بلاگ

سافت ساب و هارد ساب چیست ؟ ویژگی ها ، مزایا و معایب

ساب سافت روشی است که زیرنویس ها را از ویدئو جدا می کند و برای ترکیب این دو در حین پخش فیلم به پخش کننده متکی است.در صورت لزوم می توان زیرنویس را روشن یا خاموش کرد. در SoftSab می توان چندین زبان را در یک فایل ویدئویی ترکیب کرد.در سافت ساب، فایل های زیرنویس اغلب با پسوند srt ذخیره می شوند و در دسترس علاقه مندان قرار می گیرند.

یا به عنوان کسی که اطلاعات کامل در مورد Hardsub و SoftSab را کامل کرده است، می خواهید یک نسخه ویدیویی Hardsub ایجاد کنید تا در کار یا صفحه شخصی خود به اشتراک بگذارید.

و البته، شما به دنبال تفاوت ها و برتری بین فرمت زیرنویس اجتماعی اجتماعی هستید.

برای همه این موضوعات ما باید نوع زیرنویس را بدانیم. Hard Subtitles، نرم افزارهای نرم افزاری و زیرنویس های پیش رندر سه دسته اصلی هستند، دو نفر از آنها اولین محبوب تر هستند. در مقاله سخت افزار سخت افزار مرتبط با ردیف دوم، شرح کامل از نوع زیرنویس و نحوه ایجاد هر زیرنویس داده شده است.

در نگاه اول، صحبت کردن در مورد زیرنویس ممکن است خسته کننده باشد، اما زمانی که به علم، نرم افزار و هوش مصنوعی مربوط می شود، داستان جالب می شود. بنابراین در اینجا نوع زیرنویس را در زمینه نرم افزار و سیستم عامل های جدید مشاهده خواهید کرد. و معرفی نرم افزاری که زیرنویس ها را برای زبان اصلی و ترجمه تنها با چند کلیک ایجاد می کند.

سافت ساب چیست ؟

این نوع زیرنویس در فایل های مجزا با فرمت های مختلف ارائه می شود که رایج ترین این فرمت ها فرمت SRT است. برای آشنایی بیشتر شما خوانندگان عزیز، مجموعه ای از فرمت های SoftSap را در زیر برای شما آورده ایم:

  • SRT SSA (پست آلفا) SBV TTML (زبان نشانه گذاری متن زمان بندی شده) VTT (تراک متن ویدئویی وب) DFXP (نمایه تبادل فرمت توزیع) IDX (تجسم داده های اینترنتی)

در بین فرمت های فوق، فایل های SRT محبوب ترین هستند. این فایل ها متنی هستند و با توجه به محبوبیتی که دارند، جدا از قابلیت ویرایش و ویرایش می توان به حجم بسیار کم آن نیز اشاره کرد. فرمت Idx بر خلاف SRT بر اساس تصاویر است یعنی تصویر را به جای متن و متن زیرنویس نشان می دهد بنابراین امکان ویرایش آن وجود ندارد و اندازه آن بسیار بزرگتر از srt است که حدود چند ده است. کیلوبایت و می تواند به چندین مگابایت برسد.

امکان ویرایش و تغییر متن زیرنویس امکان تنظیم اندازه و ابعاد فونت حجم بسیار کم برخی از فرمت های این نوع زیرنویس ها دسترسی آسان، سریع و مشترک هنگام پخش ویدیو، بار پردازش را افزایش دهید احتمال سرقت زیرنویس را افزایش دهید مشکلاتی مانند ناهماهنگی با دیالوگ و صدای ویدیو

زیرنویس سافت ساب به فیلم با نرم افزار Mkvtoolnix بسیار ساده است و در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه با نرم افزار Mkvtoolnix زیرنویس را نرم کرده و آن را روی فیلم قرار دهید. با شبکه داتیس همراه باشید.

چگونه زیرنویس را نرم کنیم؟

قبلا در مقاله ای تفاوت هارد ساب و ساب سافت را بررسی کرده ایم که برای درک بهتر مفهوم هارد ساب پیشنهاد می کنیم در لینک زیر مطالعه کنید:

هارد ساب و ساب نرم چیست؟

خوب! اکنون که به طور کامل با مفهوم ساب ساب آشنا شدید، وقت آن است که یاد بگیرید چگونه یک فایل زیرنویس را با استفاده از روش ساب ساب در یک فیلم قرار دهید.

ما از ابزاری به نام Mkvtoolnix برای نرم کردن زیرنویس ها استفاده می کنیم.
مرحله 1: نرم افزار Mkvtoolnix را دانلود کنید

برای دانلود برنامه Mkvtoolnix به لینک زیر در شبکه داتیس مراجعه کنید.

Mkvtoolnix را دانلود کنید

سپس نرم افزار را نصب و اجرا کنید.
یاد بگیرید که چگونه یک فرستنده رادیویی ساده بسازید
ادامه مطلب

پس از اجرای نرم افزار ذکر شده باید صفحه ای مانند تصویر بالا را مشاهده کنید که به معنی آماده بودن است.
مرحله 2: زیرنویس نرم

در محیط برنامه در قسمت Source File کلیک راست کنید.

مطابق شکل زیر گزینه Add Files را انتخاب کنید.

آموزش ویدیویی نرم برای زیرنویس کردن زیرنویس فیلم ها – How to SoftSub subtitles

سپس فایل ویدئویی و زیرنویس مورد نظر را برای اضافه شدن به برنامه انتخاب کنید.

آموزش ویدیویی نرم برای زیرنویس کردن زیرنویس فیلم ها – How to SoftSub subtitles

اکنون برای ادامه زیرنویس‌های نرم، باید یک مرحله مشخص شده در تصویر را به ترتیب انجام دهید:

1- در قسمت Codec بر روی SubRip / SRT کلیک کنید تا تنظیمات سمت راست فعال شوند.

2- در قسمت Properties در گزینه Languages ​​فارسی را انتخاب کنید.

3- در نهایت بر روی Start Multiplexing کلیک کنید تا عملیات یکپارچه سازی آغاز شود.

آموزش ویدیویی نرم برای زیرنویس کردن زیرنویس فیلم ها – How to SoftSub subtitles

چند ثانیه بعد فیلم و زیرنویس با هم ادغام شدند.

هارد ساب چیست

هارد ساب چیست؟

Hardsab روش پیوستن به فیلم است.

دیافراگم های اضافی دیجیتال بسیار شبیه به VHS Ribbons با زیرنویس هایی هستند که نمی توانند غیر فعال یا غیرفعال شوند.

معایب استفاده از SABA سخت

قادر به تغییر اندازه صفحه نمایش برای ایجاد متن زیرنویس های بزرگتر یا کمتر نیست. این خطا غیرممکن است.

مزایای استفاده از هارد دیسک

پیدا کردن زیرنویس غیر ممکن است. شما نیازی به حمل یک فایل زیرنویس جداگانه با شما ندارید.

تفاوت هاردسوب از Soft Saab

به طور کلی، تفاوت بین این دو نوع زیرنویس را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

Hardsap از ویدیو جدا نیست و به فیلم متصل نیست و SoftSab باید به طور جداگانه دانلود شود و هنگام پخش به ویدیو اضافه شود. برای Softsub زیرنویسها در فرمت SRT، متن را می توان به راحتی ویرایش کرد، و برای هاردسااب – نه. Sub Sub به شما اجازه نمی دهد تنظیمات را به عنوان اندازه و رنگ فونت تغییر دهید.

انواع زیرنویس ها و دو نوع رایج آنها، یعنی زیرنویس ها و زیرنویس های نرم افزاری، ما پرداخت می کنیم که هنگام جستجو در زیرنویس ویدیوهای دلخواه، شما هیچ مشکلی با عناوین مشاهده، نسخه ها و فرمت های مختلف زیرنویس نداشتید.

دیدگاهتان را بنویسید