نیز تأمین می کند. در واقع تنش را اصلاح می کند.
  • بصورت آنلاین: این یو پی اس از کیفیت و حساسیت بالاتری نسبت به دو مدل قبلی برخوردار است و برای وسایل مهم نظامی ، آزمایشگاهی و سایر موارد استفاده می شود. این دستگاه از یک ترانسفورماتور مخصوص استفاده می کند که با کاهش فشار و کاهش انرژی عملکرد بهتری دارد. در واقع ، این منبع تغذیه بدون وقفه دستگاه را به طور کامل از منبع تغذیه جدا کرده و منبع تغذیه را خود پردازش می کند. سپس به دستگاه منتقل می شود. این مدل بسیار گرانتر از انواع دیگر است و بزرگتر و پر سر و صدا است. چون طرفدار دارد. در نتیجه ، شما باید در مورد محل قرار گرفتن آن فکر کنید.

صاعقه می تواند صدمات زیادی به لوازم برقی وارد کند. برای کسب اطلاعات در مورد این آسیب ها و چگونگی پیشگیری از آنها ، در مورد تأثیر و خطر صاعقه در وسایل برقی مانند لپ تاپ و تلویزیون مطالعه کنید.

مشخصات سیستم برق اضطراری ساختمان چیست؟

یو پی اس

قبل از خرید UPS اطمینان حاصل کنید که با دستگاه شما سازگار است. نحوه اتصال این دو دستگاه را بررسی کنید. به طور کلی ، این ژنراتورها از طریق USB به دستگاه های مختلف متصل می شوند. به عنوان مثال ، برخی از آنها با Mac یا Linux سازگار نیستند.

مسئله دیگر تعداد پریزهای UPS است. اگر می خواهید آن را به چندین دستگاه متصل کنید ، مطمئن شوید که تعداد مخاطبین مورد نیاز را دارید.

برخی از یو پی اس ها دارای صفحه نمایش هستند. این صفحه نمایش ممکن است اطلاعات مهمی را به شما نشان دهد ، اما دستگاه های قدیمی یا سطح پایین صفحه نمایش ندارند و با مواردی مانند زمان باقی مانده ، وضعیت باتری و غیره به شما هشدار می دهند.

تعداد پنکه ها و میزان صدا نیز مهم است. به طور کلی دستگاه های کوچک فن ندارند اما دستگاه های بزرگ به فن نیاز دارند. اگر قرار است این دستگاه ها را برای کار در محل رفت و آمد خود قرار دهید ، باید صدا را در نظر بگیرید.

داشتن باتری قابل تعویض گزینه دیگری است که باید در نظر بگیرید. باتری های UPS عمر طبیعی دارند و بعد از 3 تا 5 سال قدرت اصلی را نخواهند داشت. بهتر است دستگاهی تهیه کنید که بتواند باتری را جایگزین کند تا پس از کاهش عمر آن بتوانید باتری جدیدی برای دستگاه خریداری کنید.

حتما دستگاهی را تحویل بگیرید که دارای گارانتی معتبر باشد.

در آخر پیشنهاد می کنیم دلایل و مزایای استفاده از محافظ برق را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ما در مورد Anzel Web to UPS یا منبع تغذیه اضطراری برای آسانسورها ، خانه ها و .. صحبت کردیم. برای کدام یک از دستگاه های خود قصد دارید منبع تغذیه بدون وقفه را تأمین کنید؟ لطفا نظرات ، پیشنهادات و تجربه خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید