3
سپتامبر

روشهای جدید افزایش امنیت تلگرام برای جلوگیری از هک شدن را بیاموزید

در سال های اخیر ، برنامه تلگرام در بین کاربران تلفن همراه بسیار محبوب شده است. این برنامه به کاربرانی که آن را بهتر از برنامه هایی مانند WhatsApp ساخته اند ، ویژگی های زیادی می دهد. با وجود همه ویژگی ها ، این برنامه مانند سایر برنامه های تلفن و رایانه می تواند هک شود. در این مقاله ، Anzel Web روش های جدیدی را برای افزایش امنیت تلگرام برای جلوگیری از هک شدن به شما آموزش می دهد.

چگونه امنیت تلگرام را افزایش دهیم؟

چگونه می توان حریم خصوصی و امنیت پیام رسان تلگرام را بهبود بخشید؟

شاید بپرسید که امنیت تلگرام چقدر است؟ در مورد سطح امنیتی تلگرام ، می توان گفت که این برنامه از امنیت خوبی در مقایسه با همتایان خود برخوردار است. با این حال ، هکرها هنوز در حال یافتن راه هایی برای دسترسی به اطلاعات کاربران از طریق این برنامه هستند. مهم است که به خاطر داشته باشید که بیشتر موارد هک اطلاعات به دلیل اشتباهات خود کاربران است. انتخاب رمزهای عبور آسان ، پاسخ به پیام های خطرناک ، معرفی پیوندهای فیشینگ و … روش هایی که هکرها برای سرقت اطلاعات کاربران استفاده می کنند. خوشبختانه راه های زیادی برای اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شما وجود دارد.

افزایش امنیت تلگرام با تأیید صحت دو مرحله ای

همانطور که می دانید ، برای ورود به تلگرام ، ابتدا باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید ، سپس پیامی حاوی کد تأیید برای شما ارسال می شود. با وارد کردن این کد در تلگرام می توانید وارد شوید. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که اگر شخصی به این کد تأیید دسترسی داشته باشد ، آیا می تواند به راحتی وارد حساب تلگرام شما شود؟ باید گفت که بله ، این امکان وجود دارد به شرطی که هنوز احراز هویت دو عاملی خود را فعال نکرده باشید. با استفاده از این روش ، یک رمز عبور برای حساب خود تعیین می کنید که هنگام ورود به تلگرام پس از کد تأیید باید آن را وارد کنید. برای فعال کردن کد احراز هویت دو مرحله ای خود ، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد تلگرام شوید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید.

گزینه منو را در گوشه پایین سمت چپ لمس کنید.

به برگه تنظیمات بروید و سپس روی حریم خصوصی و امنیت کلیک کنید.

روی دکمه تأیید صحت دو مرحله ای کلیک کنید.

جلوگیری از هک شدن تلگرام

رمز عبور صحیح را انتخاب کرده و آن را به درستی تأیید کنید.

سطح امنیت تلگرام

همچنین می توانید کتابچه راهنمای رمز عبور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ایمیل خود را وارد کرده و روی گزینه سبز کلیک کنید.

ایمیلی با پیوند تأیید برای شما ارسال می شود. این ایمیل را باز کنید و پیوند را وارد کنید تا رمز عبور شما فعال شود.

با بررسی جلسات فعال ، امنیت تلگرام را افزایش دهید

یکی از راه های افزایش امنیت تلگرام ، بررسی قرارهای ملاقات فعال است. با بررسی جلسات فعال ، می توانید دریابید که آیا کسی به حساب شما دسترسی دارد یا خیر. برای بررسی جلسات فعال حساب تلگرام خود ، مراحل زیر را به ترتیب زیر دنبال کنید:

به برگه تنظیمات بروید و سپس روی حریم خصوصی و امنیت کلیک کنید.

روی دکمه جلسات فعال کلیک کنید.

در این مرحله می توانید تمام دستگاه هایی را که به حساب شما دسترسی دارند مشاهده کنید.

اگر دستگاه ناشناخته ای با آدرس IP مشکوک مشاهده کردید ، می توانید روی آن کلیک کرده و با کشیدن انگشت به چپ و کلیک روی Terminate آن را حذف کنید.

افزایش امنیت تلگرام

گذرواژه خود را تغییر دهید و جلسات فعال خود را چند روز بعد بررسی کنید.

با کلیک روی لغو همه جلسات دیگر ، همه دستگاه ها خارج می شوند و باید دوباره وارد سیستم شوید.

