رفتن به نوشته‌ها

روش 1 + 9 برای تمیز کردن مبل های چوبی

اگر نحوه نگهداری صحیح هر دستگاه را بدانیم ، دوام و کیفیت آن را افزایش می دهیم و از نظر اقتصادی آسیب نخواهیم دید. ظروف چوبی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و از آنجایی که این روزها ساختن هرگونه ظروف نیاز به پول زیادی دارد ، بهتر است بهترین راه های نگهداری آنها را بدانید. در این مقاله روشهای تمیز کردن مبلمان چوبی را بررسی می کنیم.

1- گرد و غبار از مبلمان چوبی

اولین و مهمترین مرحله در نظافت و برق رسانی مبل چوبی ، گرد و غبار آن است. می توانید این کار را با استفاده از یک پارچه برای حذف و جمع آوری گرد و غبار انجام دهید. برای این کار نباید از پارچه های خشن استفاده کرد ، زیرا بافت چوبی مبلمان را خراش می دهد.

2- شناسایی گونه های درختی

برای تمیز کردن بهتر مبل چوبی ، ابتدا باید چوب آن را بشناسید. اگر چوب مبلمان شما گردویی است ، بهتر است هر روز آن را با یک پارچه نرم تمیز کنید و اگر لکه ای سفید روی آن وجود دارد ، می توانید آن را با خمیر دندان پاک کنید.

3- از روغن نارگیل و آب لیمو استفاده کنید

یکی از پاک کننده های طبیعی که به بافت چوب مبلمان آسیب نمی رساند ، ترکیب روغن نارگیل و آب لیمو است. این ترکیب عالی می تواند مبلمان را ضدعفونی کرده و مانند روز اول بدرخشد. برای این کار می توانید نصف فنجان روغن نارگیل را با کمی آب لیمو در یک لیوان مخلوط کنید. سپس این مخلوط را روی پارچه ای نرم بریزید و روی مبلمان بمالید. این به مبلمان شما جلوه ای تازه می بخشد.

4- برای تمیزتر ماندن ، از درپوش های لوازم خانگی استفاده کنید

برای تمیز کردن مبلمان چوبی کمتر پس از تمیز شدن ، بهتر است از مبل مبل استیل برای مبلمان رسمی و از مبل راحتی برای مبلمان راحت استفاده کنید. همچنین می توانید روکش های آماده تهیه کنید که با قیمت نسبتاً پایینی در دسترس هستند. به طور کلی روکش های مبل انواع مختلفی دارند مانند ژله ، پارچه و … که در بازار به فروش می رسد و از طریق این لینک در دیجی کالا قابل مشاهده و خرید است.

5- نظافت مبل چوبی رنگ شده

نحوه تمیز کردن مبل های چوبی

برای تمیز کردن مبلمان با رنگ چوب ، ابتدا می توانید از پاک کننده پرز استفاده کنید تا به بافت آن آسیب نرسانید. سر جاروبرقی برای این کار گزینه بسیار خوبی است. سپس از دستمال های مختلف خشک با بافت نرم برای تمیز کردن مبل چوبی استفاده کنید.

6- تمیز کردن لکه از روی مبل چوبی

لکه ها و اثر انگشت ها گاهی اوقات عامل آلودگی مبلمان هستند. همچنین می توانید از یک اسفنج کمی مرطوب برای تمیز کردن این وسایل استفاده کنید. یک پا را در آب گرم گرم قرار دهید و بین لایه ها مکث کنید تا خشک شوند. به خاطر داشته باشید که اگر آب اسفنج به طور کامل تخلیه نشود ، به چوب آسیب می رساند ، چوب مبلمان شما متورم می شود و لکه روی آن از بین نمی رود.

7- از پارافین برای روشن شدن مبل چوبی استفاده کنید

مبلمان چوبی لهستانی با پارافین

پارافین یک محصول شیمیایی است که به دو صورت جامد و مایع وجود دارد و برای اهداف زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین کارهایی که می توان با پارافین انجام داد زیبا سازی و تعمیر مبلمان چوبی به ویژه مبلمان منزل است. پارافین علاوه بر ترمیم ظاهر مبلمان چوبی ، آنها را با دوام تر کرده و به راحتی آسیب می بیند. پارافین می تواند برای پرداخت صندلی ، تخت ، در ، کابینت و میز آرایش ، کابینت چوبی و موارد دیگر استفاده شود. بهتر است پارافین بیشتری روی قسمت هایی از چوب که بیشتر کدر هستند بمالید. پارافین جذب بافت ها و الیاف چوب می شود و آنها را بازیابی می کند. علاوه بر پارافین ، می توانید از این داروهای خانگی نیز استفاده کنید.

8- تمیز کردن برچسب یا کاغذ متصل به مبلمان چوبی

اگر کاغذ به ظروف چوبی و مبلمان چوبی شما چسبانده شده است و می خواهید آن را تمیز کنید ، هرگز نباید از ابزارهای سودآور مانند چاقو یا تیغ یا موارد مشابه استفاده کنید. این به چوب آنها آسیب می رساند. برای این کار بهتر است سراغ روغن مایع بروید. ریختن چند قطره روغن مایع روی کاغذ و انتظار برای مدتی به شما کمک می کند از یک پارچه نرم استفاده کنید و آن را بمالید تا کاغذ را به طور کلی از چوب جدا کنید. اگر به سرعت نتیجه نمی گیرید ، بهتر است این کار را به آرامی و چند بار دیگر تکرار کنید.

9- نظافت تزیینات روی چوب

تزئین روی چوب را می توان با کمک چوب پنبه انجام داد که دور کبریت پیچیده شده و با کمی آب و مواد شوینده خیس شده است. بهتر است این شوینده ضعیف باشد تا به دکوراسیون مبلمان آسیبی نرسد. پس از این مرحله ، بهتر است مقداری پنبه در آب بریزید ، آب اضافی را گرفته و دوباره مبلمان را تمیز کنید تا هیچ ماده شوینده روی آن باقی نماند. در نهایت سطح دکوراسیون را با یک پارچه کتان نرم خشک کنید تا آب اضافی به بافت چوب آسیب نزند. این تزئینات عمدتا بر روی مبلمان کلاسیک و شیک قدیمی فولادی است و در مدلهای جدید و مدرن انواع مبل ها کمتر به چشم می خورد. به همین دلیل اکثر این مبل ها در زمان خرید به دلیل تزئیناتی که دارند گرانتر هستند و طبیعتا نیاز به نگهداری بیشتری دارند.

10- استفاده از یک سری جاروبرقی برای تمیز کردن مبلمان چوبی

برای تمیز و براق بودن مبلمان چوبی و درزهای بین آنها می توانید یک سری برس به عنوان جاروبرقی قرار دهید و از آن برای تمیز کردن مبلمان چوبی رنگ شده استفاده کنید. سپس ، به گونه ای که اثری از گرد و غبار باقی نماند ؛ برای سطح چوبی می توانید از یک پارچه خشک استفاده کنید.

در کنار همه این نکات ، به خاطر داشته باشید که بهتر است همه اجسام چوبی را دور از نور خورشید نگه دارید. به عبارت دیگر ، هر وسیله چوبی باید از منابع گرما و رطوبت دور باشد تا آسیب جدی نبیند. مبل چوبی در معرض گرما ، رطوبت ، رنگ پریدگی ، پژمردگی و خشکی بیش از حد قرار می گیرد. بنابراین ، مراقبت مناسب همراه با نظافت مناسب مهم است.

پایان گزارش

این مقاله فقط برای مقاصد تبلیغاتی است و Anzel Web هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید