7
مه

راهنما: رمز NFT چیست؟ چگونه NFT را بخریم و بفروشیم؟

NFT یا نشانگر غیر قابل تعویض به یکی از داغترین روندهای سال تبدیل شده است. با این حال ، ممکن است هنوز با NFT و نحوه ایجاد ، خرید و فروش آن آشنا نباشیم. امروز در Anzel Web قصد داریم توکن های NFT را به روشی ساده ارائه دهیم و همچنین نحوه ساخت ، خرید و فروش آن را بررسی کنیم.

رمز برگشت ناپذیر یا NFT چیست؟

NFT چیست و نحوه ایجاد ، خرید و فروش NFT چیست

ما قبلاً برچسب وب را در Anzel برای شما ارائه داده ایم. به طور خلاصه ، NFT به معنای علامت غیرقابل برگشت یا برگشت ناپذیر است. این نوع رمز در زمینه های مختلف به ویژه مالکیت پرونده های دیجیتالی جایگاه خود را پیدا کرده و بر اساس بلاکچین کار می کند. به دلیل کاربرد گسترده این روند ، شناختن آن و همچنین نحوه خرید و فروش برای مصرف کنندگان مفید خواهد بود.

NFT چیست؟ نشانه های NFT چیست؟

رمز NFT چیست؟ برای درک کامل این رمز ، باید با رمزها ، بلاکچین ها و به طور کلی ارزهای دیجیتال آشنا شوید. اما اگر بخواهیم مختصراً بررسی کنیم ، اصطلاح NFT به معنای نشانه های غیر قابل تعویض است. همانطور که از نام آن پیداست ، این رمز به گونه ای طراحی شده است که غیر قابل تعویض یا غیر قابل تعویض است. به عنوان مثال ، ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین ، توکن قابل تبادل هستند و ارزش یک بیت کوین با بیت کوین دیگر برابر است. اما در مورد نشانه های NFT که برای اهداف منحصر به فرد ایجاد می شوند ، چنین نیست.

NFT چیست؟ نشانه های NFT چیست؟

بنابراین NFT می تواند به عنوان یک دارایی دیجیتال معرفی شود که خاص و منحصر به فرد است و هر یک از نمادها الگوی مشابه یا یکسانی ندارند. گفتنی است این رمز نیز بر اساس بلاکچین طراحی شده و بر اساس آن انتقال و اجرا می شود.

همچنین ، اگر با Blockchain آشنایی ندارید ، پیشنهاد می کنیم که بررسی کنید Blockchain به زبان ساده چیست و چگونه کار می کند؟ همچنین بخوانید.

برنامه های رمز NFT

اما این توکن چه فایده ای دارد؟ همانطور که تاکنون دیدیم ، توکن NFT بی نظیر است. بنابراین می توان از آن برای اثبات مالکیت استفاده کرد. به عنوان مثال ، هنگام بحث در مورد انواع مختلف نمادهای NFT ، برخی از آثار هنری نمونه های مشابه ندارند و منحصر به فرد هستند. اثبات مالکیت آثار فیزیکی آسان تر است ، اما اکنون ، اگر آن اثر هنری دیجیتالی باشد ، اثبات مالکیت و خرید و فروش برای آنها دشوار است. در اینجا با کمک نشانه های NFT (هنر NFT چیست) می تواند مالکیت این آثار دیجیتالی را ثابت کند.

این بدان معنی است که شما می توانید اثر هنری خود را ، که می تواند شامل یک تصویر با یک نقاشی دیجیتال ، یک قطعه موسیقی خاص ، طراحی و غیره باشد ، به نمادهای NFT تبدیل کنید و بنابراین ، ضمن اثبات مالکیت اثر ، می توانید کل آن را بفروشید. چیزی به روشی خاص و در این بین ضرر نکنید. افراد دیگر ممکن است گردآورندگان علاقه مند به کارهای دیجیتالی و موارد دیگر باشند. آنها می توانند آنها را بخرند و حتی در آینده دوباره بفروشند.

چگونه توکن NFT بسازیم ، چگونه توکن NFT بسازیم؟

اما اکنون چگونه می توان NFT ساخت؟ ایجاد یک رمز NFT برای کارهای هنری ، تصویر یا برخی از عناصر دیجیتال نسبتاً ساده است. قبل از شروع ، باید تصمیم بگیرید که کدام بلوک چینی را استفاده کنید. در حال حاضر Ethereum بهترین سرویس ایجاد بلاکچین رمز است. با این حال ، می توانید از گزینه های زیر برای تولید رمزهای NFT استفاده کنید.

 • زنجیره هوشمند Binance
 • جریان از آزمایشگاه Dapper
 • تخت پادشاهی
 • EOS
 • پولکادوت
 • پایان نامه
 • فضا
 • موم

از آنجا که Ethereum دارای بزرگترین اکوسیستم NFT است ، توصیه می کنیم از آن در اینجا استفاده کنید و نحوه ساخت NFT را با آن آموزش می دهیم. برای انجام این کار ابتدا باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • کیف پولی که از ERC-721 پشتیبانی می کند. (ارزهای NFT چیست؟ ارزهایی که از ERC-721 پشتیبانی می کنند بسته به بازار پلیس قابل استفاده هستند) مانند MetaMask ، Trust Wallet یا Coinbase Wallet
 • حدود 50 تا 100 دلار برای هر اتر (ETH)

پس از دریافت آنها ، می توانید از سیستم عامل های مبتنی بر NFT استفاده کنید. در این سیستم عامل ها می توان کیف پول را پیوند داد و پرونده ای را بارگذاری کرد. از مزایای سیستم عامل های فعلی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

پس از انتخاب بستر مورد نظر ، باید یک حساب شخصی ایجاد کنید. معمولاً در گوشه صفحه اصلی این سرویس ها گزینه ای برای ایجاد وجود دارد. روی آن کلیک کنید. از آنجا که OpenSea در حال حاضر بزرگترین بازار NFT را مبتنی بر Ethereum دارد ، ما نحوه کار با آن را دنبال خواهیم کرد.

نحوه ساخت نشانه در بستر OpenSea

نحوه ساخت نشانه در بستر OpenSea

پس از کلیک بر روی دکمه آبی رنگ ایجاد ، شما را به صفحه ای می رساند که از شما می خواهد کیف پول مبتنی بر اتریوم خود را ضمیمه کنید. هنگامی که رمز ورود کیف پول خود را وارد می کنید ، کیف پول شما به طور خودکار به فروشگاه متصل می شود. برای اثبات مالکیت آدرس کیف پول خود ، ممکن است لازم باشد یک پیام دیجیتالی در کیف پول اتریوم خود امضا کنید.

در مرحله بعد ، روی گزینه My Collections در گوشه صفحه کلیک کنید. سپس روی ایجاد کلیک کنید.

نحوه ساخت نشانه در بستر OpenSea

پنجره جدیدی باز می شود که به شما امکان می دهد آثار هنری خود را بارگذاری کنید ، نامی اضافه کرده و توضیحاتی را در آن بگنجانید. در این قسمت ، شما به سادگی یک پوشه برای وارد کردن NFT ایجاد شده ایجاد می کنید.

نحوه ساخت نشانه در بستر OpenSea

پس از انتخاب تصویر برای مجموعه خود ، بر روی نماد مداد در بالا کلیک کنید و یک بنر برای مجموعه خود انتخاب کنید.

نحوه ساخت نشانه در بستر OpenSea

اکنون صفحه شما باید چیزی شبیه به تصویر زیر باشد. اکنون آماده ایجاد اولین NFT خود هستید. روی دکمه آبی رنگ افزودن مورد جدید کلیک کنید و پیام دیگری را با کیف پول خود امضا کنید.