با تعیین رمز محلی برای تلگرام از هک شدن تلگرام جلوگیری کنید

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وقتی تلفن یا رایانه شما قفل نیست شخصی از محیط شما وارد برنامه تلگرام می شود! در این حالت ، احتمال سرقت اطلاعات شخصی حساب کاربری شما یا سوء استفاده از آن وجود دارد و برای اجازه به آن ، باید برنامه تلگرام را رمزگذاری کنید. برای وارد کردن رمز عبور در برنامه تلگرام ، مراحل زیر را به ترتیب زیر دنبال کنید:

به برگه تنظیمات بروید و سپس روی حریم خصوصی و امنیت و قفل رمز عبور کلیک کنید.

با تعیین رمز محلی برای تلگرام از هک شدن تلگرام جلوگیری کنید

روی Lock Password کلیک کنید.

با تعیین رمز محلی برای تلگرام از هک شدن تلگرام جلوگیری کنید

یک رمز چهار رقمی وارد کنید و دوباره آن را برای تأیید وارد کنید.

با تعیین رمز محلی برای تلگرام از هک شدن تلگرام جلوگیری کنید

اگر می توانید قفل تلفن خود را با اثر انگشت باز کنید ، می توانید گزینه باز کردن قفل اثر انگشت را فعال کنید تا برنامه اثر انگشت باز شود.

با امتناع از پاسخ به پیام های دروغین از هک شدن تلگرام جلوگیری کنید

گاهی اوقات به کاربران پیام هایی از حساب های با نام جعلی تلگرام ارسال می شود که در آن به کاربر گفته می شود دسترسی آنها به تلگرام قطع شده است و باید برای تأیید هویت خود ارتباطی را وارد کند. نکته مهم در مورد این پیام ها این است که تلگرام هرگز از کاربران نمی خواهد هویت خود را تأیید کنند. اگر به حساب و پیوندی که برای شما ارسال شده است دقت کنید ، متوجه می شوید که آنها در واقع برای تلگرام نیستند. این روش یکی از روش های فیشینگ و اخاذی توسط کاربران فضای مجازی است. در صورت دریافت این پیام ها ، پیوندهای آنها را وارد نکنید.

روش هک تلگرام با استفاده از رمزهای عبور قوی و ایمن

هر روز بسیاری از کاربران بی پروا حساب های خود را توسط هکرها هک می کنند. برای جلوگیری از این امر ، بهتر است رمزهای عبور قوی و ایمن را انتخاب کنید که حدس زدن آنها آسان نیست.

مراقب روش های فیشینگ باشید

برخی از هکرها با ارسال پیوندهای جعلی سعی در سرقت اطلاعات شما دارند. اگر پیامی از تلگرام دارید ، ابتدا بررسی کنید که آیا علامت آبی رنگی در کنار نام تلگرام وجود دارد یا خیر. اگر مطمئن هستید که حساب جعلی است ، می توانید آن را مسدود کرده و گزارش دهید.

آموزش امنیت تلگرام

حذف خودکار حساب تلگرام

اکانت تلگرام در تنظیمات شما گزینه ای به نام Self-Destruct وجود دارد که در صورت عدم ورود به مدت طولانی در تلگرام (برای مثال سه یا شش ماه) ، حساب شما به طور خودکار حذف می شود. این گزینه به طور خودکار برای همه حساب ها روی یک سال تنظیم شده است ، اما در صورت تمایل می توانید آن را تغییر دهید.

برای دسترسی به این گزینه ، به تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت> حذف حساب من بروید.

و با کلیک روی قسمت if away for ، می توانید زمان مورد نظر را تنظیم کنید.

حذف خودکار حساب تلگرام

در صورت تمایل می توانید حساب تلگرام خود را به صورت دستی غیرفعال کنید.

مشاهده فعالیت های خود را محدود کنید

برنامه تلگرام دارای تنظیماتی است که می توانید با استفاده از آنها مشخص کنید که آیا مخاطبین یا افرادی که شماره شما را ندارند می توانند عکس ها ، عکس های شما و غیره را ببینند یا نخواهند دید. بهتر است تنظیمات خود را طوری تنظیم کنید که فقط مخاطبین شما فعالیت های شما را ببینند.

ذخیره در گالری را غیرفعال کنید

آخرین مرحله برای محافظت از تلگرام این است که گزینه Save to Gallery را غیرفعال کنید. فعال کردن این گزینه به تلگرام اجازه می دهد تا تصاویر و فیلم های تلگرامی شما را به طور خودکار در گالری شما ذخیره کند. بهتر است این گزینه را در گوشی خود غیرفعال کنید.

افزایش امنیت تلگرام

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز ، راه های جدیدی را برای افزایش امنیت تلگرام برای جلوگیری از هک معرفی کرده ایم و امیدواریم با ارائه راهکارهایی برای افزایش امنیت تلگرام ، بتوانیم نگرانی ها و نگرانی های شما را برطرف کنیم. نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه آموزش امنیت تلگرام در قسمت نظرات این پست به اشتراک بگذارید.