8
جولای

روش پومودورو چیست؟ چگونه می توان با آن بهره وری خود را افزایش داد

اگر تا به حال در یک مسیر انگیزشی بوده اید و تلاش کرده اید تا مثمر ثمر بمانید ، ممکن است بدنبال چیزی در روحیه “چگونگی بهره وری بیشتر” یا “روش های بهره وری” باشید.

شاید در مورد روش پومودورو شنیده باشید. اما این روش چه کاری انجام می دهد و چگونه می توانید آن را اعمال کنید؟ در این مقاله نحوه کارکرد روش و منشأ آن را توضیح خواهیم داد.

اصول پومودورو

روش پومودورو به هیچ وجه کشف جدیدی نیست. قدمت آن حدود چهل سال است که توسط فرانچسکو سیریل در دهه 80 ایجاد شده است. سیریل تلاش کرد تا بالای کار دانشگاهی خود باقی بماند و تصمیم گرفت آن را امتحان کند و فقط 10 دقیقه از وقت خود را برای مطالعه به عنوان نقطه شروع بگذارد.

برای مقابله موفقیت آمیز با این چالش ، سیریلو تصمیم گرفت تا از یک تایمر آشپزخانه به شکل گوجه فرنگی ساده برای کنترل آن استفاده کند. تایمر ، به نام Pomodoro پس از واژه ایتالیایی برای گوجه فرنگی ، می تواند به راحتی چرخانده شود تا زمان دقیق را تنظیم کند و البته پس از گذشت زمان ، زنگ می خورد.

تایمر آشپزخانه pomodoro

اعتبار تصویر: marcoverch / فلیکر

سیریل این روش را فوق العاده م anثر برای یادگیری می داند ، با توجه به اینکه تلاش برای ساعت ها مطالعه بدون وقفه برای بسیاری از ما یک هدف غیرواقعی است. او تصمیم گرفت تایمر را برای 25 دقیقه تنظیم کند و سپس بین این فواصل 25 دقیقه ای 5 دقیقه استراحت کند. بنابراین ، از این تحقق روش Pomodoro ایجاد شد.

بعد چه اتفاقی افتاد؟

سالها پس از ایجاد روش پومودورو ، سیریلو تصمیم گرفت کتابی در مورد آن بنویسد تا روش خود را با جهانیان در میان بگذارد. کتابی به نام “تکنیک پومودورو‘، در سال 2008 منتشر شد و به روش خود می پردازد. از آن به بعد ، مردم شروع به این روش موثر کار و آموزش کردند.

سیریلو در کتاب خود توضیح می دهد که چرا این تکنیک بسیار موثر است و توضیح می دهد که چرا این کار بهتر از تلاش برای یادگیری برای هرچه بیشتر بدون اهداف و مراحل مشخص است. خوب مزایای پومودورو چیست؟

زنی که روی لپ تاپ کار می کند

1 حواس پرتی را کاهش دهید: با توجه به اینکه یک پنجره کار معمولی Pomodoro فقط 25 دقیقه طول می کشد ، ایده این است که تلفن یا سایر عوامل حواس پرتی را کنار بگذارید و کاملاً روی آنچه برای آن مدت کوتاه کار می کنید تمرکز کنید.

پس از همه ، دوستان شما احتمالاً می توانند 25 دقیقه صبر کنند تا پاسخ دهند و ویدیوی YouTube پس از پایان پنجره کار در آنجا باقی بماند.

مرتبط: با این 6 روش عملکرد پومودورو را افزایش دهید

2 یک برنامه قابل اعتماد ایجاد کنید: با استفاده از Pomodoro ، ایده این است که پنجره های کار شما به موقع برطرف شوند. بنابراین ، می توانید بدون فکر کردن “چقدر طول می کشد؟” روز خود را با کارایی بیشتری برنامه ریزی کنید.

اگر می دانید چند پنجره کار می خواهید تکمیل کنید و هر یک چه مدت طول می کشد (اگر می خواهید آنها را کمی طولانی یا کوتاه کنید) ، می توانید روز خود را در اطراف آنها برنامه ریزی کنید.

مردی که برای کار تلاش می کند

3 رسیدن به هر مهلت پنجره یک دستاورد است: وقتی شما یک تایمر دارید که به شما اطلاع می دهد هر 25 دقیقه یک پنجره کار دیگر را نیز به پایان رسانده اید ، باعث می شود که احساس مثمر ثمر بودن و پیشرفت بیشتری داشته باشید. چنین مراحلی انگیزه شما را حفظ می کند.

4 ویندوز کوتاه بهتر از بخشهای غیرواقعی است: یک فرد متوسط ​​12 ثانیه طول توجه دارد. 12 ثانیه وقتی کار می کنید یا تحصیل می کنید ، حواس پرتی تقریباً از هر چیزی آسان است.

بنابراین وقتی به خود بگویید چهار ساعت پشت سر هم مطالعه خواهید کرد ، به احتمال زیاد خود را برای شکست آماده خواهید کرد. پومودورو با کوتاه نگه داشتن پنجره های کار از این کار جلوگیری می کند.

چگونه می توانم پومودورو را در زندگی خود ادغام کنم؟

همانطور که در بالا در اینجا ذکر شد ، روش Pomodoro برای کسانی که سعی می کنند زمان آموزش خود را افزایش دهند یا با حجم کار خود کنار بیایند بسیار مناسب است. با این حال ، اینها قطعاً تنها کاربردهای این روش نیستند. اگر وظایفی وجود دارد که شما علاقه زیادی به انجام آنها ندارید ، می توانید از این روش برای رفع آنها استفاده کنید.

مرتبط: TickTime: بهترین تایمر Pomodoro اگر از خانه کار می کنید

اگر می خواهید اتو کردن ، تمرین در خانه ، مدیتیشن ، خواندن یا هر کار دیگری را که مرتباً از آن اجتناب می کنید به اتمام برسانید ، روش Pomodoro می تواند واقعاً کمک کند.

صرف نظر از وظیفه ، قطع پنجره های کوچک زمانی که می توانید شروع کنید یا این کار را انجام می دهید می تواند وظیفه را در چشم انداز قرار داده و کمی از آن دلهره آورتر شود.

بهترین برنامه های Pomodoro کدامند؟

برای شروع با روش Pomodoro ، ممکن است بخواهید یک تایمر به شکل گوجه فرنگی خریداری کنید. با این حال ، این برنامه به شما امکان می دهد پیشرفت خود را ردیابی کنید ، از ویژگی های اضافی استفاده کنید و از همه مهمتر هزینه ای برای شما نخواهد داشت!

بنابراین ، در اینجا برخی از بهترین برنامه هایی وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند با روش Pomodoro شروع به کار کنید.

1. بر روی کارها تمرکز کنید

برنامه Focus To-Do تایمر 25 دقیقه ای کلاسیک Pomodoro را با یک لیست آسان برای استفاده ترکیب می کند. می توانید دفترچه ای از کارهای آینده یادداشت کنید ، کارهای تکمیل شده را خط بزنید و پروژه های خود را ایجاد کنید.

این برنامه همچنین دارای “حالت سختگیرانه” است که استفاده از تلفن شما را در زمان کار تایمر منع می کند. بخاطر داشته باشید که برای انجام این کار باید به برنامه ها مجوزهای خاصی بدهید ، بنابراین فقط در صورت احساس راحتی با آن ، این کار را انجام دهید. با این حال ، این حالت فقط با نسخه برتر برنامه قابل استفاده است.

با استفاده از نسخه برتر ، همچنین می توانید وظایف را در cloud بایگانی کنید ، پروژه های نامحدود اضافه کنید و گزارش پیشرفت را دریافت کنید. این هزینه برای شما در ازای هر ماه 2.99 دلار یا اشتراک 99/8 دلاری برای شما خواهد بود.

دانلود: روی کارهای Android تمرکز کنید iOS (نسخه پرمیوم رایگان و رایگان)

2. مهر بزنید

Foca مشابه Focus To-Do کار می کند اما کمی ساده تر است. این شامل تایمر Pomodoro ، گزارش فعالیت و انتخاب صداهایی است که می توانید در هنگام کار تایمر بشنوید اگر طرفدار کار بی صدا نیستید. در طول زمان استراحت می توانید از کشش کش برای دست و پا استفاده کنید.

این برنامه همچنین دارای یک نسخه برتر است که به شما امکان می دهد تمام گزینه های صدا را باز کنید ، از تبلیغات جلوگیری کنید و طول تایمر خود را سفارشی کنید. شما می توانید یک اشتراک مادام العمر برای نسخه برتر با قیمت 10 دلار خریداری کنید.

دانلود: Foca برای اندروید iOS (نسخه پرمیوم رایگان و رایگان)

3. نگهدارنده تمرکز

گالری تصاویر (2 تصویر)

برنامه Focus Keeper یک نسخه فوق العاده ساده از دو مورد دیگر است که در اینجا ذکر شده است. شما در اصل دو گزینه دارید: از تایمر استفاده کنید یا فعالیت قبلی خود را مرور کنید. و همین! این برای کسانی که فقط یک تایمر Pomodoro می خواهند بدون اضافه شدن همه موارد اضافی عالی است.

دانلود: Focus Keeper برای Android iOS (رایگان)

با روش پومودورو به سرعت تولید کنید

با استفاده از این تکنیک ساده می توانید به راحتی و سریع وظایف را شروع کنید. چه کسی می داند ، شما ممکن است سطح بهره وری را بالاتر از آنچه فکر می کنید ممکن است برسد ، افزایش دهید. تایمر آشپزخانه خود را تهیه کنید یا یکی از برنامه های بالا را بارگیری کنید و با روش Pomodoro شروع کنید.


تایمر شمارش معکوس روی میز
5 بهترین برنامه افزودنی کروم برای تایمر Pomodoro برای کارهای عمیق

مرورگری مانند Chrome ممکن است در دسترس ترین مکان برای تایمر Pomodoro باشد. برای کارهای عمیق ، این برنامه های افزودنی Chrome را روی تایمر Pomodoro امتحان کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.