نحوه ساخت رمز در بستر OpenSea

سپس به یک پنجره جدید منتقل خواهید شد. در آنجا می توانید تصویر ، صدا ، GIF یا مدل NFT سه بعدی خود را بارگذاری کنید. همچنین می توانید تنظیمات دیگری را برای پرونده خود و لیست برچسب NFT ایجاد کنید.

نحوه ساخت نشانه در بستر OpenSea

بعد از اتمام کار ، روی دکمه ایجاد در پایین صفحه کلیک کنید. با امضای پیام دیگری در کیف پول خود ، NFT ایجاد و در مجموعه شما نمایش داده می شود.

هزینه های ساخت و کارمزد NFT

در حالی که ساخت NFT در OpenSea رایگان است ، برخی از سیستم عامل ها هزینه ای را دریافت می کنند. در این سیستم عامل ها ، قیمت به عنوان گاز شناخته می شود و معمولاً مقداری دهلیز را شامل می شود. این هزینه ها بسته به ازدحام شبکه ممکن است متفاوت باشد.

همچنین ، اگر نیاز به ساخت کیف پول TRON دارید ، خواندن یک آموزش تصویری ایجاد کیف پول TRON نیز مفید خواهد بود.

چگونه NFT بفروشیم ، کجا بفروشیم؟

برای فروش NFT های خود در بازار پس از ایجاد و قرار دادن آنها در مجموعه خود ، بر روی نام های رمز NFT کلیک کرده و بر روی فروش کلیک کنید. سپس به صفحه فروش منتقل خواهید شد. در این بخش می توانید شرایط فروش مانند حراج یا فروش با قیمت ثابت را مشخص کنید. اتر و سایر نشانه های ERC-20 رایج ترین ارزهای رمزپایه برای فروش هستند.

نحوه ساخت نشانه در بستر OpenSea

با کلیک بر روی ویرایش در کنار تصویر مجموعه با امضای پیام کیف پول ، می توانید ERC-20 را برای فروش مشخص کنید. همچنین اجازه پرداخت پاداش نیز وجود دارد. با فعال کردن این ویژگی ، رمز با هر بار فروش دارایی های خود به شخص جدید ، کمیسیون دریافت می کند.

نحوه خرید

قبل از عجله در خرید NFT ، باید چهار مورد را در نظر بگیرید.

نحوه خرید

 1. NFT را از کدام پلتفرم خریداری خواهید کرد؟
 2. برای خرید توکن NFT و اتصال به سیستم عامل به چه کیف پول نیاز دارید؟
 3. چه نوع رمزنگاری برای تکمیل خرید مورد نیاز است؟
 4. چگونه می توان نشانه ها را فروخت؟

از آنجا که برخی از NFT ها فقط در یک سیستم عامل خاص به فروش می رسند ، رعایت نکات مهم است. علاوه بر این ، از آنجا که در برخی موارد شرایط ویژه ای برای فروش وجود دارد ، شما باید همه چیز را از قبل آماده کنید. در زیر لیستی از بازارهای معروف پلیس وجود دارد.

بهترین بازار پلیس NFT

چگونه در NFT فروش یا خرید کنیم؟ تاجران علاقه مند به خرید رمزهای NFT می توانند از محبوب ترین بازار پلیس NFT در زیر استفاده کنند.

در آخر اگر علاقه مند به بیت کوین هستید ، حتماً آموزش کامل فیلم ثبت نام و ایجاد کیف پول بیت کوین را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز شما را با رمز NFT و نحوه ساخت ، خرید یا فروش آن به روشی ساده و کوتاه آشنا کردیم. تحلیلگران پیش بینی می کنند که بازار رمزها تا پایان سال 2021 از 1.3 میلیارد دلار فراتر رود. نظر شما در مورد این نماد چیست؟ نظرات ، پیشنهادات و تجربه خود را در زمینه NFT با ما در بخش نظرات این پست به اشتراک بگذارید.