رفتن به نوشته‌ها

زوم 85 میلیون دلار در پرونده محرمانگی پرداخت می کند

به عنوان بخشی از توافقنامه ، ممکن است حق دریافت بین 11 تا 34 دلار را داشته باشید.


برنامه بزرگنمایی را در تلفن هوشمند خود انجام دهید

زوم 85 میلیون دلار برای حل و فصل دعوای اعتراض طبقاتی که زوم ادعایی در مورد ارائه رمزگذاری سرتاسری به آن دروغ گفته است ، پرداخت می کند. این توافقنامه هنوز به تصویب نرسیده است ، اما پس از اتمام ، ممکن است حق دریافت مبلغ ناچیزی را داشته باشید.

هزینه های مربوط به حریم خصوصی را Zoom پرداخت می کند

توافق پیشنهادی زوم در حال حاضر توسط لوسی شرکت قاضی منطقه ایالات متحده در حال بررسی است. پس از آنکه کمیسیون تجارت فدرال (FTC) دریافت که زوم می تواند مصرف کنندگان را در مورد امنیت آنها فریب دهد ، اکنون پلتفرم ویدئو کنفرانس همه جا به مرکز بحث تبدیل شده است.

در سال 2016 و 2017 ، زوم تبلیغ کرد که رمزگذاری سرتاسری وجود دارد ، در حالی که در واقع هیچ کدری وجود ندارد. این پلتفرم در اکتبر 2020 از رمزگذاری سرتاسری پشتیبانی کرد.

زوم در نوامبر 2020 با FTC به توافق رسید و قول داد که حفاظت امنیتی آن را بهبود بخشد. این جنجال باعث شکایت شد و ادعا کرد که Zoom به کاربران احساس امنیت کاذب می دهد.

این کت و شلوار حتی به “Zoombombing” ، که در غیر این صورت به عنوان شکستن یک جلسه دلخواه و بدون امنیت Zoom شناخته می شود ، اشاره می کند. با این حال ، این پایان شکایات پرونده نیست – او همچنین ادعا می کند که Zoom اطلاعات شخصی را به کاربران شخص ثالث مانند Google ، Facebook و LinkedIn ارائه کرده است.

سخنگوی Zoom در بیانیه ای به NPR در مورد توافق نامه اظهار نظر کرد ، اما در واقع نگرانی های امنیتی آن را نپذیرفت: “حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران ما اولویت های اصلی Zoom است و ما اعتمادی که کاربران به ما می کنند را جدی می گیریم. ما به پیشرفتی که در بستر خود داشته ایم افتخار می کنیم و مشتاقانه منتظر ادامه نوآوری در زمینه حفظ حریم خصوصی و امنیت هستیم. ”

همچنین زوم به کاربران خود غرامت می دهد

این که آیا شما یک کاربر Zoom رایگان یا پولی هستید ، می توانید ببینید که مقدار کمی پول در راه شماست.

اعضایی که بین 30 مارس 2016 تا 30 ژوئیه 2021 هزینه این پلتفرم را پرداخت کرده اند ، “بسته به نوع آنها 15 درصد از پولی را که برای بزرگنمایی مشترک خود در این مدت به Zoom پرداخت کرده اند یا 25 دلار دریافت خواهند کرد. از این دو بزرگتر است. ”

اگر 15 درصد از اشتراک Zoom شما بیش از 25 دلار ارزش داشته باشد ، می توانید حدود 34 دلار دریافت کنید ، اما این بستگی به تعداد افرادی دارد که شکایت می کنند. هرچه افراد بیشتر شکایت کنند ، پول کمتری برای گردش وجود دارد. و اگر از این پلتفرم به صورت رایگان استفاده کرده اید ، باز هم آن را از دست نخواهید داد – می توانید جایی بین 11 تا 12 دلار دریافت کنید.

آیا دادخواست چیزی را تغییر می دهد؟

به عنوان بخشی از توافق ، Zoom موافقت کرد که مجموعه ای از تغییرات را اعمال کند که عملاً همه شکایات ثبت شده توسط پرونده را لغو کند. اگر Zoom مطابقت داشته باشد ، از لحاظ تئوری باید به یک پلت فرم بسیار امن تر تبدیل شود.


مطالعه کتاب تماس ویدئو کنفرانس
آیا استفاده از Zoom بی خطر است؟ 6 مسئله حفظ حریم خصوصی که باید مورد توجه قرار گیرد

اگر می خواهید از Zoom استفاده کنید ، ابتدا باید از مسائل امنیتی که برنامه با آن روبرو است مطلع شوید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید